banner459

Yıldız Eskicioğlu Anaokulu’nda aile katılım çalışmaları

Yıldız Eskicioğlu Anaokulu, çocuğun gelişiminde önemli bir yere sahip olan aile katılım çalışmalarını, eğitim öğretim sürecinde proje çalışmalarıyla başlattı.

Yıldız Eskicioğlu Anaokulu’nda aile katılım çalışmaları

Yıldız Eskicioğlu Anaokulu, çocuğun gelişiminde önemli bir yere sahip olan aile katılım çalışmalarını, eğitim öğretim sürecinde proje çalışmalarıyla başlattı.

Okulda ve evde uygulanan aile katılım çalışmaları hakkında bilgi veren Okul Müdürü Akif Köse, çocuğun gelişiminde oldukça önemli bir yer tutan 0–6 yaş döneminde çocukların hızlı bir gelişim süreci içinde olduğunu ve ilk eğitimini ailede aldığını belirterek, “Anne babanın öğrettikleri ve yakın çevreden alınan bilgiler, çocuğun yaşamını önemli şekilde etkiler. Çocuk için gerekli olan en etkin eğitim anne, baba ve öğretmenin birlikte çalışmalarıyla gerçekleşir. Bu nedenle okulöncesi eğitim programına aile katılımını sağlamak çocukların gelişimi açısından önemle üzerinde durulan bir konu haline gelmiştir. Aile katılımı; anne babaların çocukların gelişim ve eğitimlerine katkıda bulunmaları için organize edilmiş etkinlikler bütünüdür. Okul öncesi eğitiminde aile katılımı ile varılmak istenen nokta, programda planlanan öğrenme yaşantılarının ailede sürdürülmesi ile eğitimde devamlılığın ve bütünlüğün sağlanmasıdır” dedi.

Ana amaçlarının okulda verilen eğitimin evde, evde verilen eğitimin okulda desteklenmesi ile bir devamlılığın söz konusu olması ve bu sayede hem okulda hem de evde çocuğun istendik davranış değişikliklerine güvenli ve kontrollü bir biçimde ulaşmasının ana amaç olduğunu belirten Köse, projeye destek veren velilere teşekkür etti.

Proje koordinatörü Okulöncesi Öğretmeni Eda Kaya tarafından hazırlanan program ile ailelerin evde çocukları ile yaptıkları etkinlikler sergilendi.

Her veli ve çocuk yaptığı etkinliği nasıl yaptığını, etkinliği yaparken hangi artık malzemeler kullandığını, çocuğun etkinliğe hangi aşamalarında katıldığını anlatarak etkinliğini tanıttı. Tanıtılan etkinlikler jüri tarafından değerlendirilerek ilk üçe giren etkinliklerde ve değerlendirmeye girmese dahi bütün çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner408

banner406

Gümüşhane Pestil Köme