Güzel bir ata sözümüz vardır, herkes aslına rücu eder diye. işte bu gün bu aslına rücu
etmenin en güzel örneklerinden birini yaşamaktayız.
Efendim biliyorsunuz yılardır benim ülkemin. darbalarle önünü kesen ve her darbe sonucu
yıllarca bu ülkeyi gerilere doğru sürükleyen dış güçlerin(israel ve avrupa+abd) içerimizde
besledikleri truva atları, bu son dönemdeki ülkemizin kazandığı istikrarı ve özelliklede
orta doğuda sergilediği perfonması ile göz doldurması, iç ve dış düşmanlarımızı paniğe
sürüklemiş olmalıki, tekrar el biliği içersinde (muhalefetiyle eşkıyasıyla doolandırıcısıyla)
ne kadar fügaranları varsa devreye sokarak yeniden bu ülkenin önünü kesmeye and içmiş durumdalar
İşte milletimiz alenen oynanan oyunları izliyor,seçilmesi mümkün olmayan kimseleri
aday göstererek, hukukla siyaseti biri birine düşüren sözüm ona siyasi liderler. şimdi kendi
hatalarının ceremesini bu millete çektirmeye çalışıyorlar, yalnız burada benim anlamadığım
hatta bir türlü mantığıma uygun gelmeyen, chp ile pkk nın seçimlerdede seçim sonrasındada
yine ayni çizgide buluşması. hadi pkkyı anlamak mümkün, adamların gayesi maksadı bu ülkeyi
bölmek için ellerinden geleni ardına koymamak.peki ya chp yoksa bu ülkeye demokrasi
getirdiğini idddia eden, atatürkün partisiyim diye havalara giren , bu partidemi bu ülkeyi
bölüp parçalamaya çalışıyor. veya bölücülere dolaylıda olsa destekmi çıkıyor? Malesef bu soruya
üzülerekte olsa evet dememek için bir sebeb bulamıyorum .çünkü sosyal sigortalar döneminde onlarca
pkk yandaşını göreve getiren ve ssk nın personel telsizlerini ve milyarlarca dolar
karşılığı ilacı pkknın ıraktaki kamplarına taşıtan bir muhalefet genel başkanından
bu davranışının haricinde bir tutum beklemek elbetteki safdillik olur. cafcaflı bir kaç vaad ve
kelamla popüleritesini artıran bu lider maalesef öz be öz pkk sempatizanıdır. ve öyle olduğunuda
her halükarda ispat etmiş durumdadır, ama ne acıki kendilerini bu ülkenin has vatandaşları
olarak lanse eden, kemelizmin bekçileri olduklarını söyleyen, sözde ulusalcılar. sadece
erdoğana inad olsun diye, bu ülkeyi bölmeyede parçalamayada yerlerde süründürmeyede razı olduk
larını böylesi bir liderin arkasına takılarak göstermiş bulunuyorlar, Ama düşünmüyorlarki liderleri
aslına rücu ediyor. ve eline geçen fırsatı en güzel şekilde değerlendirerek bu ülkenin
ilerlemesinin önünü kesmeye çalışıyor. hatta bu ülkedeki türkler biz kürtleri yıllarca ezdi
şimdi sıra bizde diyen bir pkklıdan dahada tehlikeli bir pozisyonda bulunan bu lider,ne
yazıkki demokrasi denilen ne idüğü belirsiz bir kelimenin arkasına sığınarak, gereken
en büyük darbeyi benim ülkeme indirmeye çalışıyor ,bugün onun açıkladığı karar bana bunları çağrışdırıyor.
dolayısı ile chpye oy veren gerçek vatan sever kardeşlerimizi uyarıyoruz aslı asaleti
ve eylemleriyle haraketleriyle nereye doğru gittiğini gösteren bu adama artık güvenmeyiniz ve
atatürkün partisine yakışır bir lider seçiniz ,yoksa bu su alan gemide bir batak meydana
gelecek olursa sizlerde bizlerle birlikde deryanın dibini boylayanlardan oluruz,
Mehmed Akgül 27-6-2011