Yalçın AFK’ya konuk oldu

Gümüşhane Valiliği koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen GümüşHANEler Okuyor Projesi kapsamında Doç. Dr. Fatih Yalçın AFK’ya konuk oldu.

Yalçın AFK’ya konuk oldu

Gümüşhane Valiliği koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen GümüşHANEler Okuyor Projesi kapsamında Doç. Dr. Fatih Yalçın AFK’ya konuk oldu.

Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesinde düzenlenen GümüşHANEler okuyor projesi kapsamında Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü akademisyenlerinden Doç. Dr. Fatih Yalçın öğrencilerle buluştu.

İletişim de temel bir kural vardır. İletişim kuran kişilerin öncelikle bir anlaşma paktı üzerinde mutabık kalmaları gerektiğini söyleyen Doç. Dr. Fatih Yalçın, “Doğal olarak biz de sizinle şöyle bir anlaşma paktı imzalayalım. Öncelikle biliyorum ki nasihat dilinden hoşlanmıyorsunuz. Ben de hoşlanmıyorum. Bu şehrin en akıllı gençlere olan sizlere sanki bütün problemlerini çözmüş bir adam gibi nasihat etmek derdin de değilim. Ortaya problem olarak neyi koyuyorsam bu problemin bir tarafı da benim. Biz ve bizden önceki nesil çay ocaklarında, kıraathanelerde, vakıflarda, tekkelerde, ocaklarda büyüdük. Biz bir bakıma Necip Fazıl Kısakürek’in Büyük Doğusunun, Nurettin Topçu’nun Hareket Dergisinin, Sezai Karakoç’un Diriliş Dergisinin, Edebiyat Dergisinin, Mavera Dergisinin, Töre Dergisinin, Bizim Ocak Dergisinin, Varlık Dergisinin çocuklarıyız. Bir bakıma dergiler gençlik için informal mektepler. Sizin okulunuza nerdeyse her derginin geldiğini gördüm. Muhteşem bir şey. Keşke bizde bu imkâna sahip olabilseydik. Ama sizler size sunulan bu imkânın hakkını vermek zorundasınız. Herkes sahip olduklarının sorumluluğunu taşır” dedi.

“Sizlerin Bilgiye Ve Kitaba Ulaşma İmkânı Bizlerden Çok Daha Kolay”

Yalçın, “Düşüncelerinizi paylaştığınız gruplar var. Bize göre çok daha kolay ve hızlı bir şekilde dünyanın her tarafı ile iletişim kurabiliyorsunuz. Bizimle kıyasladığımızda sizlerin bilgiye ve kitaba ulaşma imkânı bizlerden çok daha kolay. Bir tablet içine binlerce kitap koyabiliyor ve bu kitaplara istediğiniz anda ulaşabiliyorsunuz. Fakat bütün bu kolaylıklar yanında ciddi bir tehdit altındasınız aynı zamanda. Yüz yüze, insan sıcaklığı ve samimiyetinden uzak bir iletişim ortamında güvenilir olmayan bir bilgi bombardımanına tabi oluyorsunuz. Bu kadar tehlikeye rağmen istediğiniz bilgiye anında ulaşma imkânı gibi bir kolaylığa sahip” diye konuştu.

Konuşmanın ardından programa katılan soru-cevap kısmına geçildi. Programda daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ve okul müdürü Nefil Ay tarafından Yalçın’a fotoğraf hediye edildi.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica