Sümela'nın Şifresi İmera'da Çözüldü haberi
Gümüşhane:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Sümela'nın Şifresi İmera'da Çözüldü
Senaryosu Yılmaz Okumuş tarafından yazılan ve Adem Kılıç tarafından yönetilen “Sümela’nın Şifresi: Temel” adlı filmin final sahneleri Gümüşhane’de çekildi.

Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren ve son yılların en komik filmlerinden birisi olarak oldukça fazla bir izleyici kitlesine ulaşan filmde Alper Kul, Aslıhan Güner, Altan Erkekli, Zafer Ergin, Salih Kalyon ve Ruhi Sarı gibi Türk sinemasının önde gelen isimleri rol alıyor.

Sümela Manastırındaki hazineyi bulmak için çabalayan filmin ana karakteri Temel’in bulduğu şifrelerin ardından hazinenin başka bir kilisede olduğunu tespit etmesiyle birlikte, hazineyi aradığı kilisenin Gümüşhane Merkeze bağlı Olucak köyünde bulunan “İmera Manastırı” olduğu ortaya çıktı.

Temel karakterini canlandıran Alper Kul’un, filmin çekimleri sırasında twitterden “Patlama catlama sahnelerini cekmek icin Gumushane'ye geldik. Trabzon'da her silah sesine karsilik veriyorlar cunku” ifadelerini kullanmış ve filmin bir bölümü Temmuz ayında Gümüşhane’de çekilmişti.

Filmi izlemeye giden Gümüşhaneliler, filmin sonlarına doğru izledikleri sahnede hazinenin arandığı ve çatışmaların meydana geldiği kilisenin İmera kilisesi olduğunu fark edince, “Sümela’nın şifresi İmera’da çözülmüş” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner171

Bakanlar Çimen Yaylasında
Gümüşhane’nin Kelkit ilçesine bağlı Gürleyik köyü sınırları içerisindeki Çimen yaylası 2 Bakan,...

Haberi Oku