İLİM İLİM BİLMEKTİR
İLİM KENDİN BİLMEKTİR
YA SEN KENDİN BİLMEZSEN
BU NİCE OKUMAKTIR

Hak aşığı Yunus Emrem ne güzelde ifade buyurmuş, şu yukarıda ifade edilmiş beytinde,
Ne yazıkki asrımızda nice ilim sahibi olduğunu belgeleriyle isbat eden kimseler vardırki, ilim yolunun dehası oldukları
iddiası ile prof unvanı ile taltif edilmelerine rağmen,hala ilim yolu ile kendilerinin kim olduklarını unutarak
nemrutlar ve firavunlar gibi ünvanlarının verdiği destekle kendilerini haşa nerede ise tanrılaştırarak Allaha(CC) karşı
gelmekten çekinmiyorlar. Dinleri ve dindarları beyenmedikleri gibi, dindar kesimi übeci gibi görmek ve göstermektende
imtina etmiyorlar'ki, hele %95 inin müslüman olduğu ülkemizde Bilmem haberlerden izledinizmi?akdeniz ünüversitesi yerleşkesinde
iman ehli talebelerin, talebi üzerine bir odacığın mescid yapılması için mürecaatta bulunulmuş, yönetim bu isteği değer
lendirmek için, öğretim görevlisi olan prof unvanlı kendini bilmez sözüm ona ilim irfan sahibi kabul edilen,hatta
kendi değimleri ile. aydın kesim olarak tanıtılan aslında karanlıktanda karanlık prof cuklar ayak
lanmışlar. Vay efendim böylesine aydın (karanlığın ta kendisi) ünüversitede mescid olurmuymuş, öyle ise bizde kilise isteriz
diyecek kadar benliğini, ananesini, örfünü , kimliğini, dinini, imanını, unutmuş aslında ilimden yoksun ebu cehlin torunları
kudurmuş lar gibi salya sümük iman ehli talebelerin isteklerine saldırıyorlardı, o haberleri izlerken durup şöyle
düşündüm işte bunlar gibi sözde proflar yüzünden. Benim ülkem yüz yılları aşkındır hala kendine gelememiş hala kendi
benliğine yani kendi özüne dönemediği gibi, 20 asırda dahi hala milyonlarca insanımız yurt dışında hırıstıyan devletlerin
işçi adı altında kölesi durumunda çabalayıp duruyor.İşte bu sözde prof aslında çoban bile olamayacak bu tipler, yüzünden benim ülkem
bir türlü huzura kavuşamıyor.Aydınlık dediler, bütün gençliği alkolle zehirlediler. Aydınlık dediler gelinimizi kızımızı açık
pazarlarda satılık mallar gibi soyup soğana çevirip kucaktan kucağa attılar. Aydınlık dediler evvelden namus uğruna yedi
düvele direnen erkeklerimizi, boynuzlaştırdılar, artık karısı kızı üryan geziyormuş kimin umurunda, Aydınlık dediler yetiştirdikleri
gençlerimiz, analarına babalarına kes lan moruk diyecek kadar edepsizleştiler. Aydınlık dediler odtü deki sözüm ona
talabeler gibi ülkemin gurur kaynağı olması gereken bir uydu fırlatma proğramındaki şeref duyulması gereken anı
malotoflarla sapan taşları ile zehir zıkkım ettiler, işte bu gibi profların yetiştirdiği aydınlık nesil bu
bunlar aydınmış, bunlar profmuş, bunlar ilim adamıymış, muş ile mışmışlar bir ömür boyu allahı tanımamışlar,ahir
ömürlerindede tövbe nasip olmadığı için, bu dünyada hikaye diye .yok öyle bir şey diye adlandırdıkları cehenneme(

(veyl kuyusuna yuvarlanmışlar,Böyle dediğim için belkide bana kızanlar olacakllardır ama şu bir gerçekki yaratan
ALLAH cc bu imtihan dünyasında kendini tanımayan ve inkar edenleri ebedi olarak cehennemine koyacaktır ,
inananlar için bu bir gerçektir .inanmayanlar kendi aydınlık(karanlıktanta karanlık) fikirleri içersinde bocalayıp
dursunlar bir müçtehidin ifadesi ile zalimler için yaşasın yaşasın cehennem