Başkan Aygün gazetecilerle buluştu

Gümüşhane’nin Köse ilçesi Belediye Başkanı Şerif Aygün, geleneksel hale getirdiği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutlaması kapsamında bu yıl da gazetecilerle bir araya geldi.

Başkan Aygün gazetecilerle buluştu

Gümüşhane’nin Köse ilçesi Belediye Başkanı Şerif Aygün, geleneksel hale getirdiği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutlaması kapsamında bu yıl da gazetecilerle bir araya geldi.

Görev süresi boyunca her 10 Ocak’ta il genelinde görev yapan gazetecilerle her 10 Ocak’ta bir ara gelme geleneğini sürdüren Aygün, 6.buluşmasını il merkezindeki Keyvenim Restoranda gerçekleştirdi.

Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü ve il genelinde yayınlanan gazete sahip ve çalışanlarıyla buluşan Aygün, “Davetimizi kırmayıp icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. İnsanlar özel günlerinde hatırlanmak isterler. Yılda bir kez bile olsa değerli arkadaşlarımızla bir araya gelmek istedik. 2009 yılından beri Köse Belediye Başkanı olarak görev yapıyorum. Bu süre içerisinde tüm işlerimizi ve aktivitelerimizi yerel basınımızla paylaştık” dedi.

“Köse’nin 60 bin nüfusu barındıracak şehir imar planı var”

Bir şehrin olmazsa olmazı altyapı çalışmalarını tamamladıklarını kaydeden Aygün, “Kanalizasyon, yağmur suyu giderleri, imar planı tamamlandı. Şuan Köse’nin 60 bin nüfusu barındıracak şehir imar planı var. Kanalizasyonlardan ortaya çıkacak pis suların arıtılması için yeni tesisimizin ihalesi tamamlandı, yer teslimi yapıldı. Derelerimiz de temiz akacak. Altyapıyı bitirdikten sonra üstyapıya başladık. Bütün cadde ve sokaklarımızı çok azı asfalt olmak üzere kilitli parke ile kapladık. Az bir nokta kaldı onu da mevsim nedeniyle bıraktık, önümüzdeki dönemde bitireceğiz. Bütün mahallelerimizde çocuk parkları, oyun sokakları, spor alanları oluşturduk. Konut sorunu vardı ilçemizde birinci etabı tamamladık, hak sahipleri oturuyor. İkinci etabı da geçtiğimiz günlerde TOKİ ile yaptığımız girişimlerden sonra önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak. İlçemizde iş yapan müteahhitlerin katkılarıyla artık ilçemizde konut sorunu kalmayacak” dedi.

“İki milletvekilimizin de bizlere ulaşan mesajı, telefonu olmadı”

Cemiyet Başkanı Köprülü de mesafe tanımaksızın her yıl şehrin çeşitli noktaları ve kendi ilçesinde bu özel günlerini kutlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirterek, “Başkanımızın seçildiği ilk günden itibaren yerel basınımıza olan hassasiyetini biliyor ve kendisine teşekkür ediyoruz. Köse’de 24 saat telefonu açık ve bize açık bir kapı olduğunu biliyoruz. Bizim özel günümüzde siyasetinden STK’asına kurumlarımıza kadar herkes aradı ama bizim büyüklerimizden de aramayanlar oldu. Kimse aramak zorunda değil ama iki milletvekilimizin de bizlere ulaşan mesajı, telefonu olmadı. Bekledik. İnsanlar iyi gün ve kötü günlerinde dostlarını yanında görmek isterler” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica