banner522

Torul Kalesi Cam Seyir Terası Belediye’ye kiralandı

Hizmete girdiği 5 Ocak tarihinden bugüne 40 bini aşan ziyaretçisiyle Doğu Karadeniz bölgesinin yeni turizm noktalarından birisi olan ve 240 metrelik irtifasıyla Türkiye'nin en yüksek cam seyir teraslarından Torul Kalesi Cam Seyir, Torul Belediye’ne kiralandı.

Torul Kalesi Cam Seyir Terası Belediye’ye kiralandı

Hizmete girdiği 5 Ocak tarihinden bugüne 40 bini aşan ziyaretçisiyle Doğu Karadeniz bölgesinin yeni turizm noktalarından birisi olan ve 240 metrelik irtifasıyla Türkiye'nin en yüksek cam seyir teraslarından Torul Kalesi Cam Seyir, Torul Belediye’ne kiralandı.

Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, yapımı tamamlanan Torul Kalesi Cam Seyir Terasını 49 yıllığa belediye adına kiraladıklarını söyledi.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan ve Torul Belediye Başkanlığı tarafından 49 yıllığına kiralanan alanda Belediye Başkanlığı Tuğrul Bey Otağı, mescit, kazan dairesi, lavabolar ve çevre düzenlemesi ile kamelyalar yapmıştı.

Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, Orman Genel Müdürlüğü’ne ait alanı Belediye olarak 49 yıllığına kiraladıklarını belirterek, bugüne kadar cam seyir terasındaki ücretleri de sivil 2 liradan 4 liraya, öğrenci 1 liradan 2 liraya çıkardıklarını söyledi.

“Tuğrul Bey Otağı Bayramda Hizmette”

Belediye tarafından yapılan ve adını Torul ilçesinin Tuğrul Bey Mahallesi’nden alan Tuğrul Bey Otağını da Ramazan Bayramında hizmete açacaklarını kaydeden Köroğlu “Otağımızda sabah kahvaltısı, gün boyu yöresel ürünler ve yemeklerin yanı sıra ızgara başta olmak üzere çeşitli et yemekleri verilecek. Otağımızı da Belediye olarak işleteceğiz. Ziyaretçilerimize çağdaş ve modern bir hizmet sunacağız. Hem fiyat denetiminde hem de kalite denetiminde bulunacağız. Canımız kadar değer verdiğimiz Torul Kalesi’nde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için gerekli özeni göstereceğiz. Ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin memnuniyeti önceliğimiz olacaktır. Bunu hem Torul için hem de gelecekteki beklentimizi göz önüne alarak yapacağız” dedi.

Torul Kalesi Cam Seyir terasında hedeflerinin yıllık 400-500 bin kişi olduğunu ifade eden Başkan Köroğlu, “Gelen insanların yarısına biz hizmet versek elde edilecek gelirin hangi boyuta çıkacağını rahmin etmek bile zor. Biz, belediye olarak bu hizmeti verirken eti Torul’dan alacağız, ekmeği Torul’dan alacağız, diğer gıda ürünlerini Torul’dan alacağız. Hem esnafımız kazanacak hem de belediyemiz kazanacak. Bunun için çok iyi kalifiye elemanlarla profesyonel bir hizmet sunmanın peşindeyiz. Bir çay ikram ederken belki bir turizm işletmesi kadar nazik olamayacağız ama fahiş fiyatla satış yapmanın peşinde de olmayacağız. Belediyenin işletmesindeki asıl amacın bir diğer yönü ise fahiş fiyatın önüne geçmektir. Hatalarımız, kusurlarımız olursa da bunları zaman içerisinde telafi edeceğiz. Hem fiyat noktasında hem güven noktasında hem de hem de fiyat kalitemizi artırarak Torul Kalemizde insanlarımıza mutlu günler yaşatacağız” diye konuştu.

“Ekibimiz Hazır”

Ramazan’dan sonra belirttiği hizmetlerin verileceğini kaydeden Başkan Köroğlu, daha sonra şunları söyledi: “Ekibimiz hazır. Arz talebe göre hizmet alanlarımızı da artırmayı düşünüyoruz. Gelen ziyaretçilerimizin taleplerini dikkate alacağız. Şu an ilk planladığımız sabah kahvaltısı, et ve ızgara çeşitleridir. İlçemizde bulunan lokantaları da mağdur etmeyeceğiz. Her şeyi biz değil, lokantalarımızı da örgütleyerek, onların vereceği hizmetleri de dikkate alacağız. Lokantalarımız tanıtıcı afişler de asacağız. Yol güzergahı üzerinde yöresel ürünleri satma açısından Tufaniye Mahallesi sakinlerine her türlü imkan sağlanacaktır. Yöresel ürünler konusunda da 5 tane satış reyonu projemiz var. Giriş sağ tarafa 15’er metrekarelik satış reyonları yaparak kiraya vereceğiz. Para kazandıkça elimiz rahatlayacak ve hizmet alanlarını da buna paralel olarak artıracağız.”

Haber Kaynağı: Gümüşkoza Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica