Anayasa değişikliği nedeniyle yapılan tartışmaları ,vatandaşlar olarak yıllardır izliyoruz , gördüğümüz oki bana göre ,tam yirmi sekiz yıllık bir çalışmadır, bu anayasa değişikkliği ile ilgili tartışmalar, ama buna rağmen, statikonun temsilcisi durumundaki chp her zaman bu çalışmalara karşı çıkmış, ve bu ülkenin bir darbe anayasasından kurtulmasını engellemiştir, neden ?. 1-chp TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN kuruluşunda, bu cumhuriyetin ilk partisi olma özelliği nedeniyle kendini daima bu ülkenin sahibi olması hissine kapılarak cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk yıllarındaki vesayetini aynen devam ettire bilmek için hala demokrasiye hürriyete kapalı tutumunu devam ettirmek istemesi, 2-bana göre cunhuriyetimizin ilk kurulduğu yıllarda işgal güçleri ile yapılan anlaşmalar gereği benim ülkemde hala bu işgal güçleri ile yapılan o günün anlaşmalarının sadakatle takipcilik yolunu izlemesi, 3- cunhuriyetimizin kuruluşundan bu güne en uç noktalara yerleştirilen bürokratların çoğunun chp ekolünden olması nedeniyle bu bürokrasiyi koruma gereği duymasından. işte buna benzer bir çok sebeble chp hiç bir zaman bu halkın güvenini kazanamamış dolayısı ilede bu halkın hürriyeti ve geleceği adına yapılan her yeniliğe karşı çıkmayı sürdürmektedir , işin en garip yanı bu gaddarane direnişi halk adına yaptığı yalanını bu millete yutturmaya çalışmaktadır , ve bundada başarılı olmaktadır, yalnız benim aklımın ermediği kafamın basmadığı chp n inde diğer siyasi partilerinde yaşadığı bu ülke , bu cennet vatanımızda huzur içersindeki yaşama gayretlerimizi neden bu insanlar bir siyasi inad uğruna feda edebiliyorlar , halbuki bu inadı bırakarak vatandaşın güvenliği ve sosyal yaşamı açısından projeler üretselerde vatandaş onlara inansada birde onlar iktidar olsalar ne kaybederlerki , aslında bu milet o dünkü gariban pozisyonundaki millet değil gerçekleri görüyor biliyor ve tek bir altarnatife bağlı kalmak yerine kendileri lehine iş ve aş ürete bilecek çok daha değişikaltarnatifleri değerlendirecek düzeye gelmiştir, ah bu değişikliği birde şu chp anlasa,