Hakem ve gözlemciler sezona hazır

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Gümüşhane Şubesi, 2017-2018 futbol sezonu açılışını düzenlenen yemek programıyla gerçekleştirdi.

Hakem ve gözlemciler sezona hazır

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Gümüşhane Şubesi, 2017-2018 futbol sezonu açılışını düzenlenen yemek programıyla gerçekleştirdi.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, TFFHGD Gümüşhane Şubesi Başkanı Murat Kömürcü, Gümüşhane İl Hakem Kurulu Başkanı Engin Güner ve davetlilerin katıldığı programda yeni futbol sezonu için başarı dilekleri iletildi.

Yemekte konuşan TFFHGD Gümüşhane Şube Başkanı Murat Kömürcü, dostluğun, kardeşliğin ve fair-play’in yaşandığı, kötü olayların, çirkinliklerin, sakatlıkların ve olumsuz söylemlerin yaşanmadığı bir sezon olmasını temenni etti.

"Futbol adaletli bir oyundur"

Futbolun tüm paydaşlarının bu bilinç doğrultusunda hareket edeceğini ve futbolun gelişimine hep birlikte katkı sağlayacaklarını umut ettiğini kaydeden Kömürcü, “Futbol, güzelliğinin yanı sıra “adaletli” de bir oyundur. Adalet, temiz ve güzel bir futbol için ön şarttır. Futbolda adaleti öncelikle hakemler sağlar. Ne mutlu ki Gümüşhane hakemliği sadece ilimizde yönettikleri müsabakalarda değil, Türkiye Profesyonel liglerinde yönettikleri müsabakalarda da bizleri gururlandırdılar. Hakemlerimiz, geride bıraktığımız sezon “güzel ve adaletli futbolun” en büyük aktörü oldular. Hakemlerimizin, 2017-2018 futbol sezonunda daha da başarılı olacaklarına olan inancım tamdır” dedi.

Gümüşhane Hakem ve Gözlemcileri olarak birlik ve beraberlik içinde hareket ettiklerini ve etmeye de devam edeceklerini dile getiren Kömürcü, “Gümüşhane olarak Türk hakemliğindeki başarılı yerimiz bu olguya sahip çıkmamızdandır. Geride bıraktığımız 2016-2017 futbol sezonu sonunda eski klasman hakemlerimizden Süleyman Demir başarılarla dolu hakemlik kariyerlerine son vermiş olup, il gözlemcisi olarak devam etmektedirler. Klasman belirlemeler sonucunda il hakemimiz sayın Esad Sadık Demirtaş Bölgesel Hakemliğe, Ünal Karabulut, Berat Güner ve Halime Uzungündeş ise Bölgesel Yardımcı Hakemliğe, Ahmet Safa Fındık, Ahmet Turhan, Batuhan İğci, Fulya Fırat İl Hakemliğine terfi etmiştir. 2017-2018 futbol sezonunda 6 Klasman Hakemi, 21 il hakemi, 20 aday hakemi, 2 klasman gözlemcisi, 6 il gözlemcisinden oluşan güçlü kadromuz ile yeni sezonda da ulusal ve yerel liglerde tüm müsabakalarda özveri ve başarı ile görev yapmaya hazırız. Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Gümüşhane Şube Yönetim Kurulu olarak bizler de yeni sezon öncesi tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Her yıl olduğu gibi bu yılda desteğimizin tüm hakem ve gözlemcilerimizin yanında olduğunu bilmenizi isterim. Futbolun tüm paydaşlarına başarı, mutluluk ve kardeşlikle dolu bir sezon diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica