‘Bir solukta Gümüşhane’ Forum’da açılıyor

Doğu Karadeniz’in parlayan yıldızı, turizmin yeni gözdesi Gümüşhane’yi anlatan ‘Bir Solukta Gümüşhane’ sergisi Trabzon Forum Alışveriş Merkezinde açılıyor.

‘Bir solukta Gümüşhane’ Forum’da açılıyor

Doğu Karadeniz’in parlayan yıldızı, turizmin yeni gözdesi Gümüşhane’yi anlatan ‘Bir Solukta Gümüşhane’ sergisi Trabzon Forum Alışveriş Merkezinde açılıyor.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş ve Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek'in himayelerinde Gümüşhaneli fotoğraf sanatçıları, Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi akademisyenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan sergi 14-18 Mart tarihleri arasında Trabzon Forum Alışveriş Merkezi'nde sanatseverler ile buluşacak.

Yoğun çalışmalar neticesinde ortaya çıkan serginin açılışı 14 Mart Çarşamba günü saat 15.00'da düzenlenen törenle gerçekleştirilecek.

Gümüşhane’nin dört bir yanında gerçekleştirilen yoğun çalışmalar neticesinde sanatçıların çektiği fotoğraflar arasından titiz incelemeler sonucunda oluşturulan fotoğraf seçkisi, doğal güzellikleri, tarihi mekânları, altın kalpli yöre insanını ve daha nice eşsiz mirası içerisinde barındırıyor. 

Sergide geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden gazeteci Ahmet Kayacık, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Engin Doğru, ödüllü fotoğraf sanatçısı Mustafa Zengin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Danışmanı ve Kültür Rotaları uzmanı Ersin Demirel, Anadolu Ajansı'nın (AA) başarılı foto muhabiri Sefa Karacan, Vehbi Yalçın, Alpaslan Yurttaş, İsmail Gürses ve İhlas Haber Ajansı (İHA) Gümüşhane temsilcisi ve wwww.gumushane.gen.tr sitesi sahibi ve yöneticisi Recep Ergin’in yanısıra Gümüşhane Üniversitesi akademisyenlerinden Doç.Dr. Gülsüm Çalışır, Yrd.Doç.Dr. Emre Aslan, Yrd.Doç.Dr. Birgül Taşdelen, Yrd.Doç.Dr. Ersin Diker, Öğr.Gör. Mehmet Akif Günay, Öğr.Gör. Burak Türten, Arş.Gör. Elif Türten ve öğrenciler Ahmet Karakuş, Aylin Kin, Başak Armağan, Cihat Yakışık, Efe Can Aktaşlı, Fatih Göloğlu, Halil İbrahim Bilgiç, Sefa Ali Arslan, Tolunay Tekmek ve Zehra Nur Dama'nın fotoğrafları yer alıyor.

Gümüşhane Valiliği ve Gümüşhane Üniversitesinin ortak projesi sonucunda gerçekleştirilen fotoğraf sergisi ile birlikte Gümüşhane ziyaretçilerine bir kez daha “Hoş geldiniz” diyecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica