Yardım - Arama - Üyeler - Takvim
Tam Forum Görünümü: günün fikralari
www.gumushane.gen.tr - Forum > Forumlarımız > Komik Yazılar
tizna
ben bu otbusun yolcusumuyam

Otobüs Ankara'da mola verinceş yaşlı bir dadaş ihtiyaç giderp otobüse biniyor. Okuma yazma bilmeyen dadaş otobüsten başını uzatıp 'DADAŞLAR HALE BAKINKİ BEN BU OTOBÜSÜN YOLCUSUMUYAM'

'FARZETKİ ÖKÜZLER YİYİR'

A damın biri tanıdık köylü bir dostuna misafirliğe gidiyor. Köylü evsahibi izzet-i ikramda bulunuyor. Yemekten sonra misafirin önüne bir kalbur yer elması koyuyor. Bu kadar çok ikramdan mahçup olan misafir:
-AĞA NE ZAHMET ETTİNŞ BUNLARA NE LÜZÜM VARDIŞ
- NE ZAHMETİ EFENDİM FARZETKİ MUSURLUĞA TÖKMÜSEM ÖKÜZLER YİYİR
rotasiz_29
paylaşımn içn teşekkür
tizna
QUOTE(rotasiz_29 @ May 4 2008, 10:38 PM) *
paylaşımn içn teşekkür

estagfurullah bosunami üye olduk smile.gif
balküpüsü
Adamın biri bir gün Karadeniz'de bir dağa gezmeye gitmiş.
Dağın tepesinden sesler geldiğini duyunca tepeye tırmanmış.
Bir de ne görsün;yüzlerce insan birleşmiş horon tepiyo,arada bir de dağdan aşağıya bir adam atıyorlar.
Bizim adam merak etmiş sormuş:Siz burada ne yapıyosunuz?
--Niye şaşurdun uşağım Temel atma töreni yapayıruk.. biggrin.gif biggrin.gif
balküpüsü
Ögretmen ingilizce dersinde ögrencisine sordu.
-çocuk koştu,koştu,denize düştü boğuldu cümlesini ingilizceye çevirin bakalım? çocugun cevabı ise
-the boy, tıkıdık tıkıdık ,culupp ,glu glu glu.... biggrin.gif biggrin.gif laugh.gif
DELİKIZ
the boy, tıkıdık tıkıdık ,culupp ,glu glu glu....

Çok komik yaa..Teşekkürler.. laugh.gif laugh.gif rolleyes.gif
balküpüsü
Biyoloji dersinden yapılacak sınav için sınıftaki herkes acayip çalışmış, notlar fotokopiler havada uçuşmuş. Daha sonra sınavın yapılacağı gün gitmişler bir de bakmışlar, ortada kağıt kalem yok sadece sıra sıra mikroskoplar. Hocada başlarında bekliyorken demiş ki, "Bu mikroskoplarda lam'da bir böceğin bacağı var, sınavınız bacağından böceği tanımak" Tabi hemen itirazlar, ama fayda etmemiş, hoca dediği dedik. Öğrenciler mikroskopların başına geçmiş. Ama bir şey yapamıyorlar. En sonunda biri dayanamamış, kapıyı çarpıp çıkmış. Hoca arkasından seslenmiş : ''Kimsin ulan sen, kapıyı çarpıp çıkıyorsun?" Kapı hafifçe aralanmış ve bir bacak uzanmış : "Tanısana hadi, tanısana kim olduğumu"

KİH KİH KİH .... biggrin.gif
balküpüsü
DİLE BENDEN NE DİLERSEN......

Temel gemiyle okyanusu geçiyormuş. Bir fırtına çıkmış, gemi batmış. Temel, bir İngiliz, bir de Fransız bir tahta parçasına tutunmuşlar, yüze yüze küçücük bir adaya çıkmışlar. Günler geçmiş. Ot yiyerek günlerini geçiriyorlarmış. Bir gün dalgalar kıyıya ağzı sıkı sıkıya kapalı bir şişe getirmiş. Hemen şişeyi açmışlar. Bir cin çıkmış şişeden :
- Sahipler ! Dileyin benden ne dilerseniz, demiş.
İngiliz:
- Beni hemen evime götür, demiş. Cin parmaklarını şaklatmış, İngiliz bir anda evine gitmiş.
Fransız:
- Ben de evime gitmek istiyorum, demiş. Bir anda Fransız da evine gitmiş.
Cin, Temel ’e dönmüş :
- Sahip, dile benden ne dilersen... Temel etrafına bakmış :
- Purda yalniz kaldum. Pen yalnuzluğu hiç sevmem. Ha o İnculuz ile Firansızı puraya ceri cetur, demiş. laugh.gif laugh.gif laugh.gif
balküpüsü
ERZURUMDAN ÇIKTIM YOLA.....

Zamanın birinde Erzurum'dan bir grup insan hacca gitmek için yola çıkmışlar. Van'a gelmişler. Van'ın bir köyünde konaklamaya karar vermişler. O köyün de imamı yokmuş. Köylüler aralarında konuşmuşlar ve Erzurum'dan çıkıp hacca giden bu topluluktan birini imam yapmaya karar vermişler. Bu insanlar hacca gidiyorlarsa boş insan değillerdir diye düşünmüşler. Nitekim tekliflerini içlerinden birisi kabul etmiş. Her yıl 400 koyun verilecekmiş imama. Adam hacca gidip masraf yapacağıma burada kalıp yalandan imamlık yapar ve her yıl 400 koyun sahibi olurum diyerek işe başlamış. Köylü camide toplanmış namaz kılınacak. Sayın imam başlamış namazı kıldırmaya :

- Erzurum’dan çıktım yola Van'da verdim mola 400 koyun verdiler bana, Allahuekber...
Bu günlerce aynı biçimde devam etmiş. Köylü bu işe biraz şaşırmış ve konuşmuşlar aralarında :
- Daha önceki imam mı yanlış kıldırıyordu, yeni imam mi yanlış kıldırıyor? Bunu gidip Müftüye soralım.
Sayın müftü meşhur Of’lu... Müftüye gelen halk her şeyi anlatmış. Müftü köylüye dönerek :
- Siz şimdi hiç imama çaktırmadan köyünüze dönün ve namaz vakti camide toplanın ben de namaza geleceğim, diye emir verir. Herkes köyüne döner ve namaz vakti cemaat camide toplanır. Tabi ki Sayın müftüde camidedir. İmam namazı kıldırmaya başlar.
Birinci rekat :
- Erzurum’dan çıktım yola, Van’da verdim mola, 400 koyun verdiler bana, Allahuekber... der
hoca. Arkadan "öhö.. öhö!..” şeklinde bir ses duyulur. İmam yakalandım herhalde diye korkmaya başlar. İkinci rekatta sözlerinde biraz değişiklik yapar :
- Erzurum’dan çıktım yola, Van'da verdim mola, 400 Koyun verdiler bana, yarısı sana yarısı bana... Allahuekber...
Namaz bitince köylü Müftüye dönerek “İmam efendi namazı doğru mu kıldırıyor? diye sorar. Müftünün cevabı :
- Haçen birinci rekatta biraz şaşirdi ama ikinci rekatta işi düzeltti... biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif

balküpüsü
Sofistike Afrikalı der ki...

Sevgili Beyaz Adam, bilmen gereken birtakim seyler:

Dogarim, siyahim

Buyurum, siyahim

Guneslenirim, siyahim

Usurum, siyahim

Korkarim, siyahim

Hastalanirim, siyahim

Ve olurum, hala siyahim

Ve sen Beyaz Adam,

Dogarsin, pembesin

Buyursun, beyazsin

Guneslenirsin, kizarirsin

Korkarsin, sararirsin

Hastalanirsin, yesilsin

ve olursun, grisin.

Ve hala bana renkli dersin... biggrin.gif

Silberhaus
Bir işyerine bilgisayar ve stok programı satılır.

Teknik servis elemanı bilgisayarı işyerine kurduktan sonra stok programının kullanımı ile ilgili bilgi verir ve ayrılır.

Aradan bir iki saat geçer, işyerinden

telefon:

-"Kardeşim sizin anlattığınız gibi yapirem fakat program düzgün çalışmiir." Teknik servis elemanı sorar:

-"Nasıl yapıyorsunuz?"

-"Senin anlattığın gibi."

-"Hata ne?"

-"Yazdığım bilgiler kaydetmeme rağmen saklanmir."

-"İşlem basamaklarını tek tek anlatın."

-"Tamam" diyor ve başlıyor anlatmaya...

"Programı açirem. Malın adı bölümüne adını, adedi bölümüne adedini, birim fiyatını vb. yazirem.

Hepsini yazdıktan sonra senin anlattığın gibi kayıt bölümüne basirem.

Ekrana bir yazı geliyir: Kaydetmek ister misiniz? E/H yazısı çıkir.

Ben de diyirem Hee..."
Silberhaus
1. Erzurumlu kadının kocası ölür.ve ağıt yakmaya başlar:ingilizce bilirdiii,almanca bilirdiii,fıransızca bilirdii,arapça bilirdiii,...... kaynı hemen araya girer:yenge niye yalan söylirsen hiçbirinide bilmirdi.

-i he bilmirdi bilmirdi de gayret edirdi.

(bu olay gerçektir)

2. Erzurumlunun biri büyük bir çukura düşer başlar bağırmaya çisme yokmu çimse yokmu beni kurtaracak çimse yokmu? imdada bir melek yetişir ve derki seni üç şartla oradan çıkarırım bir içkiyi iki kumarı üç karı kız ayağını bırakacan bizim erzurumlu düşünür tekrar başlar bağırmaya başka çimse yokmu? Başka çimse yokmu?

3. Erzurum'lu bir hanım telaşla koşarak belediye otobüsünü durdurmaya uğraşıyor. Halk ıslıklıyor. Şoför acı bir frenle duruyor.

Kadın:

-Gardaş bu otubus İlice'ye gidir mi?

Şoförün canı burnunda, araba dolu, zor durmuş, kızgınlıkla

-Heyir baci, getmez!

Kadın:

-Vış! eleyse niye durdun!
Çeşitli hastalıklar, kazalar geçirmiş, bir gözünü kaybetmiş, romatizmadan beli bükülmüş, parmakları çarpılmış olduğundan mahalleli bu yetmişlik ihtiyara Hurda Nene adını takmıştı. Rahmetli o haliyle bile herkesle şakalamayı, espri yapmayı severdi.

Hastalanmış ,hastaneye kaldırılmıştı. Sabahleyini, nabzını ve ateşini kontrol eden doktor der ki:

-Teyze maşallah çok iyisin. Nabız normal, ateş de yok. Vücut sıcaklığın 37 derece.

-Tohtor beğ oğlum, der Nene, bir türli ıssınamirem. Soyuhdan donirem. sen o otuz yedi dereceyi kırka elliye çıkart. Ücreti mühüm değil.

Silberhaus
Bayburtlu nun acil olarak bayburta gitmesi gerekiyormuş. Otobüsü kaçırınca bayburta nasıl giderim diye kara kara düşünüyormuş. Birden gözü bir dükkanın camına takılmış. " itina ile faks çekilir" yazısını görünce içeri dalmış.

Gümüşhaneli olan dükkan sahibi sıkıntılı olduğunu görünce ;

-Buyrun beyefendi nasıl yardımcı olabilirim? diye sormuş. Bayburtlu;

-Emi emi acilen bayburta gitem lazım. Beni fakslayabilirmisin demiş.

Gümüşhaneli

-Ne demek hemşerim sen Bayburtlu olacaksında ben seni fakslamayacağım öylemi? otur şu sandalyeye bayburtlu dünden razı .oturmuş

Bu arada Gümüşhaneli pirize fi takmış çıplak kablo uclarını Bayburtlunun eline tutuşturmuş. Tabii 250 voltluk elektiriği alınca bayburtlu bir yandan titremeye biryandan da hareketten doleyı terlemeye başlamış. Canı yanan bayburtlu;

-Emi şu an nerdeyiz? diye sormuş

Gümüşhaneli;

-Erzincan dağını geçiyoruz demiş

İyice canı yanan Bayburtlu;

-Saol Emi beni burada indir buradan oyanı dolmuşla giderim demiş.
DELİKIZ
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Asıl içeriğin sadece basit bir görünümüdür. Resimlendirilmiş tam halini görüntülemek için lütfen, buraya tıklayınız.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.