‘Ramazan Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Ekonomiye Can Kat’

Gümüşhane Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı Leyla Bostancı, seher vakti dükkânını açıp sahura kadar hizmet veren yerel esnaflara herkesin sahip çıkması gerektiğini söyledi.

‘Ramazan Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Ekonomiye Can Kat’

Gümüşhane Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı Leyla Bostancı, seher vakti dükkânını açıp sahura kadar hizmet veren yerel esnaflara herkesin sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Yaptığı açıklamada Ramazan ayının getireceği bereketin daha çok insanımıza iş, aş ve barış getirmesini temenni eden Bostancı, vatandaşlardan Ramazan ayı alış-verişlerini daha çok ithal ürünlerin satıldığı, cari açığın körüklendiği ulusal marketlerden değil de yerel esnaf ve sanatkarlardan yapmalarını beklediklerini kaydetti.

Ramazan alış-veriş ihtiyaçlarını yerel esnaftan karşılamanın toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin, huzur ve bütünlüğün bir gereği olduğunu hatırlatan Bostancı, “Ramazan ayı berekettir, huzurdur, mutluluktur, paylaşmaktır. Mahallelerin simgeleri olan bakkal amcalarımı, şehrimizin olmasa olmazı olan yerel esnafımıza değerli Gümüşhane halkının kendi şehrinin esnafına destek vermesi ve en azından Ramazan alış-verişlerini bakkallarından yapmalarını önemle rica ediyorum. Yerel esnaf kalkınmalı ki, yaşasın. Yaşasın ki, eli darda olana imdat, fakir-fukaraya yoldaş, çocuklarımıza mutluluk, vatandaşa sırdaş olabilsin. Yerel esnafın Ramazan ayında alış-veriş yönünden yüzde 50 daha fazla hareketlilik ve canlılık yaşayacağını ümit ediyorum. Bakkalımız ve diğer sektörlerdeki esnafımız için Ramazan ayı can suyu olacaktır. Siftahsız dükkan kapatan esnafımız için Ramazan ayı işlerin açıldığı, borçların ödendiği en hayırlı aylardandır. O nedenle lütfen alış-verişimizi ulusal marketlerden değil, yerel esnaftan yapalım. Ramazan ayının paylaşmaya ve dayanışmaya vesile olan bir ay olduğunu unutmayalım” dedi.

İşadamları, yerel yöneticiler ve yardımsever vatandaşlardan ramazan paketlerini yerel esnafa hazırlatmaları yönünde beklenti içerisinde olduklarını ifade eden Bostancı, “İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesini barındıran Ramazan ayının başta Gümüşhane’ye, ülkemize ve tüm İslam Alemi'ne hayırlar getirmesini niyaz ederim” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halim Selim
Halim Selim - 9 ay Önce

Gümüşhane yerel esnafı önce gıda, sebze, meyve, et ürünlerini fahiş fiyattan satmaktan vazgeçsin, biz memur ve öğrencilerde yerel esnaftan alışveriş yapalım. İyi ki ulusal markaların marketleri var, yoksa Gümüşhane esnafının insafı yok. Esnaf memur ve öğrenciye can katacak fiyatlar sunarsa, bizlerde yerel esnaftan alışveriş yaparak onlara can katarız.

Ahmet
Ahmet - 9 ay Önce

Yerel esnaftan alış veriş yap demek kolay ki diyorsunuz. Aradaki fiyat farkı ve gelen müşteriye verilen hizmetten niye bahsetmiyorsunuz. Çok mu iyi? Öğrenciyse memursa şişir gitsin. Gümüşhane esnafında ticaret Ahlakı ölmüş ve defnedilmiş. Boş söz değil içi dolu ve etkin konuşmak gerekir.

SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica