Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->GÜMÜŞHANE'DE FESTİVAL COŞKUSU BÜYÜK HALK KONSERİ İLE SONA ERDİ « BOL FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ »   

GÜMÜŞHANE'DE FESTİVAL COŞKUSU BÜYÜK HALK KONSERİ İLE SONA ERDİ « BOL FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ »


-SELAHATTİN TANIŞ, ONUR AKGÜL, GÖKSEL VE DAVUT GÜLOĞLU GÜMÜŞHANELİLERİ COŞTURDU

     Gümüşhane’de bu yıl 18.si düzenlenen “Uluslar arası Kuşburnu-Pestil, Kültür ve Turizm Şenliği”  düzenlenen final konseri ile sona erdi.

    Şenliğin üçüncü gününde Karaca Mağarası ve Süleymaniye Mahallesinde düzenlenen gezilerin ardından akşam saatlerinde Atatürk Stadyumunda konser düzenlendi.

     Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel ve yaklaşık 5 bin kişinin izlediği konserde ilk olarak Gümüşhaneli sanatçılar Selahattin Tanış ve Onur Akgül sahne aldı. Gümüşhaneli işadamı-sanatçı Hüseyin Yayla’yı programının son kısmında sahneye çıkaran Onur Akgül, Yayla’ya kendisine olan katkıları için teşekkür ederek, Yayla’nın yeni çıkardığı kasetten birlikte düet yaptıkları parçayı seslendirdi.

      Saat 19.30’da başlayan konser programında her iki sanatçının toplamda 1 saat sahnede kalmasının ardından Türk Pop Müziği sanatçısı Göksel sahne aldı.

     Göksel, eski ve yeni parçalardan oluşan repertuarı ile izleyenlere unutulmaz anlar yaşatırken, “Depresyondayım” adlı  parçasını seslendirirken yanına iki bayan izleyicisini aldı. Renkli görüntülerin oluştuğu programda kendine özgü stili ile şarkılarını seslendiren Göksel’e Gümüşhaneliler tam not verdi.

     Göksel’in ardından ise geniş saz grubuyla Karadeniz Müziğinin etkin isimlerinden Davut Güloğlu sahne aldı. Konserine direk hareketli parçalarla başlayan daha sonra sanat müziği ve slow parçalar seslendiren Güloğlu, finalde “Katula katula” adlı parçayı seslendirdi. Alanda bulunan binlerce kişiyi coşturan ve kentin Doğu Karadeniz bölgesinde yer alması nedeniyle “kemençe” sesine olan duyarlılığı ile birleştiren Güloğlu, binlerce kişiyi yerine oturtmadı.

     Konser programında sponsor firmalara plaketlerini veren Vali Enver Salihoğlu ve Belediye Başkanı Mustafa Canlı kısa birer konuşma yaptı. Vali Enver Salihoğlu, şenliğe katkı sağlayan kuruluşların bundan sonra da aynı desteği sürdürmelerimi, eğitime, sağlığa ve sosyal alanlarda da destek sağlamalarını istedi.

     Belediye Başkanı Mustafa Canlı ise konuşmasında, festivallerin halkın katılımı ile anlam kazandığını belirterek, “Siz olmazsanız bu festivalin bir güzelliği olmaz. Onun için öncelikle siz vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Sponsor olan bütün firma ve kuruluşlarımıza da teşekkür ediyoruz.” dedi.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 25 Temmuz 2011 02:18, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.03714 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu