banner522

‘B planımız yok, hastaneyi açacağız’

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, yapımı tamamlanan ancak yol sorunu nedeniyle açılamayan 200 yataklı yeni Gümüşhane Devlet Hastanesiyle ilgili “Oranın B planı yok. Oranın mutlaka hizmete açılması gerekiyor” dedi.

‘B planımız yok, hastaneyi açacağız’

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, yapımı tamamlanan ancak yol sorunu nedeniyle açılamayan 200 yataklı yeni Gümüşhane Devlet Hastanesiyle ilgili “Oranın B planı yok. Oranın mutlaka hizmete açılması gerekiyor” dedi.

Dönemin Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın Gümüşhane ziyareti sırasında incelemelerde bulunduğu yeni hastane için Bakanlığın talebi üzerine ODTÜ’den gelen uzman heyet bölgede çalışmalarını tamamladı.

Önümüzdeki hafta nihai raporu hazırlayacak olan uzman heyet ön görüşmelerde Yüksel Proje tarafından hazırlanan diyafram duvar çözümünün uygun olacağı kanısına vardı.

Konuyla ilgili soruları cevaplandıran Gümüşhane Valisi Okay Memiş, kamuoyunu bu konuda sürekli bilgilendirdiklerini hatırlatarak, “Milletvekillerimizle dönemin Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ı ziyaret ettiğimizde davet ettik ve bizzat geldiler. Bizim elimizde hem Gümüşhane Üniversitesi hem de Yüksel Proje’nin raporlarını incelediler. Daha sonra Yüksel Proje’nin teklif ettiği çözüm önerisi üzerine birde Ortadoğu Teknik Üniversitesinden rapor hazırlanmasını istediler. Bu haklı bir öneriydi. Yapım maliyeti çok yüksek. Bunu yaparız devlet kaynak bulur ama yapılan iş sonrasında yeniden bir sorun yaşamamak için istediler. Yani problemin sağlaması gibi düşünün. Geçtiğimiz günlerde ODTÜ’den akademisyenler geldiler ve çalışmalarını yaptılar. Bize verdikleri ön bilgi Yüksel Proje’nin teklifi doğrultusunda hareket edileceği. Belki diyafram duvarı biraz daha derine indirilmesini önerebilirler. Rapor çıktıktan sonra Milletvekillerimizle kısa bir süre içerisinde yeni Sağlık Bakanımıza gideceğiz ve bu durumu kendilerine arz edeceğiz. İster Sağlık Bakanlığı isterlerse ödeneği bize aktararak bu sorunu çözeceğiz. Çok kısa zamanda başlayacağız. Bütün yaşananları başından beri kamuoyuyla paylaşıyoruz.”

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül’de ODTÜ heyetinin çalışmasının bu hafta bitirileceğini, bir sonraki hafta Sağlık Bakanıyla görüşeceklerini belirterek, “Biran önce yapılması için Bakanımızla görüşeceğiz” dedi.

Bir gazetecinin “B planı var mı?” şeklindeki sorunu cevaplandıran Milletvekili Akgül, “Oranın B planı yok. Oranın mutlaka hizmete açılması gerekiyor. İmkansız değil, biraz zaman alacak ve biraz da maliyeti var. Kısa vadede yok ama ilerde daha büyük bir hastane yapma şansımız uzun vadede olabilir. O zaman orayı farklı amaçla kullanabiliriz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
idris
idris - 8 ay Önce

Kimse bu rezilliğin müsebbibi ondan bahsedilmiyor, taş devrinde mi yaşıyoruz. Sağlık bakanlığının değil sorumluların kendi cebinden ödeme yapması gerekir, ayrıca hizmete alınamayan hastane için de geçen zaman zarfındaki mağduriyetinde tazmini lazım. Ayıptır ayıp

Dertli dolap
Dertli dolap - 8 ay Önce

Hiç bir şey alternatifsiz değildir.(A) dan ibaret olan (B)si bile olmayan proje ,plan olamaz.Özellikle insan sağlığı söz konusuysa her türlü imkan zorlanmalıdır.Kamu denetiminin yetersizliği olduğu iş kazalarında
Avrupa"da 1. dünyada 3. durumda olan Türkiye"de konu daha bir titizlik ve fedakarlık ister.Çatlakları ağzı olarak imdat isteyen Hastanenin kendisi bizatihi hastadır.Tepkisini susturmak için,ağzını (çatlak) kapama,pansuman tedbirlerle geçiştirmek Allah korusun başımıza büyük gaileler açabilir.

Mola
Mola - 8 ay Önce

Siz açın bizde bu bozuk yapıya sahip binaya gelip tedavi olmayacağız çünkü Trabzon daha yakın oluyor bize.

tolga
tolga @Mola - 8 ay Önce

Bizim insanımızda ne kadar trabzon sevdalısı arkadaş, kendimizi neden bu kadar küçük düşürüp başkalarına yamamaya çalışırız anlamam.

SADIK Koca
SADIK Koca - 8 ay Önce

Mutlaka kısa sürede bu sorun çözülmeli Anjiyo ünitesine acil ihtiyaç var çok önemli bir konu niye gündeme gelmiyor çok ilginç

baybars
baybars - 7 ay Önce

Oh ne ala İstanbul.......!
Ben yaptım oldu, başka alternatifi yok, benim keyfime vb. gibi laflarla gemi yürümez bırakın bu ayakları hangi akla hizmet o hastaneyi oraya yaptınız be kardeşim.
Senin Mimarın, Mühendisin, teknik personelin yokmu? niye dairede oturtup maaş veriyorsun teknik personel dediğin devamlı arazide olması lazım.
yol sorununu çözemiyorsan
1- Kov mahallesi cami önüne kadar viyadükle yol yap hen riski az hemde maliyeti daha az olur
2- Jandarmanın üst tarafından Bayrak tepeye doğru tatlı bir meyille tünel yap
3- Jandarmanın içinden eski köy yolunu kullan ( Fakat Jandarmanın önüne yapılan yeni köprüyü kullanma ordan kov mahallesine Hizmet Binasının önünden viyadükle geçmeye çalış )
Gümüşhaneyi ve Gümüşhaneliyi seviyoruz
Selam ve Saygılarla

SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica