Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: .....<<ßizim Zamanımızda>>.....
www.gumushane.gen.tr - Forum > Serbest Kürsü > Günlük Konuşmalar
balküpüsü
Daha çok dedelerimizden ninelerimizden duyarız bu lafı wink.gif ama dün kuzenimin nasıl bir çocukluk yılları yaşadıgını görünce hey gidi günler hey bizim zamanımızda lafa başladıgımı anladım blink.gif ya yeni nesil çocukları hızlı bir teknolojide büyüyor yada dedemden ninemden bu lafı çok duydugum için bendede alışkanlık yapmış olmalı laugh.gif unsure.gif ....

Dün beş altı yaşlarındaki kuzenimin izlediği çizgi filme gözüm takıldı daha çok uzaylı zamanı anlatan insanların daha çok robot oldugu degişik bişey yani bi ara sesli düşünmüşüm bizim zamanımızda derken kuzenimin bakışıyla başladım söze bizim zamanımızda o yaşlarda <<susam sokagı>> vardı edi, büdü,minik kuş,kurabiye canavarı vs. gibi sıcak ve işten ögreticiidi... iyi hatırlıyorum anneme az mı agladım benide oraya götürsün diye çocukluk işte laugh.gif ... .
tizna
bızım zamanımızda yenı kıyafet ıhtıyac olunca alınırdı oda bayramlara denk getırılırdı sleep.gif happy.gif biggrin.gif
DELİKIZ
Bizim zamanımızda kırtasiye gereçlerinde marka kirliliği ve düşkünlüğü yoktu... wink.gif
balküpüsü
bizim zamanımızda azla yetinmeyi bilirdik şimdiki nesle söz bile geçiremiyosun gördükleri herşeyi istiyolar yavv :unsure:
Maxixca
-Bizim zamanımızda buralar hep dutluktu,

-e abi sonra ne oldu

-ne mi oldu?

-Dutlar gitti kurtlar kaldı
Cici_Kiz
Bizim zamanimizda cocuklar cocuk gibiydi simdikiler gibi firlama degil blink.gif blink.gif
rotasiz_29
bizim zamanımızda kara lastık yamalı pantollar modaydı bir de azaık cantamızda bir dilim kuru ekmek bir sogan birde deleme vardı . şimdiki nesile sözümüz yok onlar bizlerden biraz daha sanslı
YORGUN YOLCU
bizim zamanımızda saygı vardı şimdi ise saygısızlık adeta moda olmuş vah vah
balküpüsü
ßizim zamanımızda ugur taşları vardı koleksiyon yapardık rolleyes.gif devremlerle yarış yapardık wink.gif kimin daha çok ugur taşı var diye biggrin.gif hep benim çoook ugur taşım olurduya neyse tongue.gif ...şimdikinlerde hangisi koleksiyon yapıyookiii unsure.gif
rotasiz_29
bizler zamınımzda camurdan arabalar vardı taşlar vardı şimdi ki genclere sunulan teknolojı var bende simdiki nesil gibi çamurdan araba yapacagıma bilgisayarda arabaa yarısı oynardım bu gibi isyankarlık şimki yeni nesile atılan taşlamaları yanlış buluyor her zaman günün sartlarının insanlara ne getirdigini dikkate alarak yorum yaparsak sevinirim arkadaslar hepinizi cok seviyorum kücükkende herkesleri severdim biggrin.gif
balküpüsü
rotasız kardeşim zaten günün şartlarının insanlara ne getirdiğini biliyoruz şimdiki nesilin çok şanslı oldugunuda önemli olan bizim zamanımızda neler vardı onları bilmek ve hatırlamaktır wink.gif smile.gif

(not:eger cümleni yanlış algıladıysam özür smile.gif )
DELİKIZ
Ben şimdi ki çocukların o kadar da şanslı olduğunu düşünmüyorum....
Bizim playbilmemnemiz,bilgisayarımız yoktu ama...Geniiş bir hayal dünyamız vardı...Küçücük şeylerle mutlu olurduk..Azla yetinmeyi bilirdik...
Dede nine sevgisi sıcacık sarmalardı bizi. rolleyes.gif .Şimdi ki çocuklar bu sevgiden mahrum bırakılıyor...
Dayı hala amca teyze kavramı bile bir anlam ifade etmiyor bazen
..
balküpüsü
dogru diyosun bacım katılıyorum rolleyes.gif cümlem yanlış anlaşılmasın herkesin kendine özgür düşüncesi tabiki rolleyes.gif benim demem sadece rotasız kardeşim sunulan teknoloji var diye cümleden onun için şanslı dedim ama zaten cümlemde belirttim Önemli olan, bizim zamanımızda neler vardı onları bilmek ve hatırlamaktır günümüzde rolleyes.gif wub.gif
balküpüsü
ßizim zamanımızda kutu kolaların üzerine ayaklarımızla basıp çıkan tak tak sesiyle büyüdügümüzü sanırdık. laugh.gif .o yıllar topuklu ayakkabının ayrı bir havası vardı cool.gif rolleyes.gif
YORGUN YOLCU
bizim zamanımızda misket oynardık vay be şimdikiler de bilgisayar başından kalkmıyor vah vah
Maxixca
bizim zamanımızda mahalle aralarında onlarca çocuk olurdu, arkadaş vardı dost vardı şimdiki gibi sanal kankalar yoktu
Cici_Kiz
Bizim zamanimizda Bayramlar daha bi baska güzel olurdu ya simdiki bayramlar gibi degildi
rotasiz_29
eskiden sırtımıza cuvalalrı alır ya tezek toplamaya yada momoç toplamaya giderdik azık olarakta bir kuru ekmegimzi vardı soguk akan çeşmelerde ıslar ıslar yerdik
DELİKIZ
Bizim zamanımızda eşofmanla sokağa çıkmak ayıp sayılırdı.. unsure.gif
istanbul
Aslında bizim zamanımızdan anlatacak o kadar çok şey varkiii. Şimdiyle kıyasladığımızda bu zamanda yaşayanların çok şanslı olduklarını düşünebiliriz. Bu konda rotasız arkadaşıma katılıyorum. Ama bu zamanda yaşayanların, bizim zamanımızda da yaşamasını isterdim. Çünki o zamanlarda arkadaşlık vardı. Dostluk vardı. En önemlisi paylaşma vardı. Gerçi yoklukta vardı ama arada kaynardı smile.gif O da o zamanın tuzu biberi.

Bizim zamanımızda, arkadaşlarla çivi, misket oynardık. Akşamlarıda saklambaç çok zevkli olurdu. biggrin.gif
Cici_Kiz
Bizim zamanimizda cocuklar simdiki gibi merakli degillerdi simdi zaman cocuklari mübareklerin bilmedikleri yok benim bu yasta bilmedigimi onlar biliyo tongue.gif laugh.gif
DELİKIZ
Bizim zamanımız da kahvaltı ailece yapılırdı.. rolleyes.gif
rotasiz_29
bizim zamımında ramazan ayı kış aylarındaydı
balküpüsü
Bizim zamanımızda denizdeki taşların, minare görünümlü deniz kabugunun şans getirdiğini inanırdık onları kolye yapıp takardık boynumuza.. rolleyes.gif
Cici_Kiz
bizim zamanimizda cocuklar genclik teknolojiye kaptirmamisti kendini hayati gercekten yasiyodu sanal degil
Blue
iyi güzelde ben ıstemıyorum kı bu zamanı o geliyor....
yaw pazar gunlerını cok beklerdım karasımsek dızısı ıcın...ya pazartesı he-man,ya su kucuk golcu,voltran bunlarda guzeldı sımdıkıler gıbı deıldı....ama su pazar konserınden nefret ederdım cunku sadece trt1 vardı ondan sonra kovboy fılmı vardı ya duruyomu acaba o fılmler huh.gif
Blue
ha bıde teknolojı deılmı oda vardı kendı arabamızı yapardık...simdi hangı cocuk bunu basarabılır kı
elektrıkten oncekı su gaz lambaları acaba kaldımı kı
tizna
bızım zamanımızda 4 ve 5. sınıflar sıyah 1-2-3. sınıflar mavı onluk gıyerdı..
ne cok uzulmustum ben sıyah onluk gıyemeyecegım ıcın sad.gif laugh.gif
sonra ıkı tane mendılımız olurdu bırısı gostermelık tongue.gif bellı bı katlama tertıbı vardı gogus ustundekı cepte sadece ben burdayım derdı ..dıgerı cepte tırnak kontrolunde sıranın uzerıne konup ogretmen bakana kadar ellerın uzerınde tutuldugu mendıldı laugh.gif laugh.gif
hey gıdı gunler.. laugh.gif
DELİKIZ
Hakikaten yaa nerden aklına geldi bu mendil mevzuusu.. tongue.gif
Bende siyah önlük giyemedim.. sad.gif Bizim zamanımızda dantel yakalar vardı
...
rolleyes.gif
YORGUN YOLCU
bizim zamanımızda 5 sınıf bir arada okurduk bir sınıf sesli diğerleri sessiz ders yapardı
beden eğitimi dersleri iki saat ard arda yapılırdı ve beden dersi bizim futbol saatimiz olurdu wink.gif
DELİKIZ
Benim çocukluğumda bayramlar da;bayram tebriği kartları yazılırdı.. unsure.gif
tizna
bızım zamanımızda cocuklara dede nınelerın adları konurdu rolleyes.gif
ben kendımden bılıyorum tongue.gif laugh.gif
tizna
bızım zamanımızda anne babalar, buyuklerının yanında cocuklarını sevmez nazlamazdılar...
hatta anne babana yaklasamzdın bıle cok ayıpp happy.gif
babam bı bakıs atardı yanlıslıkla ona dogru gıtsem anında hızlı bı manevra ıle uzaklasırdım biggrin.gif
hey gıdı gunler biggrin.gif biggrin.gif
pasha29
en kral zamanlardı yeni olsa yine o zamanı seçerdim smile.gif
tizna
QUOTE(pasha29 @ Nov 19 2008, 12:18 PM) *
en kral zamanlardı yeni olsa yine o zamanı seçerdim smile.gif

kesınlıkle rolleyes.gif rolleyes.gif
tizna
bizim zamanımızda 12li pastel boya sahıbı olmak ayrıcalıktıı fazladan 4 renk var dıye ıcınde biggrin.gif
PEMBE,TURKUAZ,GRİ,ACIK TATLI BİR YESİL... hic unutamadım o renklerii diger 8 rengi say deseniz hatırlamam sarı kırmızı mavı sıyah beyaz kesın vardır ama dıgerlerı unsure.gif biggrin.gif
hey gidi...
DELİKIZ
Bizim zamanımızda bayramlık diye birşey vardı..Bayram için alınan kıyafetler,ayakabı..v.s..Arefe günü akşamı başucuna koyulur öyle yatılırdı.. sad.gif
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.