Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->GÜMÜŞHANE ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ SEÇİMLERİ YAPILDI   

GÜMÜŞHANE ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ SEÇİMLERİ YAPILDI


-YENİ BAŞKAN:  ALİ İSMAİL DALTABAN
-ALİ İSMAİL DALTABAN: 54, YUSUF KULLUKÇU: 42


        Gümüşhane Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

        Halk Eğitimi Merkezi salonunda yapılan ve iki adayın yarıştığı seçimlerde 22 yıldır Birlik Başkanlığını yürüten Abil Şahin, başkan adayı Yusuf Kullukçu’nun listesinde yer alırken, Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Ali İsmail Daltaban ise Kullukçu’nun karşısında ikinci aday oldu.

       Toplantıda raporların okunmasının ardından birer konuşma yapan başkan adayları seçilmeleri halinde yapacakları faaliyetlerden bahsetti.

-BAŞKAN ADAYI ALİ İSMAİL DALTABAN

       Birlik Başkan adayı Ali İsmail Daltaban, konuşmasında ağırlıklı olarak bugüne kadar sürdürülen yönetim anlayışını eleştirdi. “Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği tüzel kişiliği büyük bir isimdir, yeterki bunu kullanmasını bilelim, yeterki onu değerlendirelim” diye konuşan Daltaban, ilk seçim vaadini de “Esnaf Sarayı yapılacak” diye verdi.

       Birlik yöneticilerinin Gümüşhane’de faaliyet gösteren büyük firmaların yetkilileri ile görüşmediklerini, şehirde iki süpermarketin açılmasına sessiz kaldıklarını, kamu misafirhane ve tesislerinin vatandaşlara açıldığını belirten Daltaban, “Esnaf sarayımız yapılacak, birlik, beraberlik, bütünlük sağlanacak. Sosyal tesisler olacak ama kamu görevlilerine olacak. Halk gitsin esnafımızdan ihtiyacını görsün. Ben şunun da sözünü veriyorum. Ne alırsak konfederasyonumuzdan masamıza koyacağız 13 tane oda başkanımızı çağıracağız, hakça, eşitçe, onların görüşü alınarak yapacağız.” dedi.

-BAŞKAN ADAYI YUSUF KULLUKÇU

       Esnaf sanatkarların tarihi günlerden birisini yaşadığını belirten Başkan Adayı Yusuf Kullukçu ise 11 yıldır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı görevini yürüttüğünü, esnaf ve sanatkarı her koşulda ve her zaman saydığını ve sevdiğini söyledi.

        Hayat felsefesini Gümüşhane’ye hizmet etmek ve insanlarla barışık olmak diye açıklayan Kullukçu, seçilmesi halinde yapacağı çalışmaları şöyle sıraladı: “Arkadaşlarımız bizi başkanlığa layık görürse seçildikten sonra adıyla da bilindiği gibi birlik başkanlığı olarak il ilçe ayırmaksızın bütün esnafın sorunlarını kendi sorunum bilip, her koşulda yakınen takip edeceğimi sizlere vaad ediyorum. Başkanlık dönemim süresince çağın gereksinimlerine uygun olarak tüm odaları donatmak üzere adım atacağız. Tüm odalarımıza bilgisayar ve İngilizce kursu konusunda kolaylıklar sağlayacağız. Bilgi ve iletişim teknolojileri eksik olan odaların eksiklerini gidereceğiz. Odalarımızda görevli personelimize ofis ve iletişim kursları verilmesine imkan vereceğiz. Üyelerimizin ülkemizin dört bir yanına dönemsel olarak turizm etkinliklerine, yer yer inanç turları yaparak sosyal yapımızı ön plana çıkaracağız. Yine odalarımızın üyelerinin kendi sektörleri ile alakalı yurtiçi ve yurtdışı fuarlarına katılmalarına destek sağlayacağız. Esnafın eksik olan odalar birliği binası hedefimizi gerçekleştirmeye çalışacağız.”

       Bugüne kadar sürdürdüğü oda başkanlığı görevini amme hizmeti sayarak, 11 yıllık süre zarfında kendisi ve yönetiminin hiçbir ücret almadan yaptıklarına değinen Kullukçu, “22 yıldır bu görevi sürdüren başkan arkadaşım Abil Şahin’e bugüne kadar bu hizmeti yürüttüğü için teşekkür ediyorum. Bu yarışta dostluk ve barışın galip geleceğine inanıyorum. “ diye konuştu.

-MEVCUT BAŞKAN ABİL ŞAHİN

       Mevcut oda başkanı Abil Şahin ise, kendisine yönelik yöneltilen iddialara verdiği cevapta, 22 yıldır odalar birliği başkanlığı,, 9 yıl Amasya Şeker Fabrikası Teftiş Kurulu Başkanlığı ve 11 yıl PANKO Birlik Teftiş Kurulu Başkanlığı yaptığını belirterek bugüne kadar hiç eleştirilmediğini söyledi. Eleştiriye her zaman açık olduğunu fakat eleştirinin de dozu olması gerektiğini ifade eden Şahin, “Beni eleştirirken biraz insaflı olacaksınız. Sen bana odaların geliri olacak diyorsun, sen bana ne verdin de ne istiyorsun? 4 yıl içerisinde bütçeler burada 960 bin TL şoförler odasının bütçesi var. 960 bin TL para alacaksın benim 180 bin TL gelirim olacak 4 yılda. Bunların birçoğu da bağış. Biraz evvel burada okudular. Çoğu da bağış ama Allah’tan biraz korkmak lazım. Varda vermediysem, varda ben yediysem namerdim. Açık ve net diyorum. Ben yıllarca başkanlık yaptım. Gün oldu kavga ettik, barıştık arkadaş olduk. Dostane her şeyin bitmesi gerekiyordu.” şeklinde konuştu.

        99 delegesi bulunan ve 96 kişinin oy verdiği seçimlerin ardından 54 oy alan Ali İsmail Daltaban Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildi. Daltaban’ın yönetim kurulu listesi şu şekilde: Fikret Uğur Atalay, Ekrem Şahin, Dursun Ali Kesler, Gürbüz Demir. Denetim Kurulu: Mahin Şahin, Murat Kuku, Yalçın Bayrak. Disiplin Kurulu: Gülay Çolak, Burhan Saran, Hasan Bostan.

        Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından bir teşekkür konuşması yapan Ali İsmail Daltaban, Gümüşhane Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin bir bütün el ele, kol kola içerisinde hayırlı hizmetlere imza atacağını söyledi.TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Pazar, 02 May 2010 16:44, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.03557 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu