Yıl bin dokuz yüz altmışlar falan bizim temel hasanın çağrısı üzerine istanbula gelir ve hemen beşiktaşta inşaatta işe başlar bir ay iki ay üç ay derken temelin gırtlağına çıkar artık başlar hasana söylenmeye , Ula hasaan habu istanbula habu inşaattan başka yer yokmidur ula celeli uç ay oldi sen vermişsin gazmayı çüreyi elume ha babam çalışdırıyusin ula haçan ben yarın memleçete donduğumda baaa istanbuli sorarlarsa ben ne diyacagum yani cettum hasanın inşaatı celdum hasanın inşaatımu diyecağum . hasan bu sefer derki haklusun ula temel seni yarın istanbulun en cüzel yeruna göturacagım der ve devresi günü temeli alır beyoğluna yollanırlar temel o kalabalığı görünce şaşırırı kalır, ve döner hasana Ula hasaan ula burası nedur ula nedur bu galabalık bulara ne eçmek yeter ne su ula bunlar nasıl geçiniyiler boyle yahu diyerek hayretini dile getirir hasan döner derki bunların çoğu avare takumidur bakarlarki garşıdan çellifelli birisi celiyi haman oa bir çelme bir omuz guyarlar adam çendini toparlayana gadar parsayı toplar gaçarlar. temel bu sefer hasana kızarak ula haçan bu gadar golay para gazanma yoli varidida sen beni üç aydır sen neden beni gazmakürekle anamı belladun la der , hasanda ula temel sen bu işi becerabülumusun , teme4l döner , cöster baa bitane seyrele temeluni , o arada garşidan bir adam görünür hasan temele o adamı gösteriri temel hemen gider adam bir omuz koyar ve seslenir söçül ulan papelleru tabii adam boş deyilmiş meyer vurunca temeli tepetaklak yere gönderiri temel oradan bağurur ula hasan at sua bipsak at sua bi pısak diye feryat ederken hasan temelin altından bağırırı ula birde atacayım ikideatacayım ama ben senin altina galdım kalkamıyırım der. ve temelin aklı başına gelir gene inşaata döner