Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: Dipsiz Göl
www.gumushane.gen.tr - Forum > Forumlarımız > Resimli Paylaşımlar
yakamoz
Arkadaşlar Burası Dörtkonak Köyüne Ait Meşhur Dipsiz Göl. Rivayete Göre Zamanında Bir Çift Öküzün ve Sabanın Batarak Karadenizden Çıkmasıdır. Adını Bu olaydan esinlenerek Dipsiz Göl olarak Belirlemiş o Zamanın insanları Gölün Derinliği Bilinmemektedir. Güzelliği ve Misafir Ördekleri ile Görenleri Büyüleyen Dipsiz Gölümüzü Sizlere Sunmak İstedim.

istanbul
Resim için teşekkürler. Memleketimizde ne güzellikler varmış.
arkeolog29
resim çok güzel arkadaşım teşekkür ederim.
rotasiz_29
yakamoz o suyun yuzeyindekiler kurbaga mı yoksa ördek mı smile.gif eline saglık cok güzel olmus resimler ne gunlerimz gecti be orada
rosenaz
Çamlıköy'de de aynı gölden var isim ve hikaye aynı acaba aynı göldenmi bahsediyoruz?
yakamoz
QUOTE(rosenaz @ Nov 11 2007, 02:59 PM) *
Çamlıköy'de de aynı gölden var isim ve hikaye aynı acaba aynı göldenmi bahsediyoruz?

Değerli arkadaşım Çamlıköy yaylası civarında bulunan göl ün adı aynlış bilmiyorsam eğer bulanık göl dür. Eğer size Dipsiz göl hikayesi çamlıköy adı altında anlatılmış ve çamlıköy e ait denilmişse yanlış bilgi verilmiştir. Dipsiz Göl Dörtkonak köyüne aittir.
JADE
MERHABA GÜMÜŞHANELİ ARKADAŞIM.RESİMLERİ ÇOK GÜZEL;GÜMÜŞHANELİ OLMAMA RAĞMEN HENÜZ ÜYE OLABİLDİM.MEMLEKETİMİ ÇOK SEVİYORUM.2YILDIR GÖRMÜYORUM..BUDA ÇOK ÜZÜYOR BEN GÜMÜŞHANELİYİ.GERÇEKTEN RESİMLER ÇOK GÜZEL DEVAMINI BEKLİYORUM.HOŞÇAKAL HAYATTA BAŞARILAR MEMLEKETLİM.JADE : biggrin.gif smile.gif
muratreis_61
Çok GuZel ResiM
PayLasıM iÇin TSK.
DELİKIZ
Çok ilginç yaa..Benim kesin görmem lazımm... huh.gif
a.kerim _29
sevgili kardeşim ellerine sağlık bu güzellikler insanı duygulandurıyor

rotasız_29`un da dediği gibi ne günlerimz geçti bu yerlerde

vayy bee
kumlarli_29
ben gitmiştim oraya şenliklerde çokk güzeldi:))
yakamoz
Bütün arkadaşlarımıza yorumları için çok çok teşekkür ediyorum. Şu anda oralar benim burnumda tütüyor. Ah bu gurbet...
Celalcee
yakamoz kardeş her sene yazın en az iki ayımı Gümüşhane de geçiriyorum.
Gümüşhanenin bütün güzelliklerini sırayla geziyorum.
Nasip olursa bu sene dipsiz göle gelebilirim.
Köyde olursan bizi ağırlarsın inşallah.
yakamoz
QUOTE(Celalcee @ Oct 13 2008, 09:47 PM) *
yakamoz kardeş her sene yazın en az iki ayımı Gümüşhane de geçiriyorum.
Gümüşhanenin bütün güzelliklerini sırayla geziyorum.
Nasip olursa bu sene dipsiz göle gelebilirim.
Köyde olursan bizi ağırlarsın inşallah.

sevgili abim ben artık gümüşhanede değilim bende gurbetçiler kervanna katılmış bulunmaktayım ama Allah tan bir keder gelmez ise yazın senelik izinimde memleketimde ve köyümde olacam inş. denk gelirizde hem gezdirir hemde ağırlarım abi. Dipsiz gölü ve meşhur eski yaylamızı mutlaka gezmeni tavsiye ederim.
Silberhaus
QUOTE(yakamoz @ Oct 30 2007, 10:33 PM) *
Arkadaşlar Burası Dörtkonak Köyüne Ait Meşhur Dipsiz Göl. Rivayete Göre Zamanında Bir Çift Öküzün ve Sabanın Batarak Karadenizden Çıkmasıdır. Adını Bu olaydan esinlenerek Dipsiz Göl olarak Belirlemiş o Zamanın insanları Gölün Derinliği Bilinmemektedir. Güzelliği ve Misafir Ördekleri ile Görenleri Büyüleyen Dipsiz Gölümüzü Sizlere Sunmak İstedim.

Teşekkürler. Güzel bir manzara. Göl kenarında semaver çayı ne güzel olurdu. Ayrıca Gümüşhane dağları zirvelerinde bu şekilde 6 - 7 göl var. Hatta bir tanesinin suyu Trabzon'da içme suyu olarak kullanılıyor. Oralara gitmeyi düşünüyorum. İnşallah bir yaz Gümüşhane'ye gittiğimde giderim.

Gölün hikayesi çok komik. Mübalağanın zirvesini yapmış o hikayeyi anlatan. Öküzlerin Karadeniz'den çıkması için moleküllerine ayrışması lazım. Moleküllerden öküzü tanımışlarsa Genetik ilminde çok ilerlemişler. Gözle bile DNA tespiti yapabilmişler, ne diyelim smile.gif Canım Memleketim ...
YORGUN YOLCU
çocukluğumda azmı gittim ya azmı çelik oynadık oralarda

sağol kardeşim eline sağlık
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.