Torul Belediyesinden kafasına bidon sıkışan köpek için operasyon

Gümüşhane’nin Torul ilçesine 40 kilometre uzaklıktaki Kopuz köyünde kafasına bidon sıkışan köpeğe İtfaiye ve Zabıta ekipleri müdahale ederek kurtardı.

Gümüşhane’nin Torul ilçesine 40 kilometre uzaklıktaki Kopuz köyünde kafasına bidon sıkışan köpeğe İtfaiye ve Zabıta ekipleri müdahale ederek kurtardı.

Edinilen bilgiye göre Kopuz köyünde kafasında 5-6 gündür bidonla gezen köpeği yakalamak için köylüler uzun süre uğraştı ama başarılı olamadı. Bunun üzerine Torul Belediyesini arayarak yardım isteyen köylülerin talebine duyarsız kalmayan Torul Belediyesi, Zabıta ve İtfaiye personelinden oluşan 5 kişilik ekibini ilçeye 40 kilometre uzaklıkta ki köye gönderdi.

Yemek ihtiyacını gidermek için bidona kafasını sıkıştırdığı tahmin edilen köpeği yakalamak için uzun süre uğraşan Belediye görevlileri ve köylüler güçlükle yakaladıkları köpeğin kafasından bidonu hayvana zarar vermeden çıkarmayı başararak köpeği özgürlüğüne kavuşturdu.

Bu anlar vatandaşlar tarafından cep telefonuyla kayıt altına alınırken, günlerdir kafasındaki bidon nedeniyle aç ve susuz kalan köpeğin can havliyle kaçması dikkatlerden kaçmadı.

“Köpek açlıktan ölmek üzereydi”

Amatör kameralara açıklama yapan İtfaiye personeli Veysel Küçüköner, “Kopuz köyünden köpeğin kafasına bidon geçti diye ihbar geldi. Bizde itfaiye ve zabıta ekibi olarak gittik. Köpeği arayıp bulduk. Köpek açlıktan ölmek üzereydi. 5-6 gün olmuş. Köpeği bulduk, bidonu çıkarıp özgürlüğüne kavuşturduk” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica