banner459

Vali Memiş iftarda şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Jandarma teşkilatının 178.kuruluş yıldönümü münasebetiyle şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar programı düzenledi.

Vali Memiş iftarda şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Jandarma teşkilatının 178.kuruluş yıldönümü münasebetiyle şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar programı düzenledi.

Balyemez Konağı’ndaki programa, Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Belediye Başkanı Ercan Çimen ve Gülsen Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik ve eşi Pembe Gül Çevik, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Muhammet Hilmi Avan, Vali Yardımcısı Murat Kahraman, Torul Kaymakamı Mustafa Karali, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan ve eşi İlke Danışan, kurum müdürleri, Jandarma teşkilatı mensupları, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Programda yaptığı konuşmasına, dün yaşanan elim kazada hayatını kaybeden Gıda Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi Abdullah Atakan Öztürkmenoğlu’na Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Vali Memiş, “Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için verilen mücadele Cumhuriyet kurulduğundan beri devam ediyor. Bu süreç devamlılık isteyen bir süreç. Hepimiz bu mücadelenin bir parçasıyız. Bölünmez bütünlük sadece bizim değil, topyekûn milletin bütün unsurlarıyla olacak bir şeydir ve Türk milletin bunu tüm dünyaya gösteren bir millettir. Türk milleti asker millettir. Onun için bizler bu ülke, bayrak ve vatan için bir ölürüz bin diriliriz. Çocuklarımızı askerlik çağına geldiğinde büyük bir gururla askere göndeririz” şeklinde konuştu.

Bu ülkeyi bölmek isteyen bölücü güçlerin ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar amaçlarına ulaşamayacaklarını kaydeden Vali Memiş, “Gümüşhane Türkiye’nin asayiş olayları bakımından ilk üç ilinden birisi. Bunda tabii ki Emniyet ve Jandarma personelimizin büyük katkısı var ama bunda Gümüşhane’de yaşayan vatandaşlarımızın kanunlara, nizamlara son derece uygun hareket eden, milliyetçi, muhafazakar ve demokrat olmasının da önemli katkısı var. Kırsalda az sayıdaki teröristlere yönelik olarak da operasyonlarımız süreklilik arz edecek şekilde devam etmektedir. Bölgemizde bu unsurları yok edene kadar devam edeceğiz” dedi.

Şehitlerimizin eskiden sadece anne-babalarının çocukları olduğunu ancak şehadet mertebesine eriştikten sonra yüce Türk milletinin çocukları olduğunu vurgulayan Vali Memiş, “Çocuklarınız artık bizim çocuklarımız. Sizler de yüce Türk milletine ve Türk Devletine emanetsiniz. Şehit yakınlarına ne söylenebilir bilmiyorum. Hakikaten tarifi imkansız duygulardır bunlar. Ama Allah Kur’an-ı Kerim’de ‘Allah yolunda öldürülenlere «ölüler» demeyin. Bilakis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız.’ buyurmaktadır. Biz de buna iman ediyoruz. Sadece bunu söyleyebilirim” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner408

banner406

Gümüşhane Pestil Köme