Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->GÜMÜŞ PESTİL'DEN YATIRIM ATAĞI   

GÜMÜŞ PESTİL'DEN YATIRIM ATAĞI


        Gümüşhane'de  1997 yılında Bağlarbaşı'ndaki imalathane ile köme ve pestil üretimine başlayan Saraç Gıda Ltd. Şti. aradan geçen 11 yılın ardından İkisu'da bir trilyona malolacak yeni fabrikasının temelini atarak sektördeki pazar payını 4 katına çıkarmayı hedefliyor.

        İşletme sahibi Selahattin Saraç, 1997 yılında Ali Yılmaz ortaklığı ile Saraç Gıda Ltd. Şti.'ni kurduklarını belirterek, "Bağlarbaşı Sanayi Sitesi'nde faaliyete başlayan firmamız aradan geçen 11 yılın ardından yıllık 60 ton pestil ve 35 ton köme üretimine ulaşmıştır. Genişleyen pazar ağı ve müşteri potansiyeli nedeniyle geçtiğimiz yıl üretimimizi artırma kararı alarak bu doğrultuda Gümüşhane-Trabzon karayolu 13. km. İkisu mevkiinde 6 dönümlük bir arazi satın aldık.  Tarım Bakanlığı'nın Köybazlı Katılımcı Yatırım Programı'ndan, Dünya Bankası destekli yürüttüğümüz bu çalışma doğrultusunda tamamlandığında yaklaşık 1 trilyona mal olacak yeni fabrika inşaatımızın temelini bugün burada atıyoruz. Hedefimiz pestilde yıllık 255 ton, kömede ise 150 ton çıpasını yakalamak. Bu yılın sonunda tamamlanması öngörülen fabrikamızda 20'ye yakın eleman çalıştırılacak ve Gümüşhane ekonomisine artı değer oluşturulacaktır" dedi.

        Dünya Bankası'ndan hibe yoluyla 175 milyar TL'lik bir katkı aldıklarını vurgulayan Saraç, Gümüş Pestil markasıyla Türkiye'nin bir çok ilinde seçkin gıda merkezlerinde ürünlerinin satışının gerçekleştiğini ifade ederek, "Toplam 6 farklı ürünümüzü müşterilerimizin damak zevkine sunuyoruz. Fındıklı, cevizli ve sade olmak üzere 3 çeşit pestil, klasik, pikolalı ve Gümüş ballısı olarak da yine 3 çeşit köme imalatımız var. Ürünlerimiz Gümümüşhane merkez Atatürk Caddesi PTT yanındaki showroomumuz ile İkisu'daki fabrika satış mağazamızdan pazarlanıyor. Ayrıca toptan ve perakende satışlarımız internet web sayfamız www.gumuspestil.com adresinden müşterilerimize sunuluyor. Gümüşhane'de sanayileşmenin motor gücü haline gelmiş olan köme ve pestil sektörünün gelecekte çok daha büyük bir paya ulaşacağından hiç şüphemiz yok" ifadelerine yer verdi.

        Gümüşhane-Trabzon karayolu 13.km'de fabrika satış mağazasının arkasında temeli atılan fabrikanın 4 katlı olarak inşa edileceği ve bin 800 metrekare kapalı, 6 bin metrekare açık alana sahip arsa sahasının çevre düzenlemesinin de yapılarak 2009 yılında hizmet vermeye başlaması planlanıyor.

        Mütevazi bir şekilde gerçekleştirilen temel atma töreninin ardından davetliler davul-zurna eşliğinde horon oynayarak gönüllerince eğlendi. « Gümüşkoza Gazetesi »
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen AdamGibi, Pazar, 08 Haziran 2008 16:20, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.03884 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu