Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Torul Gençlerbirliği->TORUL GENÇLERBİRLİĞİ İÇİN DAYANIŞMA YEMEĞİ DÜZENLENDİ   

TORUL GENÇLERBİRLİĞİ İÇİN DAYANIŞMA YEMEĞİ DÜZENLENDİ


     Türkiye Aroma Voleybol Erkekler 1.liginde mücadele eden Gümüşhane temsilcisi, Torul Gençlerbirliği için Vali Dr. Yusuf Mayda önderliğinde dayanışma yemeği düzenlendi.

      Çimenler Otel’de düzenlenen yemeğe Vali Dr. Yusuf Mayda, Belediye Başkanı Mustafa Canlı, AK Parti İl Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay, Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir, Torul Belediye Başkanı Selami Bostan, Kulüp Başkanı Evren Evrim Özdemir, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeleri, Voleybol İl Temsilcisi Kemal Emiroğlu, kulüp yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve işadamları katıldı.

     Burada yaptığı konuşmada Torul Gençlerbirliği’nin Gümüşhane temsilcisi olarak maçlara çıktığını kaydeden Vali Dr. Yusuf Mayda, “Arkadaşlarımız bu işe yüreklerini koymuşlar.  Gümüşhane insanı sevgi, destek ve gayret insanıdır. Voleybol birinci ligde olmamız önemli bir unsur. Takımımız büyük kulüplerle karşılaşıyor ve ilimizi başarıyla temsil ediyor. Destek olarak kulübü ayakta tutmamız gerekiyor.” dedi.

     Toplantıda konuşan kulüp başkanı Evren Evrim Özdemir, 2006 yılında gençleri kahvehane ortamından ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan kurtarmak için lise kulübü olarak işe başladıklarını belirterek, geçtiğimiz yıldan itibaren birinci ligde mücadele etmeye başladıklarını söyledi.

     “15 milyon nüfuslu İstanbul’da 3, 130 bin nüfuslu Gümüşhane’de 1 voleybol takımı birinci ligde mücadele ediyor” kıyaslaması yapan ve büyük zorluklar yaşayarak bugünlere geldiklerini kaydeden Özdemir, “Amacımız ilimizi en iyi şekilde temsil etmek. Bu zamana kadar temsil noktasında başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Ekonomik manada zorlandığımız anlar oluyor. Bu yemeğe ildeki işadamlarının tamamını ayrım yapmadan davet ettik.” dedi.

     Torul Gençlerbirliği’nin imkansızı başardığını belirten Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı ise spor yöneticiliğinde tecrübelerini katılımcılarla paylaşarak, takıma bugüne kadar katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Canlı, şunları söyledi: “Spor bulunduğu yöreyi de tanıtan bir uğraşı. Kulübümüze çam sakızı çoban armağanı elimizden geldiği kadar katkı sağlıyoruz. Bu takımı yaşatmak bizim boynumuzun borcu. Takıma sponsor olunması demek, şehre sponsor olmak demektir.”

    GTSO Başkanı İsmail Akçay ise Gümüşhane’nin en küçük ilçelerinden birisi olan Torul’dan çıkan takımın birinci ligde mücadele etmesinin önemine değinerek, “Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray gibi takımlar haritada Gümüşhane’nin bile yerini bilmezken, Torul Gençlerbirliği sayesinde hem Gümüşhane’yi, hem Torul’u hemde Zigana dağını öğrendi” tespitini yaptı.

     AK Parti Gümüşhane İl Başkanı ve İşadamı Ercan Çimen ise bugüne kadar kulübe hep destek olduklarını bundan sonra da olacaklarını söyledi.

     Yemekte daha sonra sırası ile söz alan katılımcılardan bazıları katkı sağlayacakları maddi destekleri taahhüt ederken bazıları da sağladıkları katkıların artarak devam edeceği taahhüdünü verdi.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Cuma, 04 Kasım 2011 00:03, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.04339 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu