Kız Meslek Lisesinde Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı Açıldı haberi
Gümüşhane:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kız Meslek Lisesinde Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı Açıldı
Gümüşhane Kız Teknik ve Meslek Lisesi bünyesinde açılan “Hasta ve Yaşlı Hizmetleri” alanına 2012-2013 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul edilecek.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun, Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ne açılan Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı bölümünü bitiren öğrencilerin kamu ve özel sektöre ait Huzurevleri, Bakımevleri, Yaşlı ve Özürlü Rehabilitasyon Merkezleri, Hastaneler ve Polikliniklerde istihdam edilebileceklerini söyledi.

Olgun, Kız Teknik ve Meslek Lisesi okulunda bulunan bölümlerin gelişen dünya şartları içerisinde istihdama daha çok katkı sağlayan bölümler olmasını istediklerini belirterek, “Bu kapsamda Hasta ve Yaşlı Bakımı Bölümü, ilimize ciddi katkı sağlayacak. Ortaöğretim okullarında kız öğrencilerin okullaşma oranı son önemli artış sağladı. Hasta ve Yaşlı Bakımı Bölümünden mezun olan öğrenciler, Diyaliz, Evde Hasta Bakımı, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Yaşlı Bakımı gibi bazı 2 yıllık yüksek okullara sınavsız geçiş hakkı ile kayıt yapabilecekler. Dört yıllık lisans bölümlerine de devam edebilen (Ebelik, hemşirelik) öğrenciler, bu bölümleri bitirdikten sonra ciddi bir istihdam imkânına kavuşacaklar.” dedi.   Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner171

Milletvekili Üstün, Basın Bayramını Kutladı
AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basında sansürün kaldırılışının...

Haberi Oku