Büyükbayraktar’dan taraftara çağrı

Gümüşhanespor Kulüp Başkanımız Kaya Büyükbayraktar, Altay müsabakası öncesinde taraftar gruplarına önemli mesajlar verdi.

Büyükbayraktar’dan taraftara çağrı

Gümüşhanespor Kulüp Başkanımız Kaya Büyükbayraktar, Altay müsabakası öncesinde taraftar gruplarına önemli mesajlar verdi.

Bu hafta sonu oynanacak olan Altay maçında taraftarların heyecana kapılmamasını, sükûnetini ve her zamanki vakarını korumasını isteyen Büyükbayraktar, “Karşılaşmayı izleyecek binlerce kişinin provokasyonlara kapılmamalığız. Gümüşhanespor son iki sezondur finalden dönüyor. Geçen sezon şampiyonluğun nasıl kaçtığını herkes çok iyi biliyor. En yakın rakibimizin yedi puan önündeyken ve bizimle yarışan takımı hem deplasmanda hem de kendi evinde mağlup etmişken, elde ettiğimiz büyük avantajı ne yazık ki koruyamamıştık. Ayrıca, kendi sahamızda o sezon yaşanan saha olayları ve akabinde alınan cezalar, bize çok fazla şey kaybettirmişti. Bu sezon buna benzer tatsız olayları yaşamak istemiyoruz. Geçen hafta evimizde konuk ettiğimiz Şanlıurfaspor müsabakasında yaşanılan olayların faturası 15.000 TL olarak kulübümüze yazıldı. Maddi ceza ile birlikte bir de çalışanımız 21 gün hak mahrumiyeti aldı. Bu olaylar, benim kanaatime göre Gümüşhane’ye ve Gümüşhanespor camiasına yakışmıyor” dedi.

Bu sezon için ilk yarının son maçı olan Altay müsabakasında herkesin çok bilinçli olması gerektiğinin altını çizen Büyükbayraktar, “Heyecana kapılmadan, tahriklere gelmeden takımımızı desteklesinler. Bireysel olarak da herkes dikkatli olsun. Yanımızda yöremizde kötü niyetli olmasa da, heyecana kapılıp, centilmenlik dışı taşkın tavırlar içinde olanlar olursa, uygun dille uyarmak, her birimizin görevi olmalıdır. Futbol Federasyonu en ufak durumda bile çok ciddi cezai yaptırımlar uygulayabiliyor, bunları ne yazık ki yaşayarak öğrenmiş bulunuyoruz. O yüzden taraftarımız sorumlulukla hareket etmeli ve takımımızı kendilerinden mahrum bırakmamalı, en küçük bir olumsuz tesadüfe dahi tahammülümüz yoktur. Bu şehrin kaybedecek daha fazla zamanı da kaynağı da yoktur” diye konuştu.

Sezon sonu şampiyonluk isteniliyorsa Gümüşhanespor’un yalnız bırakılmaması gerektiğini belirten Büyükbayraktar, “Taraftarımız da bu başarılı, kaliteli ve centilmen takımı en iyi şekilde desteklesin, diye bekliyoruz. Taraflı tarafsız herkes taraftarlarımızın tribün şovunu büyük keyifle izliyor. Grubumuzun en önemli karşılaşmalarından bir tanesi bu hafta sonu oynanacak ve herkesin gözü kulağı Gümüşhanespor Altay müsabakasında olacaktır. Taraftarlarımız şovlarını yapıp sahada Gümüşhanespor formasını terleten oyuncuları, sonuna kadar desteklemelidir. İnanıyorum ki hep birlikte hedeflerimize ulaşacağız” dedi. 

Bütün şehir inanmış ve kenetlenmişken, takımın da hedefe koşarken, idarecilerin, basının, taraftarların, yönetimin, teknik ekip ve oyuncu kadrosunun tek bir yumruk olması gerektiğini belirten Büyükbayraktar, ülkenin dört bir yanında ve hatta yurt dışında yaşayan Gümüşhane gönüllüsü hemşerilerimiz, tek ses, tek nefes, birlik olunduğunda bu büyük hasrete son verebileceğini, şampiyonluk ipini göğüsleyecek güce sahip olduklarını sözlerine ekledi. 
 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica