banner522

9. Matematik ve Fen Bilim Olimpiyatları ödül töreni düzenlendi

Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi tarafından il geneli ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Geleneksel 9. Matematik ve Fen Bilim Olimpiyatlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

9. Matematik ve Fen Bilim Olimpiyatları ödül töreni düzenlendi

Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi tarafından il geneli ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Geleneksel 9. Matematik ve Fen Bilim Olimpiyatlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törene Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Müdür Yardımcıları İbrahim Taş ve Mesut Olgun, Şube Müdürleri Seyit Tok ve Adem Doğan, okul yöneticileri, öğrenciler ve velililer katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet Akif Odabaş, Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda öğrencilerin Matematik ve Fen Bilimleri seviyelerini görmelerini sağlamak, kendilerine güven duygusunu geliştirmek, ana dilimizi doğru kullanma şuurunu kazandırmak ve okulunu temsil etme sorumluluğunu geliştirmek amaçlarıyla böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan da “Geleceğimizin teminatı olan sizlerin okuyan, araştıran, sorgulayan, milli manevi değerlerine bağlı, milletine ve devletine sahip çıkan gençler olmanız en büyük temennimizdir. Bütün imkânlarımızı bu amaç doğrultusunda seferber etmiş durumdayız.” dedi. 

Türk Telekom Fen Lisesinin, şehrimize kattıklarından ve değerinden bahseden Doğan, mecburiyet bağlamında olmayan bu çalışmanın kendilerince takdirle karşılandığını ifade ederek, bu faaliyetin, Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesinin diğer okullarla kurduğu etkili bir iletişim ve kendini tanıtma olduğunu vurguladı ve dereceye giren öğrencileri, velilerini, öğretmenlerini ve okul müdürlerini tebrik etti.

Yapılan değerlendirme sonucunda Kelkit Mustafa Maruf Şahin Ortaokulu Öğrencisi Muhammed Toklu birinci, Mustafa Maruf Şahin Ortaokulu Öğrencisi Saliha Sevindik ikinci, Merkez Gazipaşa Ortaokulu Öğrencisi Oğuzhan Çal üçüncü, Merkez 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Nurefşan Pir dördüncü, Merkez Fevzipaşa Ortaokulu Öğrencisi Tuğçe Tok beşinci olurken, Kelkit Mustafa Maruf Şahin Ortaokulu Öğrencisi Zeynep Sude Ayvaz ve Torul Atatürk Ortaokulu Öğrencisi Musa Aydın altıncılığı paylaştılar.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları İbrahim Taş ve Mesut Olgun, Şube Müdürleri Seyit Tok ve Adem Doğan tarafından verildi.

Matematik ve Fen Bilim Olimpiyatında birinci olan öğrenciye yarım cumhuriyet altını, ikinciye çeyrek cumhuriyet altını, üçüncüye gram altın verilirken diğer öğrenciler de para ödülü ile ödüllendirildi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ergin karaçengel
ergin karaçengel - 9 ay Önce

Tüm okulların öğrencilerini ve Kelkit Mustafa Maruf Şahin Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederim.

SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica