Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gurbetten Sılaya->ANKARA'DA BÜYÜK BULUŞMA   

ANKARA'DA BÜYÜK BULUŞMA


      Kuşakkaya Gazetesi Ankara Temsilcisi ve Yazarı Önder Turhan’ın hazırladığı “Gümüşhaneli İşadamları ve Bürokratlar Kitabı” tanıtım resepsiyonu Ankara’da yapıldı.

    10 Temmuz 2009 Cuma günü TBMM’ye ait Mustafa Necati Kültür Evinde yapılan resepsiyon adeta Gümüşhane buluşmasına sahne oldu.

    Yaklaşık bir yıldır çalışmalarını sürdürerek kitabın baskısını gerçekleştiren Önder Turhan’ın ortaya koyduğu eser Gümüşhaneliler tarafından beğeniyle karşılandı.

    Resepsiyon açılış konuşmasını yapan ve Gümüşhaneli işadamları ve bürokratlar kitabının ilimiz adına yapılan ilk çalışma olduğunun altını çizen Önder Turhan, “Bu kitap ülke geneline dağılan önemli iş adamlarımızı ve bürokratlarımızı bir araya getirmesi açısından önemlidir. Kimimiz var? Hangi iş adamımız hangi sektörde? sorusuna bulunacak doğru cevabı bu kitapta bulmak mümkündür. Kuşkusuz bu kitap tüm işadamlarımızı ve bürokratlarımızı kapsayamıyor. Ancak bir ilk olması açısından bundan sonraki baskılarda yenilenerek hemşehrilerimize sunulacaktır.”dedi. Turhan ayrıca yeni bir çalışmaya başladıklarını, Türkiye genelinde ki dernekleri bir kitapta toplayacak çalışmayı kısa sürede bitireceklerinide belirtti.

    Ankara’da gerçekleştirilen resepsiyona, Adalet ve Milli Savunma Eski Bakanı M.Oltan Sungurlu, Gümüşhane Milletvekilleri Doç.Dr.Kemalettin Aydın, Prof.Dr.Yahya Doğan, İzmir Milletvekili Recai Birgün, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, 22.dönem milletvekili Temel Yılmaz, Gümüşhane Ticaret Odası Başkanı İsmail Akçay, Kuşakkaya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Turan Tuğlu, Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat, GİAD Başkanı Erdal Kurt, Güsiad Başkanı Doç.Dr.Kenan Aydın, İstanbul Güdef Başkanı Vahit Olgun, Ankara Güdef Başkanı Hamdi Arslan, Güyad Başkanı Tahsin Söğüt, Bursa Dernek Başkanı  Hikmet Nuri Şenel , Sayıştay Üyesi Hasan Fehmi Ezber, Gümüşhaneyi Sevenler Hizmet Vakfı Ankara Şube Başkanı Prof.Dr.Ayla San, Dış Ticaret Genel Müdürü Memduh Akçay, Gümüşhane Spor Kulübü Başkanı Kurban Karagöz, il dışından ve Ankara’dan 250’ye yakın  işadamı,bürokrat ve Gümüşhaneli katıldı.

    Resepsiyonda Giad başkanı Erdal Kurt yaptığı konuşmada, “Çok  uzun  yıllardır  bireysel  olarak  hepimizin, kurumlar  olarak  Derneklerimizin, Federasyonlarımızın  gönlünden  geçen  bir  çalışma  vardı. Gümüşhaneli  iş adamlarımızın, bürokratlarımızın  faaliyetlerinin  ve  bilgilerinin  yer aldığı  bir  eser  oluşturmak.

      Bu  çalışmanın  olgunlaşması  ve  nihai  biçimini  alması,  çok  emeğe  ve  çok  zamana  mal  oldu.Bu  anlamda  çabalarını   öncelikle  ve  özellikle  taktir  ettiğimiz  değerli  kardeşimiz  Önder  Turhan’a  eserin  bu  güzel  ve  olgun  haliyle  sizlere  ulaşmasındaki  katkıları  için  çok  teşekkür  ediyorum”dedi.

      Programda sırasıyla, Güsiad başkanı Doç.Dr.Kenan Aydın, İstanbul Güdef Başkanı Vahit Olgun, Ankara Güdef Başkanı Hamdi Arslan, Güyad Başkanı Tahsin Söğüt, Dış Ticaret Genel Müdürü Memduh Akçay, Gümüşhane Spor Kulübü Başkanı Kurban Karagöz, İş Adamlarımızdan Baki Telli, Adem Sarı, Fatih Cansız, 22.dönem milletvekili Temel Yılmaz birer konuşma yaptılar.

      Gümüşhane Ticaret Odası Başkanı İsmail Akçay’da burada yaptığı konuşmada, böyle bir eseri Gümüşhane’ye kazandıran Önder Turhan’a teşekkür ederek, bundan sonra yapılacak her çalışmanın destekçisi olacağını belirtti.

      Kuşakkaya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Turan Tuğlu’da yaptığı konuşmada, Kuşakkaya Gazetesi Ankara Temsilcisi Önder Turhan’ın özel bir çalışma yürüterek önemli bir boşluğu doldurduğuna işaret etti. Tuğlu ayrıca bu çalışmanın gazetemizin 43.kuruluş yıldönümüne denk gelmesinden dolayıda mutluluk duyduğunu söyledi.

      Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı’da yaptığı konuşmada, Ankara’da bu güzel heyetin buluşmasının önemli olduğunu, eksikleriyle beraber ortaya konan kitabın bundan sonraki süreçte çok daha geniş yelpazaleri içermesinin gerektiğini, Gümüşhane’nin bu tür güzel organizelere ve eserlere ihtiyaç duyduğun söyledi.

       Gümüşhane Milletvekili  Prof.Dr.Yahya Doğan’da bir konuşma yaparak, Ankara’da hemşehrilerimle bir araya gelmekten onur duyduğunu, iş ve bürokrasi  dünyasının bir arada olduğu kitabın fevkalade yararlı olduğunu söyledi.

       Gümüşhane Milletvekili Doç.Dr.Kemalettin Aydın ise Gümüşhanelileri bir arada buluşturan bu organizasyon takdire şayandır. Çok emek ve mesainin harcanarak oluşturulan bu kitap birçok anlamda yararlanılacak bir eser olmuştur. Gümüşhane adına hizmet edenlerin, memleket sevgisiyle iş yapanların böyle güzel eserlere imza atması her türlü takdirin üzerindedir. Bu bağlamda bu kitabı hazırlayan Kuşakkaya Gazetesi Ankara Temsilcisi Önder Turhan’a teşekkür ediyorum dedi.

      Resepsiyonda son sözü Adalet ve Milli Savunma Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu yaptı. Ankara’da böyle bir organizenin uzun zamandır yapılmadığına dikkat çeken Sungurlu, “Gümüşhaneliler gittiği yerde kendilerini fark ettiriyorlar. Yaptıkları güzel çalışmalar ve dikkat çekici işlerle herkese örnek oluyorlar. İşte bu kitap Gümüşhanelilerin neleri başarabileceğine son örneklerdendir. Gümüşhane buluşmasına vesile olan bu resepsiyonu hazırlayan Önder Turhan’a teşekkür ederim.”

        TBMM Mustafa Necati Kültür Evinde düzenlenen resepsiyonun ana sponsorluğunu 158 şubesiyle ülke geneline yayılan, yurt dışına  ilk börek ihracatı yapan Aslı Börek yaptı. Aslı Börek’in yönetim kadrosunda Gümüşhaneli olarak yer alan Yasemin Alansalıoğlu,  Çağrı Nair ve yönetim kurulu başkan yardımcısı Çetin Alansalıoğlu’nun resepsiyonda ki  ikramları davetliler tarafından beğeniyle karşılandı.


-*-*-*-*-*-*-*-*-*

                TEŞEKKÜR
    Ankara’da düzenlediğimiz “Gümüşhaneli İşadamları ve  Bürokratlar Resepsiyonu”na bizzat katılarak bizleri onurlandıran;
Adalet ve Milli Savunma Eski Bakanı M.Oltan Sungurlu’ya,
Gümüşhane Milletvekilleri Doç.Dr.Kemalettin Aydın’a, Prof.Dr.Yahya Doğan’a,
İzmir Milletvekili Recai Birgün’e,
Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı’ya,
Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a,
22.Dönem Milletvekili Temel Yılmaz’a,
Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat’a,
Gümüşhane Ticaret Odası Başkanı İsmail Akçay’a,
Kuşakkaya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Turan Tuğlu’ya,
Sayıştay Üyesi Hasan Fehmi Ezber’e,
Güsiad Başkanı Doç.Dr.Kenan Aydın’a,
Giad Başkanı Erdal Kurt’a ve Yönetim Kuruluna,
İstanbul Güdef Başkanı Vahit Olgun’a,
Ankara Güdef Başkanı Hamdi Arslan’a,
Hazine Dış Ticaret Genel Müdürü Memduh Akçay’a
İller Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Feramuz Üstün’e,
İstanbul Güyad Başkanı Tahsin Söğüt’e,
Başbakanlık Müşaviri Cemil Yılmaz’a
Gümrük Müsteşarlığı Genel Müdür Yardımcısı Recai Şen’e,
Adalet Bakanlığı Müşaviri Mutlu Gürler’e,
İçişleri Bakanlığı Müşaviri Zeki Taşar’a,
Adalet Bakanlığı Müşaviri Ethem Çelik’e,
Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu Baş Denetçisi Osman Nuri Akdemir’e
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşaviri Yalçın Kurt’a,
DSİ Daire Başkanı İhsan Eleman’a,
Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Selahattin Şahin’e,
Gümüşhane’yi Sevenler Hizmet Vakfı Ankara Şube Başkanı Prof.Dr.Ayla San’a,
Yargıtay Bilgi İşlem Daire  Başkanı Adnan Yılmaz’a,
Kosgeb Daire Başkanı Hüseyin Tüysüz’e,
Türk Patent Enstitüsü Bilgi İşlem Daire Başkanı M.Kemal Nalçacı’ya,
Artvin Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüseyin Ateş’e,
Eskişehir TEDAŞ İl Müdürü İrfan Ataman’a,
Milli Piyango Başmüfettişi Savaş Aydın’a,
Onkoloji Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr.Mustafa Enön’e,
Onkoloji Hastanesi Müdür Yardımcısı Murat Yıldız’a,
Kosgeb Şube Müdürü Erkan Tuncer’e,
Gümüşhanespor Başkanı Kurban Karagöz’e,
Sağlık Bakanlığı Şube Müdürü Hakime Turhan Zal’a,
TESK Genel Başkan Danışmanı Ahmet Okumuş’a
Bursa Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Hikmet Nuri Şenel’e ve yönetim kuruluna,
Konya Gümüşhaneliler Derneği Başkan Yardımcısı Savaş Çiçek’e,
Kocaeli Gümüşhane Derneği Eski Başkanı Gültekin Şenel’e,
Ankara Gümüşhane Yard.Day.Derneği Yönetim Kuruluna,
Gölbaşı Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Gökhan Demir’e,
Ankara Genç Gümüşhaneliler Dernek Başkanı İbrahim Polat’a,
Sincan Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Nurettin Bayhan’a,
Gümüşhaneli Aşık Kul Nuri’ye,
Ankara Yalınkavak Köyü  Dernek Başkanları Sefer Kırmaz’a, Ramazan Kaplan’a,
Sponsorluğu yapan Aslı Börek yönetimine,
Ankara içi ve dışından katılan ve isimlerini sayamadığım kıymetli  Gümüşhaneli işadamlarımıza, bürokratlarımıza, telgraf ve telefonla kutlayan sevgili hemşehrilerime sonsuz teşekkür ederim.

                        Önder Turhan
                    Kuşakkaya Gazetesi Ankara TemsilcisiTÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Pazar, 12 Temmuz 2009 21:22, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.03709 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu