SAYGI DEĞER KARDEŞİM

Ben Türkiye Cumhuriyetinin Vatandaşıyım, ve ben ülkemi seviyorum diyen, bu vatan toprağında yaşayan, Türkü,Kürdü,
Lazı Çerkezi Alevisi Sünnisi Hırıstıyanı Budisti Rmu Ermenisi, ve diğer ne kadar bu ülke topraklarında huzur ve mutluluk
içersinde yaşamak isteyen insanımız varsa. Hepsinden bir vatandaş olarak özel ricamız var.
Kardeşler İnsan olarak hepimizin kendine özgü yaşam ve inanç tarzı olduğu gibi, kendi özel yaşamı içinde, yine
kendine özgü idealleri vardır. Ve bu idealini gerçekleştirebilmesi içinde, mutlaka bir çaba içersindedir. Bu gerçek
olan bir kaçınılmazdır.Öyle ise kendi hayatımız için, bizlerin kurguladığı hayat senoryamızın, bir başka bireyler içinde
değişik arzu ve istekler doğrultusunda, başka bir hayat ve yaşam senoryası vardır.Fakat bu yaşam tarzımızı veya
arzumuzu gerçekleştirebilmek için, illada bir bnaşka bireyin hayat hakkına ve yaşam tarzına ve inancına müdahale
ederek, Kendi yaşamımızı üste çıkarmak, ben varsam diğeri bana ne demek. İnsanım diyen ve insani özelliğini kaybetmemiş
kimselere yakışmaz, yakışmamalıdırda.Öyle ise siyasi tercihlerimizde ne olursa olsun bu tercih hakkımızıda yalan dolan iftiralarla
bir başka siyasi görüşü olan kimseye zorla dayatmamalıyız.Peki böylesine bir dayatma yapan kimse acaba gerçekten
bu ülkenin vatandaşımıdır,veya gerçekten bu ülkeyi seviyormudur, sorusu aklımıza gelebilir.Neden böyle bir soru aklımıza gelir
çünkü huzur ve mutluluk içersinde yaşaması gereken biz topluluklar, siyasi çevrelerin bizlere aktardıkları yalan yanlış
ve iftirayı vari sözleri, tarafdar olarak kendimize baz alarak, biri birimize husumet ve kin duymamıza ve bu kinin
zamanla intikam duygusuna dönüşmesine ,ve daha sonrada bu duygunun şiddete dönüşmesine vesile olmakta,Taksim olaylarındada
gördüğümüz gibi,kin ve intikam duygusuyla haraket edenlerin ,ne hak yere, bu milletin malını veya vatandaşlarımızın özel
malı ve mülkünü nasıl yakıp yıkıp kırıp döktüklerine şahit olduk. Şimdi kendi kendimize lütfen bir öz eleştiri yapalım
bu kırıp döken yakıp yıkan insanlar kimlerdi ve neden bu kadar hırslı ve kindarlardı,Aslında onlarda bu ülkenin vatandaşları
ve bu ülkenin nimetlerinden istifade eden kimselerdi .Ama ideolojik körlük ve ideolojik siyasi söylemler bu vatandaşlarımızı
öylesine kör etmişki kendi öz mallarının dahi yok olması pahasına kendi ülkelerinin on yıllarca geriye gitmesine sebeb
olabileciğini bilmelerine rağmen, yakmayı yıkmayı vurmayı kırmayı kendileri için bir görev zanederek, aslında kendi huzurlarınında
kendi vatandaşlarınında huzurunu yok etmişlerdir. Peki bu asi gençliğin bu haraketi kime ve kimlere yaradı elbetteki
bizim ülkemizin kalkınmasını ve huzurunu bozmak isteyen, ve orta doğu ülkelerini daimi bir pazar gibi kullanan ve orta doğuda
dünya devleti hayaliyle yaşayan israel, ve batılı dost zannettiğimiz ama aslında en büyük düşmanımız olan batılılara yaradı.
Ve hemen batılıların tepkileri gelmeye başladı ,ve hepimiz bunları gördük ve yaşadık,Evet ey bu ülkenin huzurunu kalkınmasını
arzu eden saygı değer kardeşlerimiz ,Siyasi görüşümüz ne olursa olsun kimi ve kimleri tercih edersek edelim her şeyden
önce şunu unutmayalımki bu ülke bizim ve bizim ülkemiz bir muz cumhuriyeti olmadığı gibi ülkemizin insanlarıda o
cumhuriyetlerde yaşayan insanlar değildir ,Gördüğümüz ve duyduğumuz kadarı ile ülkemiz insanı okuma yazması ve gelişme
kültürü bugün Avrupa birliğiülkeleri seviyesinde. Hatta dahada üstün düzeyde olduğunu müşahade ediyoruz.Öyle ise böylesi bir
kültüre sahip olan insanların siyasilerin yalan ve iftiralarına iman eder gibi kabullenerek kin ve garaz bağlaması
yakışmaz ,Şunu unutmayınızki hangi siyasetci olursa olsun, eğer bu ülkeyi anarşiye sürükleyici söylemler ile vatan
daşı aldatıyor, ise emin olunuzki o siyasetci bu ülkenin kalkınmasını değil o siyasetci sadece aldattığı masum insanların
kin ve nefretinden kaynaklı reyleri toplayarak kendi koltuğunu koruyarak gelecek yıllarda yine ayni kin ve nefret söylemlerine
devam ederek, daima bu ülkenin huzuruna ve kalkınmasına köstek olacaktır.İşte bu noktada akli selim bir seçmen
bağımlı olduğunu değil, düşündüğü ve aradığı huzuru bulacağı bir yaşam tarzı için kin yalan iftira dolu demeçlerle bu
milleti aldatan siyasetçileri değil, bu ülkenin kalkınması huzuru için çaba gösteren siyasetçiyi seçmeliki o yalan
ve iftira üretn siyasetçi hatasını anlayarak yaptığı saçmalıktan dönüş yapsın ve bir dahada bu milletin huzurunu
bozmasın bu dilek ve temenni ile saygılar sunuyorun efendim MEHMET AKGÜL