ALLAH(cc)KURAN;ı Bize bir hayat kaynağı ,bir rehber, bir yaşam biçimi, olsun diye gönderdi, ve Kuranı kerim bize, ey insanlar ben sizlere yön veren hayat kaynağınızım, bu nedenle beni bir özne olarak kabullenin çünkü ben sizlerin yaşamını tanzim eden bir ustayım,Ama bizler ne yazıkki bu hayat kaynağımızı bir nesne olarak algılamış onu evimizin en üst köşesine başımızın üzerine yerleştirdik ve yerleştirikende rüşvet babından üç kere öperek başımıza koymayıda unutmadık ve hatta şöyle dedik, manen, ey kutsal kitabımız, seni seviyoruz, sana saygı duyuyoruz, ve seni öperek başımızn üzerine koyuyoruz, ama kusura kalma sen bizim hayatımızın üstadı ,yön vereni olamssın, bak ne güzel yerin var dur işte orada yüksekde ,arada cuma geceleri veya ramazanlarda seni oradan indirir, ölülerimizn ruhu içn okuruz kızma bize emi,dedik .Çünkü biz onun içeriyini onun özünü onun bize getirdiyi yaşam tarzını öyrenmekten korkuyorduk evet evet korkuyorduk çünkü nefis şeytan şehvet haz arzular kıskacında yaşadığımız bu rezil hayatı bu oyuncak hayatı bu manolog hayatı gerçek hayat zannediyorduk aman bu yaşam tarzımız bozulmasın diye fermosonların dinimiz hakkındaki iftiralarına dahi bazan alanende olmasa içden içe haklı adamlar yahu diyorduk çünkü din adına namazdan oruçdan başka bir şeyle ilgilenmiyordukki onuda tam yapabilse idik bari kimimiz cum adan cumaya gitmekle kimimiz bayramdan bayrama gitmekle her şeyi hallettiyimizi zannediyorduk ve bu gaflet içersinde ne kitabımızı okuyabildik ne dinimizi öyrene bildik Kuran deyince sadece ölülerimize okunması gereken bir dua olarak algıladık din deyince üç beş hacı hocanın yaşamına indirgedik dinimizi bu tutumumuzun sonucunda işde cemiyetimizin içler acısı hali hanımlarımızın bir madamdan farkı yok beylerimizin boynuzlarındaki çatallar yere batacak kızlarımız sazlarda dansöz ,oğullarımız meyhanede sarhoş ,sokaklarımız kırk haramiler diyarı insanlarımız korkak insanlarımız ürkek artık kapkaççıdan soyguncudan kör kurşundan kim vurduya giderim korkusundan helalleşmeden evlerimizden çıkamaz olduk ve bu korkaklığımız vede neme lazımcılığımız vede bizlere indirilen hayat kaynağımız KURAN;ı KERİME sırt çevirmemiz nedeniyle bugün dünyada oluk oluk müslüman kanı akmaktadır, beyler bunun vebali ben müslümanım diyen herkesin boynunadır , kimse banane diyemez, bu dünyada derse bile yarın huzuru hakimde bunun cevabı bizleri terletecektir , öyle ise ehli vicdan ve ehli insanım diyen her ferdin ,yeniden hayatını gözden geçirerek hayat kaynağı kutsal kitabımız KURANI KERİMİ hayatına tatbik etmek onu ve onun içeriyini iyice tahlil ederek yaşam boyu o içeriyi özümseyerek yaşamalıdır kurtuluş raçetesi budur saygılar sevgiler Mehmet Akgül 19 ,01,2008