‘Güçlü ve iddialı bir takım kuracağız’

TFF 2.lig, Beyaz Grupta mücadele eden temsilcimiz Gümüşhanespor’un teknik direktörü Ziya Doğan, genç, dinamik, profesyonelce hayalleri ve hedefleri olan bir takım kuracaklarını söyledi.

‘Güçlü ve iddialı bir takım kuracağız’

TFF 2.lig, Beyaz Grupta mücadele eden temsilcimiz Gümüşhanespor’un teknik direktörü Ziya Doğan, genç, dinamik, profesyonelce hayalleri ve hedefleri olan bir takım kuracaklarını söyledi.

Lig hazırlıklarını Erzurum kampı öncesinde Tekke köyündeki Gümüşhanespor tesislerinde gerçekleştiren temsilcimizde geçtiğimiz günlerde kulüp başkanı Kurban Karagöz ve yeni yönetim kurulunca Ramada Gümüşhane Otel’de düzenlenen toplantıda konuşan Doğan, Başkan Karagöz gibi kulüp olabilmek için kurumsallaşmanın önemine vurgu yaparak konuşmasına başladı.

Gümüşhane basınından Gümüşhane’de Gümüşhanespor’un okutulmasını isteyen Doğan, “Gümüşhanespor konuşulmalı ki büyüyelim. Mademki biz Gümüşhaneliyiz o zaman Gümüşhanespor’u çok iyi takip edip topluma bunu iyi aktarmak lazım. Toplumun hiç bilgisi yok” dedi.

“Play off’a kalmadan şampiyon olmak istiyoruz”

Şu anda yeni bir kadro oluşturduklarını ve şampiyonluk hasretini sonlandırmak için burada olduklarını kaydeden Doğan, “Bu sene sonunu getirmek için buradayız. İnşallah getireceğiz. Ama bir gerçek var. Play off’a kaldığımız zaman bizim şampiyon olamayacağımızı biliyordum ama bunu sadece yardımcılarımla paylaşıyordum, futbolcularımla değil. Futbolda o aşamaya geldiğin zaman başka güçler ortaya çıkıyor. Onlar aramızda. İşte biz ona bırakmadan şampiyon olmak istiyoruz. Play off’a kalmadan şampiyon olmak istiyoruz” diye konuştu.

“Hem ekonomik hem daha genç bir kadro kurduk”

Takımla ilgili bilgiler veren Doğan, “Herkesin çocuğu kendine göre Maradona. Şu anda bizi rahat bırakmıyorlar. Biz profesyonel bir takımla mı uğraşacağız oyuncu mu deneyeceğiz? Bizde adam deniyoruz. Türkiye liginde bildiğimiz oyuncular. Biz gurbetçileri deniyoruz. Biz seçmeleri yapmıyoruz. Hem ekonomik hem daha genç bir kadro kurduk. 34, 35 yaşında oyuncu yok bizde. 24 yaşında 5-6 oyuncu aldık. 20 yaşında 2-3 oyuncu aldık ve bunlar kaliteli oyuncular. 5 oyuncuyu geçen seneki bir futbolcunun beşte bir parasına aldık” şeklinde konuştu.

“Daha genç daha dinamik daha profesyonelce hayalleri olan hedefleri olan bir takım kuracağız”

Yeni transferlerin uyum dönemi olduğunu belirten Doğan, “Aldığımız oyuncuların uyum dönemi var. Gurbetten gelenler var. Yeni transferler var. Daha 3 gündür çalışıyoruz. Gelecekle ilgili takımla ilgili bir plan yok. Ben şunlar şunlar oturdu diyemiyorum. Daha yeni başladık ama inşallah Erzurum kampı bitiminde takımımızın eksikleri varsa başkan ve yöneticiler ile görüşüp onları tamamlamamız lazım. Şu anda tek bir stoper peşindeyiz. Kaptanı bıraktık orayı doldurmak istiyoruz. Güçlü ve iddialı bir takım kuracağımı müjdesini şimdiden verebilirim. Daha genç daha dinamik daha profesyonelce hayalleri olan hedefleri olan bir takım kuracağız. 35 yaşında çok önemli oyuncular gelmek istiyorlar. Ama burayı son vurgun olarak düşünen oyuncular buraya gelemeyecek” diye konuştu.

“Hep beraber olursak mutlu sona ulaşırız”

Birlikteliği yaşamak için burada olduklarının altını çizen Doğan, “Şampiyonluk birinci hedef değil. Olmazsa olmaz değil. Kurumsallaşmayan bir takım isterse şampiyon olsun. Bir sene sonra düşer. Başarıyı sadece Ziya Doğan’ın sırtına yüklemeyelim. Sadece başkanın sırtına yüklemeyelim. Hepimizin beraber başarmamamız lazım. Tek başına bir teknik direktör bir hiçtir. Dünyanın en iyi teknik direktörünü getir arkasında durma hiçbir şey başaramaz. Yönetim onun arkasında durup ta onunla aynı doğrultuda çalışırsa bir bütün olarak gelir her şey. Onun için biz buna buradaki insanların hepsinin katkı sağlayacağını düşünerek bunları konuşuyorum inşallah hep beraber bu mutlu sona ulaşırız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica