Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Öldüğünüzde mezar taşınıza ne yazılmasını isterdiniz?
www.gumushane.gen.tr - Forum > Forumlarımız > Forum Oyunları
küçükağa
Dün sizin gibiydim,yarın benim gibi olacaksınız.

DELİKIZ
Hiç düşünmedim yaa.. sad.gif
Dur bir düşüneyim..Sonra yazarım
...
blink.gif
tizna
ben öldükten sonra pekte bır onemı yok ne yazdıgının wink.gif

ama dusunecegım huh.gif
küçükağa
DELİKIZ
Bitişin Başlangıcı... blink.gif
YORGUN YOLCU
Vallahi ben sadece adımın yazılmasını isterdim
Mezar taşında ne yazıldığı değil amel defterinde ne yazıldığı önemli olsa gerek
balküpüsü
Bakana kadar adımı okuyana kadar bi fatiha oku eee müslüman..(nasıl ama wink.gif )
YORGUN YOLCU
bu daha güzel
azel
Çok Aşıktıı..... smile.gif

cengaver
HER CANLI GİBİ ÖLÜMÜ TATTIM ŞİMDİ SIRA SİZDE
pasha29
Allahım yarattığın leyla ne güzelmiş ne olur birascıkda ölmesekkk....smile.gif)
küçükağa
Osmanlıca Türkçesi'ni tam manasıyla çözemeyen talebenin birine(?) hocanın biri ödev vermiş.Vak'a bu ya!Ödevin konusu Osmanlı devrine ait mezar taşlarının incelenmesi.Talebe gider bir sükût denizi mahiyetinde olan Eyüp mezarlığına.Gözüne bir mezar taşı kestirir-kendince en kolayını mı desek-.Sağdan bakar soldan bakar yok.İki üç harf hariç bişey çıkaramaz taşın üzerindeki yazıdan.Bakar ki işin içinden çıkamayacak teknolojinin nimetlerinden onun da yararlanmasının zamanının geldiğini düşünür!Çeker taşın resmini meyus bir şekilde evinin yolunu tutar.Bilgisayarın başında geçen uzun zamanın ardından bir metin çıkarmayı başarır.Lakin bu duruma sevineceği yerde talebemiz bir hüzne kapılır.Evet hüzne.Çünkü başka zaman olsa yüzüne bile bakmayacağı o eski taşta belki de ömürleri boyunca birbirlerini seven iki sevgilinin -muhtemelen karı koca- birbirlerini ne kadar sevdiklerinin bir göstergesi ve zamanımızdaki aşıklara ders verir durumdaki yazıyla karşılaşmıştır.Ne mi diyormuş taşta?

-Buradaki çifte bir tek fatiha yeter.

DELİKIZ
QUOTE(küçükağa @ Nov 9 2008, 11:21 PM) *
Osmanlıca Türkçesi'ni tam manasıyla çözemeyen talebenin birine(?) hocanın biri ödev vermiş.Vak'a bu ya!Ödevin konusu Osmanlı devrine ait mezar taşlarının incelenmesi.Talebe gider bir sükût denizi mahiyetinde olan Eyüp mezarlığına.Gözüne bir mezar taşı kestirir-kendince en kolayını mı desek-.Sağdan bakar soldan bakar yok.İki üç harf hariç bişey çıkaramaz taşın üzerindeki yazıdan.Bakar ki işin içinden çıkamayacak teknolojinin nimetlerinden onun da yararlanmasının zamanının geldiğini düşünür!Çeker taşın resmini meyus bir şekilde evinin yolunu tutar.Bilgisayarın başında geçen uzun zamanın ardından bir metin çıkarmayı başarır.Lakin bu duruma sevineceği yerde talebemiz bir hüzne kapılır.Evet hüzne.Çünkü başka zaman olsa yüzüne bile bakmayacağı o eski taşta belki de ömürleri boyunca birbirlerini seven iki sevgilinin -muhtemelen karı koca- birbirlerini ne kadar sevdiklerinin bir göstergesi ve zamanımızdaki aşıklara ders verir durumdaki yazıyla karşılaşmıştır.Ne mi diyormuş taşta?

-Buradaki çifte bir tek fatiha yeter.

Çok güzel bir paylaşım..Teşekkürler..İki beden tek ruh..ikilik yok..Tek dua yeter diyor..Ne güzel..
rotasiz_29
öldüm işte burda
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.