Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->GÜMÜŞHANE BÜYÜK BİRLİK PARTİSİNDE YENİ OLUŞUM   

GÜMÜŞHANE BÜYÜK BİRLİK PARTİSİNDE YENİ OLUŞUM


-YENİ BAŞKAN HAYATİ EZBER
-BBP İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ADAYLARINI AÇIKLADI


         Büyük Birlik Partisi (BBP) Gümüşhane İl Başkanlığına Hayati Ezber getirildi.

        Eski başkan Mehmet Akçay’ın 2002 yılında görevi bırakması ve teşkilatın münfesih duruma düşmesinin ardından Parti Genel Merkezi tarafından, 29 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde atanan Hayati Ezber, ilk açıklamasında Gümüşhane’nin Anadolu’nun mayası olduğunu söyledi.

        Ezber, parti olarak Gümüşhane’de güçleneceklerini belirterek, “29 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler seçiminde güçlü adaylar çıkartıp başarılı sonuçlar almak istiyoruz. BBP, Türkiye’nin 923 seçim bölgesinde olduğu gibi Gümüşhane’de İl Genel Meclisi üyeliklerinde seçime katılacaktır.” dedi.

        İl ve ilçelerde İl Genel Meclisi aday belirleme çalışmalarını bütün partilerden önce altı aydır yoğun bir şekilde köy, belde, ilçe ve Merkez ilçe olmak üzere yaptıklarını belirten Ezber, “İl Genel Meclisi üyelerini belirlemek için Milletimize gittik bu konuda aday belirlemede kendilerini temsil edecek adayları bizlere önermelerini istedik. Bizim gittiğimiz seçim bölgelerine muhalefet partilerini bir kenara bırakın, iktidar partisinin bile, milletimizin yanına dahi gitmemiştir. Milletimiz sahipsiz yalnızlığa terk edilmiştir. İlgisizlikten yakınan milletimiz ilgi ve alaka görmek istiyor.” diye konuştu.

        Büyük Birlik Partisinin Gümüşhane merkez ilçe il genel meclisi üyesi adayları olarak Hayati Ezber, Mahir Karacan ve Yaşarettin Kurtoğlu belirlenirken, Kürtün ilçesinde Mustafa Yılmaz, Torul ilçesinde Ahmet Tonyalı, Köse ilçesinde Osman İnci, Kelkit ilçesinde Sedat Sel olarak belirlendi.

        Ezber, hükümeti ağır bir dille eleştiren açıklamasına şöyle devam etti: “Halk perişan bir vaziyette olup; bir tarafta kadınlar her gün ne pişireceğim diye kara, kara düşünürken diğer tarafta ise fondan beleşçiliğe alıştırılan bir millet var. Ayrıca esnafın çeki ve senedinin arkası yazılan bir millet var. Devlete vergi veren onurlu esnaf çekini ödeyemediği için ceza evinde yatmaktadır. Sicili bozulan bu esnaf bankalar bile kredi vermemektedir. Esnaf kepenk kapatacak duruma gelmiştir. Mutfaklarda yangın var. İşte bu yandığın söndürmek için Büyük Birlik Partisinde siyaset yapmaya talip olduk. İktidar partisi 5 yıldır yatmıştır. Sayın Başbakanın sermayesinden bu güne kadar yemiştir. Bu sermaye tükenmeye başlamıştır. Milletimiz güven duyabileceği insanları İl Genel Meclisinde görmek istiyor. İl genel Meclisinde başarılı olmak istiyoruz.  Amacımız bu seçimde başarılı olup, genel seçimlerde partimizin baraj sorununu ortadan kaldırmaktadır.

        Siyasetimiz bölmek ve parçalamak için değil, birleştirmek ve toparlamak içindir. Hedefimiz, temel prensiplerimiz etrafında bütün milli güçleri milli menfaatler ve ülküler etrafında toplamaktır. Bunun için “Çokluk İçinde Birlik” esasına dayalı olarak mutabakat arıyoruz. Çokluk İçinde Birlik prensibini, mutlak hakikatler dışında her türlü farklılığın, her türlü görüş ve kavrayış biçiminin meşru ve makul kabul edilmesi olarak anlıyoruz. Bu inanç ve kabul ile kendilerini değişik isimlerle niteleyen farklı grup ve meşreplerin oluşturduğu milli güçlerin milli menfaat ve ülküler etrafında toplanmalarını savunuyoruz. Milli güçleri, tarihimizin faili yapacak anlayışın, milli mutabakat olduğuna inanıyor ve bu mutabakatı tesis etmek, için her türlü fedakârlığa ve feragate hazır olduğumuzu beyan ediyoruz. Hiçbir ayırım yapmadan kapımızın tüm Gümüşhane halkına açık olduğunu ve üye kayıtlarının başladığını hemşerilerimizin bilmesini isteriz. Her zaman olduğu gibi yöresel meselelerde de, ulusal meselelerde de halkımızın gözü, kulağı ve sözcüsü olacağız. Mazluma umut, zalime korku olacağız. Haksızlıklar karşısın-da milletin yumruğu olacağız. Bütün Gümüşhaneli hemşerilerimi parti ayrımı gözetmeksizin hilal içinde gülün etrafında toplanmaya davet ediyorum. Allah utandırmasın diyor, Yerel seçimlerin milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.”TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Çarşamba, 11 Şubat 2009 22:08, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.03778 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu