banner522

İletişim Fakültesi ödüllerine tatil arası vermedi

Öğrenciler eğitim-öğretim dönemine yaz tatili arası verdiler fakat Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tatilde de ödül kazanmaya devam ediyor.

İletişim Fakültesi ödüllerine tatil arası vermedi

Öğrenciler eğitim-öğretim dönemine yaz tatili arası verdiler fakat Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tatilde de ödül kazanmaya devam ediyor.

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama birimlerinden Gümüşhane Film Atölyesi (GÜFA) öğrencilerinden Mert Mutlu Erzurum’un Oltu İlçesi Kaymakamlığı tarafından düzenlenen “Oltu’da İnsan, Mekân ve Doğa” konulu ulusal fotoğraf yarışmasında “usta çırak” isimli eseriyle birincilik ödülünü aldı.

Erzurum’un tarihi, doğası ve kültürel değerleriyle öne çıkan öne çıkan ilçelerinden Oltu’nun tanıtılması, fotoğraf arşivinin zenginleştirilmesi, fotoğrafçıların Oltu’ya yönlendirilerek tüm ülkede Oltu’ya ilişkin farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen yarışma için ilçeden farklı kareleri yakalayan Mutlu, çektiği fotoğraf ile yarışmaya katılan 123 fotoğrafçının 445 eseri arasından birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

Mutlu, Oltu’da bir teşbih ustasının çırağı ile işyerindeki gündelik hayatından bir kareyi sanatseverlere aktardığı fotoğrafında renkleri vermek yerine yaşanmışlığı ve usta-çırak ilişkisindeki sıcaklığı aktarmaya çalıştı. 

Temmuz ayında düzenlenen fotoğraf yarışmasına GÜFA koordinatörü Said Tuğcu ile katılan Mutlu, “Rize’de ki ödülü hocam almıştı, buradakini ise ben aldım, üzerimde emeği olan, bana fotoğraf ve film sanatını öğreten hocama çok teşekkür ediyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise üniversitenin dışarıya açılan penceresi olan İletişim Fakültesi’nin başarılarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Fakültemizin gerek hocaları gerekse öğrencileri göreve geldiğimiz bu bir buçuk yılda, yüzümüzü güldürmeye devam ediyor. Her gittikleri yarışmada ve etkinlikte ödülle dönen hoca ve öğrencilerimiz bizim gurur kaynağımız oluyor. İletişim Fakültemiz adı geçen başarılarıyla son dönemlerde Türkiye’deki diğer İletişim Fakülteleri arasından dikkatleri üzerine çekiyor. Bu anlamda emeği geçen ve katkı sağlayan herkese teşekkürlerimi sunarak, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.
 


 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica