Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Ahh şu apartman görevlileri!
www.gumushane.gen.tr - Forum > Gümüşhane Sorun ve Çözüm Önerileri > Sorunlar
kaderimsin29
Ahh şu apartman görevlileri!

Yine estiler yine delirdim...
Yaz geldi artık.. Yaz gelince Kapıcılar başka bir deyiş ile 'Apartman görevlilerinin
En büyük hobileri nedir bilirmisiniz..kesin biliyorsunuz da hemen aklınıza gelmeyebilir...
'Apartman girişinde aynı basamağı veya aynı metrekareyi inatla takriben 10 dakika sulamak.
Galiba bu heryerde aynı. Su bildiğimiz gibi kıt bir kaynak ...yani sonsuz değil!!! Bedava da değil!!!
Devletin malı deniz, yemeyen.... mantığı hiç bir zaman genlerimizden silinmeyecek sanırım.

Ben evimde, iş yerimde kullandığım suya pırlanta muamelesi yaparken...bu adamlar nasıl oluyorda aynı noktayı şuursuz bir şekilde 10 dakika sulayabiliyor?? Sorsan cevap hazır..
''Temizlik iman'dan gelir'' Diyecek şey bulamazsın. Bu adama ne denirki?! Eğer diyalog uzarsa 'Sen mi kurtarıcan bu dünyayı be güzel ablam'' benzeri bir cümle size kapak olur. Kayıp bir insan, ne yazık..

Sadece o olsa keşke 'tek kayıp' olan. Çocuklarını hesaba katın birde... baba 'Rol model', ne görürse onu devam ettiriyor. Bunun aksi bir yaklaşıma sahip olan galiba 5 parmağımı geçmez.. Çok kötü çok. Kahve'deki muhabbet aynı.. Çevre duyarlılığı, eğitim, yaşam kalitesi konusunda bir avrupa ülkesinin bahsi geçtiğinde tavır şudur : '' vay be gavura bak, helal olsun, yapmış..bizde burda...''

Doğru, yapmış güzel kardeşim...ama sor bir, nasıl yapmış?? Adam kırk kere düşünüp yapıyor çocuğu...Bizdeki ''Çocuk rıskı ile gelir'' yok onlarda. Çocuk yaşını doldurmadan eğitim'i için hesap açıyor adam. Boy boy sıralamıyor senin gibi!!
Senin ki 'erkeklik' onunki ne??

Amaaann, nerden geldim buraya, çorba oldu yine...Her gün görüyorum, duyuyorum ve okuyorum..

Konuyu toparlayayım...Ben bu duyarsızlığa, boşvermişliğe içerliyorum çok. Keşke değiştirebilseydim.
ama işte bu bahsettiğim kesimin çoğu (kesinlikle genelleme yapıp, insanları kırmak istemem) değişime açık insanlar değil. Küçük insanlar, çok küçük...

Saygılar..

ELVAN SARI
ÇEVRE TEKNİKERİ
Celalcee
Ah güzel kadeşim uzun zamandır öyle güzel konulara değiniyorsun ki.Eline diline sağlık.Çevreye doğaya bende senin kadar duyarlıyım.Ben boşuna uğraştığımın kanısına varmak üzereyim.Sen yoluna devam et.Yolun açık olsun...
kaderimsin29
HEP BERABER UGRAŞMALIYIZ YILMAK YOKDUR.KADERİMİZDE KARDEŞ.

ELVAN SARI
ÇEVRE TEKNİKERİ
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.