Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: garnin agirir diye dedig
www.gumushane.gen.tr - Forum > Forumlarımız > Mizah Bolumu
tizna

1- erzurumlu bi kadın birgün hamur yapıp ekmek pişirirken köpeğin biri başlamış hamuru yemeye kadın köpeğe hoşt hoşt demiş köpekte hırlayıp üzerine

koşunca kadın köpeğe demiş ki: ağabegi hoşt moşt dediysağda hamur eşki garnın ağırır diye dedığ laugh.gif

2-Adamın biri Erzurum`dan köye giderken bir şişe rakı alır köye gider. Köyde yaşlı anası sorar ola oğul bu nedir?

-Ana bu romatizma ilacıdı, sakın elleme der.

Aradan bir zaman geçer anasının ayakları ağrımaya başlar aklına gelir oğlunun şehirden getirdiği ilaca bakar ve alır rakıyı bir yudum iki yudum derken bayağı içer.Tandır başına gider eleği alır başlar un elemeye o sırada oğlu gelir bakarki anası unu yerlere rastgele elemektedir.

-Ana neydirsen unu dışarıya elirsen önündeki tekneye elesene..

-Ola oğul anan için her taraf tekne laugh.gif laugh.gif

3-Memleketim insanı memleketini para kazanmak maksatlı süreli veya süresiz bir miktar terk eder. Memlekette hatun onu bekler. Bey efendimiz geldiği andan
itibaren hane halkı tarafından o gün bayram ilan edilir. Yine böyle bir gün, yine böyle bir hanenin önünde cereyan eden olay şöyledir: Hanenin hanimi,
kocasının gurbetten getirdiği kol saatini kolunda gere gere taşımaktadır. Bir yandan da bahçeye yıkadığı çamaşırları asar. Yeni saati gören komşusu
saatin kaç olduğunu sorar. Saatin rakamlarından çok görüntüsü ile ilgilenen, okuma yazmadan yoksun hanim ise "Guşluği beş geçir" diye cevap
verir. tongue.gif
DELİKIZ
laugh.gif ÇOK KOMİK YAA.. biggrin.gif
EMEĞİNE SAĞLIK
... tongue.gif
a.kerim _29
sevgili kardeşim alıntıların çok komik erzurum dedıh mı orda duracahsan
DELİKIZ
YAFF YİNE OKUDUM YİNE KOMİK... tongue.gif laugh.gif
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.