Gümüşhane:
29 Ekim Mesajları
banner353
AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç.Dr. Kemalettin Aydın

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 89. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Doç. Dr. Kemalettin Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi:

"29 Ekim 1923’de büyük uğraşlar, çabalar, mücadeleler ve her türlü övgünün üzerinde fedakarlıklar ile bir milletin yeniden dirilişi ilan edilmiştir.

19 Mayıs ruhu ile başlanan bu şanlı yolda yakılan aydınlanma meşalesi 29 Ekim 1923’de yurda saçtığı ışıkla geri kalmışlığı tarihe gömmüştür, bizlerde bu gün bu aydınlık şemsiyenin daha da genişlemesi için çalışmaktayız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir bireyi sevinçte, kederde, zor günde ortak kader anlayışına sahip çıkarak, binlerce destan gibi günlerin ardından Cumhuriyetimizi bu günlere getirmiştir.

Cumhuriyetimizin 89. yılında Ülkemiz top yekûn olarak 2023 Türkiye’sinin hedeflerine koşar adımda ilerlemektedir. Hedeflerimiz büyüktür, ancak güç değildir, bizim milletimize olan inancımız tamdır, gücümüzü de asil milletimizden almaktayız. 89. yıl önce bir milletin tüm evlatlarınca söylenen “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” anlayışına sahip çıkıp milletin iradesine inanarak yürütülen çalışmalar neticesinde Ülkemizin geleceği her geçen gün daha da müreffeh olmaktadır.

Ekonomik gelişmesini ve demokratik gelişmesini süratle bir arada gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyeti gelecek nesiller için refah tohumları saçmaktadır, daha da ilerisi için mücadele etmemizi teşvik edecek nüveler ise geçmişimizde gizlidir.

Türkiye Cumhuriyeti 100. yaşında Dünya’nın en büyük 10 ekonomisi içerisinde yer alma hedefine hızla yürürken, Adalette, Eğitimde, Sağlıkta, Ekonomide, Dış Politikada, Sosyal politikalarda, Tarımda, Askeriyede, Kültür Sanatta, Bayındırlıkta ve tüm alanlarda büyük dönüşümler ve gelişmeler yaşamaktadır.

Bu gelişmeler sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin başarıları ülke sınırlarını aşmış, dünya ülkelerine örnek olma konumuna gelmiştir.

Cumhuriyetimizin 89. Yıldönümünde Türkiye Cumhuriyetini kuran ve yücelten başta büyük önder Atatürk olmak üzere tüm devlet adamlarımızı şükran, aziz şehitlerimizi rahmet , gazilerimizi minnet ile anıyor.
Cumhuriyeti muhafaza ve müdafaa edecek Gümüşhaneli hemşehrilerime, Türk milletine en derin saygılarımı sunuyor, Cumhuriyet bayramlarını en kalbi duygularım ile kutluyorum”

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün


AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Üstün mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin 89.yıl dönümü kutlu olsun.

Öncelikle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını bu topraklar için can veren şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.
Cumhuriyetin ilanından günümüze kadar Cumhuriyetimizin özü olan ''Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir'' ilkesi yaşatılmıştır.Bu Yüce Millet her koşulda Egemenliğini asırlar boyu yaşamaya devam edecektir.

89 yıllık cumhuriyet tarihimiz içinde gerçekleştirilenler, Türk Milletinin kısa bir sürede neleri başarabileceğinin en güzel örneğini oluşturmaktadır.

Cumhuriyet Türk Milletinin üretken gücünü ortaya çıkarmış, onu uygar dünyanın kavram ve değerleriyle tanıştırmıştır.Türk Ulusu Cumhuriyet ile Gelişen ve kalkınan bir dünya devleti olma kıvancına erişmiş ,bu azim ve kararlılıkla da yoluna devam etmektedir.

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi; “Türkiye Kuşkusuz gelişen dünya düzeninin dışında kalacak bir ülke olarak görülemez” sözü bu gün ülkemizin gelmiş olduğu noktada ekonomi, ticaret, enerji, teknoloji, iletişim, çevre ve dış politika gibi alanlarda küreselleşmenin oluşturduğu bütün olanaklardan en iyi şekilde yararlanmasını bilmiş ve değişimi sürekli takip eden Ak Parti kadroları bu süreci en iyi şekilde yönetmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Köklü, güçlü ve büyük bir devlettir. Gerek kuruluşu gerek kuruluşundan bu yana gerçekleştirmiş olduğu atılımlarla pek çok ülkeye örnek olmuş ve içinde yaşadığımız son on yılda tüm dünya ülkelerinin dikkatle izlediği bir ülke durumuna gelmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bir bütün olarak, birlik ve beraberlik içerisinde Türk Milletinin sahipliğinde sonsuza dek yaşayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti önümüzdeki dönemlerde de tarihin ve coğrafi şartların önüne çıkardığı fırsatları en iyi şekilde değerlendirip daha müreffeh yarınlara kavuşacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyetin getirmiş olduğu tüm olanakları değerlendirerek daha huzurlu bir yaşam sürdüreceğimize inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle hem Kurban Bayramını hem de Cumhuriyet Bayramının 89.Yıl Dönümünü kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Belediye Başkanı Mustafa Canlı

Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Cumhuriyetin kuruluşunun 89. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak Türk milletinin ve Gümüşhaneli hemşehrilerinin Cumhuriyet Bayramını tebrik etti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyetin 89. yıldönümünü milletçe coşku içinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını ifade eden Başkan Canlı, “Cumhuriyet, halkın kendi kendini yönettiği, insani değerlere önem veren, demokratik bir yönetim şeklidir. Cumhuriyet’le birlikte ülkemiz çağdaş ve muasır medeniyetler seviyesine yükselmiş ve günümüzde dünyadaki konumunu almıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin her bireyi Cumhuriyetine sahip çıkma kararlılığı içinde olmalıdır. Ancak bu sayede çağdaş bir cumhuriyet yaşatılabilir.” şeklinde konuştu.

Cumhuriyetin ilanının Türk tarihi açısından önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayan Canlı, “Türk milletinin muasır medeniyetler seviyesine çıkması ve çağdaş dünyada hak ettiği yere gelmesini sağlayan Cumhuriyetimizin, 89. yıldönümünü kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle değerli Gümüşhaneli hemşehrilerimin ve Aziz Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Ercan Çimen

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Ercan ÇİMEN, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyetimizin 89. kuruluş yıl dönümünü büyük bir onur ve heyecanla kutladığımızı dile getiren Çimen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ilan edilen cumhuriyetimizin değerinin bu günlerde daha iyi anlaşıldığını vurguladı.

Çimen yayınladığı mesajında “Özellikle bölgemizde yaşanan gelişmeler, cumhuriyetin ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Cumhuriyetle birlikte egemenliğin kayıtsız şartsız millete bırakılmasının bir sonucu olarak partimiz ve hükumetimizin milletten aldığı destekle gerçekleştirdiği sosyal ve ekonomik reformlar ülkemizi bugün bölgenin lider devleti, dünyanın ise yükselen değeri haline getirmiştir. İnanıyorum ki, ülkemiz partimizin ortaya koymuş olduğu 2023 vizyonuyla birlikte yani Cumhuriyetimizin 100. yılında artık dünya siyasetine yön veren lider bir ülke hale gelecektir.

Bizlere düşen görev; öncelikle cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmak, şehrimizi, güzel Gümüşhane’mizi 2023 vizyonumuza uygun değerlerle yeniden yapılandırarak milletimizin refahını artırmak ve ulusumuzu hak ettiği müreffeh medeniyetler seviyesine taşımaktır.

Bu duygu ve düşünceler ile değerli hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.” dedi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner408

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

banner407

Hafızlık icazet merasimi yapıldı
Gümüşhane Müftülüğüne bağlı Merkez Ahmet Ziyauddin Yatılı Kız Kur’an Kursunda hafızlığını...

Haberi Oku