Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->TOKİ GÜMÜŞHANE'DE YENİ KONUT YAPACAK   

TOKİ GÜMÜŞHANE'DE YENİ KONUT YAPACAK


-MİLLETVEKİLİ DOĞAN, DAR GELİRLİLER İÇİN GÜMÜŞHANE ŞEHİR MERKEZİNE 194 ADET KONUTUN YAPILACAĞINI SÖYLEDİ
-KÖSE VE ŞİRAN İLÇELERİ İLE SALYAZI VE ÖBEKTAŞ BELDELERİNE KONUT YAPILACAK


      AK Parti Gümüşhane Milletvekili Prof. Dr. Yahya Doğan Gümüşhane’de yoksul ve alt gelir grubu vatandaşlar için Başbakanlı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından konut yapılacağını söyledi.

     Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Prof. Dr. Doğan, konut yapımı ile TOKİ yetkilileriyle görüştüğünü ve ihtiyaç duyulan konutların yapımının kararlaştırıldığını belirtti.

       Doğan, Gümüşhane şehir merkezinde yoksullar için, Köse ve Şiran ilçeleriyle, Salyazı ve Öbektaş Beldelerinde de alt gelir grubunda olanlar için konutlar yapılacağını belirterek, konutların yapımına yeterli talep olması halinde hemen başlanacağını ifade etti.

-BELEDİYE ARSA TAHSİSİ VE İMAR DÜZENLEMESİ YAPINCA KONUT İNŞAATI BAŞLAYACAK
-AYDA 100 TL’YE 1+1 KONUT


      Gümüşhane Milletvekili Prof. Dr. Yahya Doğan açıklamasında şunları söyledi: “TOKİ yetkilileri nezdinde yaptığımız girişimler sonucu, Gümüşhane Merkezde yoksul vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu konutların yapılması kararlaştırılmıştır. Merkezde yapılması planlanan konutlar 1+1 ve 45 metrekare büyüklüğünde olup toplam 194 adettir. Vatandaşlarımız ayda 100 TL’lik taksitlerle 240 ayda ödeme yapacaklardır. Fakir fukaranın açıkta kalmaması için yapılacak olan bu konutlara belli şartları taşıyanlar alabilmektedir.  Yoksul grubu konutlarına başvuranların hiçbir sosyal güvenlik kuruluşuna kaydı bulunmaması gerekmektedir. Kendileri, eş ve velayeti altındaki çocukları üzerlerinde gayrimenkul bulunmamalıdır. En az 30 yaşında ve asgari 3 yıl başvuru yaptığı ilde ikamet ediyor olması gerekmektedir. Konutların yapımına Gümüşhane Belediyesinin arsa tahsisi ve imar düzenlemesini yapmasının ardından başlanacaktır.”

      Doğan açıklamasında Köse ve Şiran ilçeleri ile Salyazı ve Öbektaş beldelerinde yaşayan dar gelirli vatandaşlar için de konut yapılması amacıyla TOKİ yetkilileriyle görüşerek, yeterli talebin olması halinde buralara da konut yapılmasının kararlaştırıldığını ifade etti.

-İLÇE VE BELDELERE DE 2+1 KONUT

      TOKİ yetkilileriyle yapılan görüşmelere Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, AK Parti Şiran İlçe Başkanı Bekir Kara, Salyazı Belediye Başkanı Mühür Uçar ve Öbektaş Belediye Başkanı Muzaffer Kartal’ın da katıldığını belirten Doğan, “Yapılan görüşmelerden sonra Belediyeler talep toplamaya başladılar. Yeterli talebe ulaşıldığında bu yerlerde dar gelirli hemşehrilerimiz için derhal konut yapımına başlanacaktır. Alt gelir grubuna yönelik olarak yapılan bu konutlar 2+1 olup 75 metrekare olarak inşa edilmektedir. Alt gelir grubu konutlara başvuruda bulunacakların bir sosyal güvenlik kuruluşuna kayıtlı olması ve hane halkı toplam gelirinin  bin 600 TL’den az olması gerekmektedir. Başvuruda bulunacakların en az 30 yaşında olması ve bulunduğu yerde en az 3 yıl ikamet ediyor olması gerekmektedir. Alt gelir grubundan konut sahibi olanlar, konut bedellerinin yüzde 12’sini sözleşme sırasında peşin, kalan kısmını konutların tesliminden sonra 180 ile 240 ay arasında taksitlerle ödeyeceklerdir.  Geliri ne olursa olsun tüm hemşehrilerimizin medeni bir şekilde yaşayacakları konutlara kavuşturulması hedefimizdir. İnşallah vatandaşlarımız konforlu konutlara çok cüzi ödemelerle sahip olacaklardır.” diye konuştu.

       Doğan, Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın’la birlikte Gümüşhane şehir merkezinde TOKİ tarafından yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesi için de çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, “Şehrimizin çehresini değiştirecek olan bu proje bir an evvel hayata geçirilmesi için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Pazartesi, 18 Ocak 2010 12:39, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.03483 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu