Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Haber - Yorum   

VEFA...


Vefa;

Ne boza , ne de İstanbul’da bir semt adı

Dilimiz kurumunun ifadesiyle sevgi bağlılığı…

Ülkemizde ise bu kelime ne yazık ki unutulmaya yüz tutmuş , menfaatlerin aşırı düzeyde ön plana çıktığı ve vefasızlıkların son demine ulaştığı bir süreci hep birlikte yaşamaktayız.

Sayın İsmail Hayal beyin “Gümüşhane Sevdası Ve Volkan Şenel” başlıklı yazısında ifade ettiği benimde tamamen katıldığım gibi ilimiz yaşayanları ise anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirebilecek kadar vefasız.

Yürütmenin başında uzun süre bulunmuş eski bir siyasi liderimiz “ağır yüklü bir kamyonun şoförlüğünde bulunarak yokuş yukarı araçla tırmanm Tamamını Oku »»»


Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 03 Aralık 2008 09:39, Yorumlar(0), Hepsini Oku

BİR BAŞKA DEĞERİMİZ ŞİNASİ ÖZDENOĞLU


Şarkılar bitti, kaçabilsem bu şehirden
Dağ, yol, köy, uzak bulutlar
Size sığınabilsem size saf ağaçlar
Nedir bu çektiğim insanlar elinden?

Şinasi ÖZDENOĞLU

        Gümüşhane'de kültür alanında belki de son yıllarda en beğendiğim ve en çok önemsediğim bir proje ile tanımaya başladık Gümüşhane'nin değerlerini. Arşivimde sakladığım ve gün ışığına çıkacağı günü sabırsızlıkla beklediğim GÜMÜŞHANE'NİN DEĞERLERİ adlı notlarımın arasında kimler yok ki? Ahmet Z Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 20 Haziran 2008 17:22, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GÜMÜŞHANE AŞIĞI GÜNERİ KADİRBEYOĞLU


Bir ateş düştü de yaktı özümü
Bulamadım heyhat bende çözümü
Öteler göründü örttü gözümü
Münker Nekir'e sor sorabilirsen 

        Bu şehre sevdalı olm Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Çarşamba, 23 Ocak 2008 16:22, Yorumlar(0), Hepsini Oku

FARKLILIKLARA TAHAMMÜL EDEBİLMEK


         Bir an düşünün. Çevremizdeki insanların hepsi aynı şeyleri düşünüyor, aynı şeyleri konuşuyor. Hoşlandığımız ya da nefret ettiğimiz şeyler aynı. Ortaya bir sorun çıktığı zaman herkes hep birlikte aynı çözüm yolunu öneriyor. Gelecek hakkında herkes aynı beklentilere sahip. Okulda tüm öğretmenlerin kullandığı yöntemler aynı. Tüm öğrenciler aynı kavrama düzeyine sahip. Aynı öğrenme stilleri ile öğreniyorlar. Sınavlarda hepsi aynı cevapları yazıp, aynı notları alıyorlar. İşyerlerinde, yollarda, parklarda, eğlence yerlerinde kısaca her yerde herkes ve he Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Pazartesi, 24 Eylül 2007 09:36, Yorumlar(0), Hepsini Oku

GİDENLERİN ARDINDAN


        Ey Gümüşhane ve bu topraklar üzerinde yaşayan Gümüşhaneliler ve Gümüşhane ye katkı koymaya hizmet vermeye gelenler ile gönlü bu sevdayla çarpan bu yerküre üzerinde yaşayan Gümüşhaneliler sizleri çok ama çok seviyorum.

        Değerinizi kıymetinizi sizleri kayıp etmeden söyleyebilmek ne güzel. Ama biz Gümüşhaneliler hatta büyük bir yüzdeyle Türk insanı ne yazık ki değerlerimizin kıymetini ve önemini kayıp ettiğimizde anlayabiliyoruz. Hatta "Önyargıyı yok etmek, atomu parçalamaktan zordur" diyen Einstein'ı haklı çıkarmak için büyük bir mücadele örneği sergiliyoruz.

    &n Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Pazartesi, 17 Eylül 2007 07:25, Yorumlar(1), Hepsini Oku

FAKÜLTE ÖĞRENCİLERİNİN "GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ" HAKKINDAKİ FİKİRLERİ


        Bugün siteleri dolaşırken fakültede bir grup öğrenci tarafından kurulan, fakülte yönetimi ve öğretim görevlileri tarafından da desteklenen, daha önce benimde teknik destek verdiğim sitelerine bir bakayım dedim. Forum bölümünde Gümüşhane Üniversitesi İmza Kampanyası diye bir bölüm gözüme çarpınca açıp mesajları okudum. Gümüşhane Üniversitesi'nin gündeme geldiği bu günlerde üniversitede okuyan arkadaşların sitelerine girip forumlarına bakmanızı tavsiye ederim. www.gmfk.biz sitesindeki imza kampanyası b&o Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Cuma, 13 Nisan 2007 15:09, Yorumlar(0), Hepsini Oku

KARA CAHİLLER !!!


       24 Ocak 2006 sabahı haber sitelerini gezerken bir habere ilişti gözüm. İlk başta medyanın kronikleşmiş "salak" haberlerinden birisi olduğunu zannetiğim haberin resmini görünce bir kez daha kendime hak verdim. Bu ülkede 8 (Sekiz) yaşındaki çocuklar bile kadınların namaz kılarken ellerini erkekler gibi göbeğinin hizasından değilde göğüslerinin üst kısmında tuttuklarını bilirler. Ama bizim medyamızda hala bunları öğrenememiş olan yaşı kemale ermiş bir sürü akıllı var. Sırf "polemik" oluş Tamamını Oku »»»


Gönderen AdamGibi, Salı, 24 Ocak 2006 06:32, Yorumlar(1), Hepsini Oku
 


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.12224 saniyede 16 sorguyla oluşturuldu