banner522

Hayvan severlerden teşekkür

Gümüşhane Üniversitesi Hayvan Severler Kulübü, Ramada Gümüşhane Otel’in sahibi Zekai Araz’a sokak hayvanlarına yaptıkları yardımlardan ötürü teşekkür plaketi verdi.

Hayvan severlerden teşekkür

Gümüşhane Üniversitesi Hayvan Severler Kulübü, Ramada Gümüşhane Otel’in sahibi Zekai Araz’a sokak hayvanlarına yaptıkları yardımlardan ötürü teşekkür plaketi verdi.

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Kulüp Danışmanları Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğr, Gör. Beliz Yekeler Kahraman ile birlikte Araz’ı ziyaret ederek plaketini takdim etti.

Sokak hayvanları için çeşitli çalışmalar başlatan ve üniversite bünyesinde bir araya gelen öğrenci ve akademisyenlerin yer aldığı Hayvan Severler Kulübü, daha öncesinde kent merkezinden 3 kilometre uzaklıkta bulunan atık toplama merkezinde kurdukları barınaklarda sokak hayvanlarını koruma altına almışlardı. Hayvanların yiyecek ihtiyaçlarını da 10 ay boyunca Ramada Gümüşhane Otel’den karşılayan kulüp, faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Hayvan Severler Kulübü, Ramada Gümüşhane Otel’in sahibi Zekai Araz’a 10 ay boyunca kesintisiz bir şekilde kendilerine gösterdikleri desteklerden ötürü teşekkür etmek için Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek vasıtasıyla plaket takdiminde bulundu. 

Ramada Gümüşhane Otel’de gerçekleşen takdimde Rektör Zeybek, üniversitelerin sadece en üst seviyelerde eğitim ve öğretim veren kurumlar olmadığını belirterek, “Üniversiteler, içerisinde yer alan birimler vasıtasıyla öğrencilerimizin toplumda en üst seviyede donatıldıkları ve hayata hazırlandıkları birimlerdir. Aynı zamanda üniversitelerde bu kadar önemli olan sosyal ve kültürel katkılar söz konusudur. Bu katkılar da çok önemlidir. Bu tür katkıları artırma önceliğimiz olduğu gibi, farklı birimlerimiz ve organizasyonlarımız aracılığıyla da şehre sosyal, kültürel yönden de katkı sağlamayı, şehir - üniversite bütünleşmesi genel kavramının içini doldurmayı hedefliyoruz. Bu şehirde paydaşlarımızdan ve iş adamlarımızdan çok değerli destekler alıyoruz. Bu desteği sağlayan Zekai Araz ve Veysel Sezen Bey’e teşekkür ediyorum. Göreve başladıktan sonra çok sayıda bizi mutlu edecek olaya şahitlik ve tanıklık ettik. Bunlardan bir tanesi de öğrencilerimizin sokak hayvanları için yapmış oldukları çalışmalardı. Gümüşhane Jandarma Komutanı Albay Cezayir Danışan’ın eşi İlke Danışan da bu konuda büyük bir gayretle destek vererek, öğrencilerimizin yanında yer aldı. Üniversitemizdeki yemeklerin atıklarını, şehrin farklı kurumlarının atıklarını ve diğer atıkları öğrencilerimiz, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında sokak hayvanlarına götürmeye devam ediyorlar. Gümüşhane Üniversitesi Hayvan Severler Kulübü, sokak havanlarının barınma ve beslenme gibi temel ihtiyaçları için yoğun çaba gösteriyor. Bu konuda ön önemli desteği de Ramada Otel’den aldık. Kendilerine hepinizin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Ramada Gümüşhane Otel’in sahibi Zekai Araz ise çocukluğundan ve gençliğinden itibaren sosyal projeler içerisinden geldiğini belirterek, “Üniversiteniz bünyesinde faaliyet gösteren Hayvan Severler Kulübü yetkili ve öğrencilerini sokak hayvanlarıyla ilgili yaptığı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Zamanlarını bu projeye ayırmaları, sokak hayvanlarına sahip çıkmalarından dolayı kendimizi mutlu hissediyoruz. Bu sosyal proje içerisinde elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz ve devamda edeceğiz” diye konuştu.

Ramada Gümüşhane Otelin Genel Müdürü Veysel Sezen ise Ramada Gümüşhane Otel olarak sosyal sorumluluk projelerinin olduğunu belirterek “Projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz ve bu, birçok proje içerisinden bir tanesi de sokak hayvanlarına yardım etmek.  Bu girişimlerimizin yürüttüğümüz ve hedeflediğimiz sosyal projelerimizin sürdürülebilir olması, ileriye dönük olması açısından daha iyi olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Ramada Gümüşhane Otel sahibi Zekai Araz’a plaketlerini takdim ederken, Kulüp Danışmanı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğr, Gör. Beliz Yekeler Kahraman, kulüp başkanı Abdulkadir Geylani Mertcan, başkan yardımcısı Emrullah Boyraz ile kulüp yönetim kurulu üyeleri Ebrar Savaş, Fadime Kısa ve Nurcan Memiş’e de sokak hayvanlarına yardımlarından ötürü teşekkür etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica