IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

Üst Başlık

Üst Data Alanı

Reply to this topicStart new topic
> Şu eskişehir deki Kayak tesisi projesi
linuxcumurat
mesaj May 5 2005, 09:38 PM
İleti #1

Yeni Üye
*

Grup: Üye

Nereden: eskişehir
Üye No: 62
Nerede yaşıyorsunuz?: Gümüşhane

Merak ettim de aranızda bileniniz verdır . Eskişehire(sülaymaniye mahallesi) yapılacak kayak tesisi ve kiliselerin onarımını hangi mütayit aldı . Anlaşılan yine birilerini kalkındıracaklar...
Go to the top of the page

+Quote Post
ziver
mesaj May 7 2005, 08:18 AM
İleti #2

Yeni Üye
*

Nereden: ANKARA
Üye No: 16
Nerede yaşıyorsunuz?: Türkiye

eskişehirde kayak tesisimi yapılacak bilmiyorum ancak süleymaniye mahallesindeki tarihi eserlerin korunması ve yaniden inşaası kime verilmiş olursa olsun,kimi kalkındıracaklarsa kalkındırsınlar yıllarca çürümeye terk edilmiş bu tarihi vu turizm semtinin kurtaılacak olması beni çok sevindirdi.lütfen kimseyi zan altında bırakmayalım.

+Quote Post
linuxcumurat
mesaj May 30 2005, 11:28 AM
İleti #3

Yeni Üye
*

QUOTE(ziver @ May 7 2005, 08:18 AM)
eskişehirde kayak tesisimi yapılacak bilmiyorum ancak süleymaniye mahallesindeki tarihi eserlerin korunması ve yaniden inşaası kime verilmiş olursa olsun,kimi kalkındıracaklarsa kalkındırsınlar yıllarca çürümeye terk edilmiş bu tarihi vu turizm semtinin kurtaılacak olması beni çok sevindirdi.lütfen kimseyi zan altında bırakmayalım.
[right][snapback]24[/snapback][/right]

Kardeş eskişehire son zamanlarda gitmedin hehalde Şu an yarı sağlam hiç bir tarihi eser yok.. Gerisi temeline kedar yıkılmış. Gümüşhanede işsizlik var . Baştada ben işsisizim . O kadar parayı taşlara gömeceklerine istihdam yaratacak birşeyler yapsınlar ..
Ayrıca zigana ve palandöken kayak tesislerinin olduğu bir bölgede kayak tesisi yaptırmak tam bir çılgınlık..

kolay gelsin..

+Quote Post
Gumushaneli_Osman AYDIN_*
mesaj Jul 23 2005, 01:36 PM
İleti #4

Misafir

ziver'e katılıyorum. Hiçbir şey yapılmasa da en azından bir taş üstüne başka bir taş konulsa sevinirim.

+Quote Post
asilhan29
mesaj Sep 30 2005, 05:04 PM
İleti #5

Yeni Üye
*

Üye No: 258

herkeze selam ben epeydir oraya gitmedim son gördüğümde güzeldi ama bir şeyler yapılması gerekiyor

--------------------
IPB Image

+Quote Post
Gumushaneli_y. burak_*
mesaj Dec 15 2005, 01:44 AM
İleti #6

Misafir

merhabalar.

ben eskişehirliyim. şu anda da mimarlık okuyorum. bu ikisi birleşince eskişehir'deki o ayakta kalmış 15-20 konakla cami ve harabeler beni her gittiğimde heyecanlandırıyor. böyle bir projeden bahsedildiğinde de hmen sunumuna gitmiştim geçen sene özdenoğlu konağında.

anlatılan projenin başlangıcı, yöntemleri, aşamaları iyi görünüyorduysa da, dediğiniz gibi buraya yapılacak kayak tesisinin çalışıp çalışmayacağı tartışılır.
ama eski eserlerin restorasyonu, yani onca taşa onca parayı yatırmak yapılması gerekli birşey gibi arkadaşlar.
birincisi bunlar çok değerli türk konut örnekleri, eskişehirdekiler de, şehiriçindekiler de. gümüşhane evi diye başlıbaşına bir kkonut mimarlığı-ustalığı oluşturmuş atalarımız. sahip çıkmak gerek.

ve bu projelerle bu eserlere sahip çıkılırsa, önemli istihdamlar elde edilir.

birincisi eski yapılardan, taştan, ahşaptan anlayan ustalar yetişir, birçok kişi iş ve meslek sahibi olur.

ikincisi korunmuş ve tanıtılmış bu gibi yerlere turist yağar. saranbolu-mardin-şirince-assos gibi birsürü yerde insanlar tüm işlerini bırakmış turizmle uğraşıyorlar. eski evleri özellikle pansiyona çevirip bir güzel para kazanıyorlar, keyiflerine bakıyorlar.

üçüncüsü de, tüm bu yaratılan istihdamın dışında, gümüşhane ilinin elde edeceği turizm katma değeri ile, yine gümüşhaneye yatırım yapılacak, başka istihdam alanları açılmasıana ön ayak olacaktır.

şimdilik konu k olarak uzatmayayım sözü. üye oluyorum hemen : )

+Quote Post
ceyhun
mesaj Feb 2 2006, 05:52 PM
İleti #7

Yeni Üye
*

Nereden: Gumushane
Üye No: 370

Eskişehirde Taş üstüne taş koyuyorlar:) defineciler iyi delik deşik etmişler oraları bari bişe bulduysanız o parayla o harebeye cevirdiginiz yerleri onartın cakdırmadan smile.gif insafsizlar

+Quote Post
linuxcumurat
mesaj Mar 21 2006, 08:04 AM
İleti #8

Yeni Üye
*

Sizi ilginç bir anımı anlatacam. Eskişehirden gelirken bir rum çiftle karşılaştım.
(metorolijinin üstünde ) Bu olay yazın olmuştu. Bana birşey sordular tabi ilk bakışta anlamadım. Sonra ellerinde bulanan haritaya baktım . Eskişehiri buldum , El işaretleriyle burayımı arıyorsunuz diğe işarat verdim herneyse ... Eskişehiri gösterdim. Adamlar gitti. Sonra baktım ki damlar eskişehiri geçmiş yukarki köylere doğru gidiyorlar. Adamlar eskişehiri geçmişler ama eskişehiri görmemişler.
biggrin.gif biggrin.gif

Demek gümüşhanede adamları öyle dolduruşa getirdiler ki: işte bu kadar 200.000 adam yaşıyordu şöyle eski böyle eski.......... adamlar anlatılan karşısında eskişihiri heralde eski bir roma kenti olarak hayel ettiler. Yani adamlara eskişehiri gösteriyorum . Adamların ilk cevabı burası mı? Bize yalan mı söylüyorsun ? gibi gözlerle bakıyorlar.

Şimdi eskişehiri sit alanı yapmışlar. Alah mal sahiplerine sabır versin. artık arsasında tarihi eser olmayan bile taş üstüne taş üstüne koyamayacak. Arsalarının fiyatı şimdiden düştü.

Kolay gelsin..

+Quote Post
bahtsız
mesaj Mar 21 2006, 10:14 PM
İleti #9

Yeni Üye
*

Üye No: 603

Bende Bursada oturuyorum akrabalarımın çoğu eskişehirde . yazın ve bayramlarda eskişehirin tüm internet cafelerini gezerim biggrin.gif Eskişehirdeki en gelişmiş sektör. biggrin.gif aslında gümüşhaneliler biraz sahiplense ortaya güzel şeyler çıkabilir. Bende yakında gitmeyi planlıyorum gümüşhaneye(ilk kez), gelirsem bolca eleştri yaparım biggrin.gif

+Quote Post
linuxcumurat
mesaj Mar 23 2006, 06:25 PM
İleti #10

Yeni Üye
*

dostum Anadolu üniversitesinin bulunduğu Eskişehir' den bahsetmiyoruz.. Olaya biraz fıransız kaldın galiba ..

Kolay gelsin..

+Quote Post
JaSoN_
mesaj Oct 25 2006, 01:55 PM
İleti #11

Yeni Üye
*

Üye No: 1,647

smile.gif)

--------------------

+Quote Post
Silberhaus
mesaj Oct 29 2006, 08:59 PM
İleti #12

Tecrübeli Üye
**

Nereden: ege akdeniz arası
Üye No: 1,283

Sevgili Dostlar, foruma ilk mesajımı Gümüşhane üzerinde çok hassas olduğum bir konuya değinmek için yazıyorum. Bilindiği gibi Gümüşhane tarihi eser bakımından çok zengin bir il değildir. Olan tarihi eserlerimizin ise bilinçsiz halkımız tarafından tahrip edilerek yok olmalarına göz yumulmuşdur. Gümüşhane tarihine önem vermeli çünkü o eserler Gümüşhane için numune değerindedir. Süleymaniye mahallesi, SANTA, SATALA, Tohumoğlu Köprüsü, Kalelerimiz vs. kurtarılarak gelecek nesillere aktarılmalıdır. Bizim Gümüşhane'deki geçmişimizin koruyamadığı bu eserleri birilerinin görüp, restorasyonu yapılmalıdır. Bu eserleri gelecek kuşaklara aktarmalıyız. Gelecek kuşağın bu eserleri görememesine neden olmak gibi bir hakkımız yok. Bu nedenle GÜMÜŞHANE TARİHİ ESERLERİ KURTARILMALIDIR!!!. Yapılan bu projeleri can-ı gönülden destekliyoruz.

Kayak tesisinin kurulması ise çok gerekli değil. Gümüşhane'nin tesisten öte nüfusa ihtiyacı vardır. Bu da istihdam ve üniversite ile sağlanabilir. Oraya yapılacak kayak merkezine kimler gelecek diye düşünüyorum. Trabzon'a yakın Zigana, Erzurum'da Palandöken, Erzincan'da Y. Akbulut kayak merkezleri var. Gümüşhane'ye kayak için kim gidecek bilmiyorum. Zaten Gümüşhane'nin kış nüfusu da çok fazla değil. Kayak tesisinin gerekli olduğunu düşünmüyorum.

+Quote Post
gumushanevi
mesaj Mar 8 2007, 03:56 PM
İleti #13

Profesyonel Üye

Nereden: iSTANBUL
Üye No: 2,085
Kan Grubunuz: 0 RH ( + )

kayak tesiside isimin duyurulmasıdır.en azından haberlerde sayarken adını söylerler Bugün Gümüşhane hiçbir şeyi ile tanınmıyor.Bir futbol takımımız var 3. ligde bu yıl inşallah çıkacak. başkada hiçbir şeyimiz yok.Biraz reklam o tesis açıldığında gelecek turistler paralarını Gümüşhaneye bırakacak ve şehrin ekonomisi dönecek.Piyasaya para girecek.Gümüşhanenin turizmden başka alternatifi yok.

--------------------
Şu, bu namına yasak demiş
Bulundunuz tezelden!
Ne olurdu anlasaydınız birazda,
Güzellikten güzelden.

+Quote Post
yakan
mesaj Aug 29 2007, 11:22 AM
İleti #14

Tecrübeli Üye
**

Üye No: 2,448
Kan Grubunuz: Bilmiyorum

.......

+Quote Post
M.Salih EREN
mesaj Sep 10 2007, 10:30 AM
İleti #15

Yeni Üye
*

Üye No: 959
Kan Grubunuz: A RH ( + )

Eskişehir e kurulması düşünülen kayak tesisi projesi Gümüşhanemiz için gerçekten önemli proje hem oradaki tarihi eserler restore edilmesi kaydıyla iyi olurda ama öncelikle Üniversite şart Artvine Bitlise ünv. kuruluyor bize bir şey yokk bu çifte standart öncelikle bu hususu dile getirmek lazımmm

--------------------
M.Salih EREN
Edişeli
05053102929

+Quote Post
sosart
mesaj Oct 7 2007, 01:30 AM
İleti #16

Profesyonel Üye

Nereden: ghane-trbzn
Üye No: 2,573

6 yaşımdan beri kayak yapıyorum...kayak hakkında ve türkiyedeki tüm kayak tesisleri hakkında yeterince bilgim var hepsine gittim...zigana,uludağ,palandöken,sarıkamış,erciyes vs.vs. bence eskişehirde kurulması düşünülen ve projelendirilen yer muhteşem...palandökenden sonra türkiyenin en iyi kayak tesislerinden birisi olabilir...bence yapılması şarttır ki seçilen milletvekilleri meclisi 5 yıllık uyuma kampı olarak görmeseler yapılırda...

kışın soğuklar sebebiyle gümüşhaneli bayanları eve kapanmaktan,erkekleride kahvehanelere dolmaktan kurtarabilir...en azından insanlar bir sporla ilgilenmiş olurlar...spor tesisleri insanları zengin etsin diye kurulmaz...insanlar sporla uğraşsın diye kurulur ki bence orası yapılırsa dışardan çok fazla insan buraya akın eder...esnafımızada yarar...

gümüşhanede fabrika kurulamaz...fabrika kurulurken aranan şartlar vardır....

en önemlilerinden birisi hammaddeye yakınlık diğeride ticaret merkezi olan illere yakınlık ve oralara ulaşım...
şimdi düşünelim ilimizde hangi hammadde var???çimento ve kireç hariç onlarında fabrikası var bildiğim kadarıyla....
başka hammaddemiz yok....demekki fabrika kurulması için 1. şartı yerine pek getirdiğimiz sölenemez...

2. konu ticaret merkezlerine yakınlık...ülkemizin ticaret merkezleri nerde toplanmış???marmara bölgesinde....peki yakınmıyız???hayırrrrr.... peki burda mamulu fabrikada ürettik...nereye göndericez???marmara bölgesine...bir kamyon oraya kaça gider???çok paraya??? karımız nereye gider???kamyon parasına....

bu koşullar altında kim gümüşhaneye fabrika kurar???
GERİ ZEKALILAR...

gümüşhaneye bacasız fabrika kurulmalıdır....yani üniversiteeeeeeee....tek yol budur ve üniversite kurulmadan gümüşhanenin geçim sıkıntısından ve göçten kurtulma imkanı yoktur...
en güzel örneği yanıbaşımızdadır yani trabzon...al üniversiteyi ordan sonra bak bakiim elimizde ne kalıyo??? biraz memur ve 100.000 e yakın işsiz...tek geçim kaynakları üniversite....

ama gümüşhaneye üniversite kurulursa ne yapmıyoruz biz???
gelen öğrencilere trabzonlular gibi davranmıyoruz...
peki niye???
tüm türkiyede misafirperverliği duyulmuş ghanelilerin adlarını lekelememek içinnnn....

offf çok konuştummmm.... wink.gif

--------------------

+Quote Post
gumushanevi
mesaj Jan 15 2008, 10:27 AM
İleti #17

Profesyonel Üye

Nereden: iSTANBUL
Üye No: 2,085

BU aradadimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak var Ziganaya da gereken önemi vermek zorundayız.Bu yıl gerçekleşecek şenlikleri tüm Türkiye duymalı.

--------------------
Şu, bu namına yasak demiş
Bulundunuz tezelden!
Ne olurdu anlasaydınız birazda,
Güzellikten güzelden.

+Quote Post
linuxcumurat
mesaj Feb 26 2009, 03:00 PM
İleti #18

Yeni Üye
*

Kayak Tesisi Projesi Avrupa Birliğine girdik girmedik olayına benzemeye başladı. Vali bey ikide bir çıkıp diyor Gümüşhane'de şu kadar kar var bakın başka yerde bu kadar yok, falanda filan... Laf ... laf..... Kayak Tesisini bir atanmış memurun yapacağını ummak bence saflıktır...

Bu proje, ağızlarda sıkız olmaktan öteye geçememiştir. Artık vali bey çıkıp bunu çiğnemekten vazgeçşin. Biz bu haberlerden bıktık artık..

+Quote Post
ramazan_29
mesaj Nov 27 2012, 11:30 AM
İleti #19

Yeni Üye
*

Nereden: Gümüşhane
Üye No: 2,278
Kan Grubunuz: A RH ( + )

Bende çok merak ediyorum.. Ama şuanda Eskişehir'de hummmalı bir çalışma söz konusu.. Yollar genişliyor. Turizm kenti olacak Eskişehir yani Süleymaniye mahallesi

--------------------
www.facebook.com/ramazanergin

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 Üye:

Basit Görünüm Tarih: 18th January 2018 - 05:33 AM

Alt Başlık

Data Alanı Alt