'Şampiyonluk İçin Engel Yok'

TFF 2.lig, Beyaz grubun lideri temsilcimiz Gümüşhanespor’da Başkan Kaya Büyükbayraktar’ın sürpriz istifası sonrası kulüp başkanlığına getirilen İsmet Çakmak Gümüşkoza’ya açıklamalarda bulundu.

'Şampiyonluk İçin Engel Yok'

TFF 2.lig, Beyaz grubun lideri temsilcimiz Gümüşhanespor’da Başkan Kaya Büyükbayraktar’ın sürpriz istifası sonrası kulüp başkanlığına getirilen İsmet Çakmak Gümüşkoza’ya açıklamalarda bulundu.

Yaşanan istifa sürecini değerlendiren ve kendisini kulüp başkanlığına getiren olayları anlatan Çakmak, bu görevi oluşan zaruret nedeniyle üstlendiğini söyledi.

“Hiç Kimsenin Emeğini Gözardı Edemeyiz”

Başkanlık makamının çok zor olduğunu, büyük emek gerektirdiğini dile getiren Çakmak, “Kaya Başkan ile birlikte bu kulübün kuruluşundan beri beraberiz. Kaya Başkan Türk futbol camiası içerisinde saygın bir yere sahiptir. Hiç kimsenin döktüğü alın terini, verdiği emeği gözardı edemeyiz. Biz bu memleket için emek veren, maddi olsun manevi olsun her türlü öz veriyi gösteren değerlerimizin yanındayız. Benim Kaya başkanla bir yarışa girmek gibi bir haddim yok. Öyle bir hesabımda yok. Kaya benim aziz dostumdur ve arkadaşımdır. Onu incitmek gibi bir niyetim de asla olamaz” dedi.

“Gümüşhanespor Dilencilik Yapmıyorsa Osman Akgül Sayesindedir”

Kaya Büyükbayraktar’a olduğu kadar kulübün onursal başkanı Osman Akgül’e de saygısının sonsuz olduğuna vurgu yapan Çakmak, “Şunu ifade etmek isterim ki bu kulüp halen varsa ve başarılara koşuyorsa bu Osman Akgül’ün özverisi ve samimiyeti nedeniyledir. Gümüşhanespor 12 yıldır hiçbir kapıya gidip dilencilik yapmıyorsa bu Osman Akgül sayesindedir. Bugün de hem milletvekili ve hem de onursal kulüp başkanımız olarak elbette ki tasarruf hakkı yüksek olan birisidir. İsteme hakkı bizden yüksektir. Eğer veriyorsa karşılığında sorma hakkı vardır. Ona da saygısızlık edemeyiz. Emekleri çok fazladır. Onu incitmekte hiç kimsenin haddi ve hakkı değildir. Siyaseten birileri beğenir beğenmez ancak onun bu kulüpteki onursal başkanlığı bana göre siyasi kimliğinin çok üstündedir” diye konuştu.

“Âli Menfaatler Neyi Gerektiriyorsa…”

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in bilgisi dâhilinde Gümüşhanespor’da yönetici olarak görev aldığının altını çizen Başkan Çakmak, “Biz Gümüşhaneliyiz. Gümüşhane’nin âli menfaatleri neyi gerektiriyorsa; samimiyetimizle ve gücümüzün yettiği kadar orada oluruz. Sorumluluğumuzu yerine getiririz. Ben buraya; yaşım, geçmiş ve sosyal hayattaki pozisyonum itibariyle bir çimento görevi yapmaya geldim. Ben emekli bir insanım. Bütün gelirim ayda 2000 liralık emekli maaşım. 66 yaşındayım ve Allaha hamd olsun aç ve açıkta değilim. 50 yıllık sosyal hayatımda çok insanları belki memnun ve mutlu edememişimdir.  Ama bir şeyime iffetime ve rüşvetime söyletmemişimdir. Bunda iddia sahibiyim” şeklinde konuştu.

“Kenetlenmiş Durumdayız”

Duygusallıktan ziyade ortak değerlerde birleşmenin önemine işaret eden Çakmak, “Yerel yönetimlerde, genel meselelerde duygusallık olmaz. Şehrin âli menfaati neyi gerektiriyorsa tercih sebebi o olmalıdır. Buradan valimizi ve şehrin bürokratlarını unutmamalıyız. Başsavcımız bizimle her maçı izliyor, gol atılınca bizden daha çok havaya sıçrıyor. Bu bizim için bir iftihar meselesidir. Yani spordan hoşlanması ayrı bir şey, Gümüşhanespor sevdalısı olmak onun ötesinde daha farklı bir şey. Vali beyimiz önderliğinde şehrin bütün bürokratlarıyla kenetlenmişiz” ifadelerini kullandı.

“Başıboşluklar Başarıyı Törpüledi”

Başarılı olmamak için hiç bir sebebin olmadığına dikkat çeken Başkan Çakmak, “Sezon başından beri sık sık hoca değişiklikleri, yönetim olarak sorumluluklarımızı zaman zaman yerine getiremememiz ve diğer sebepler takım içerisinde bir kısım başıboşluklara sebebiyet verdi. Bu başıboşluklar başarıyı biraz törpüledi. Bunları eğer derleyip toparlayabilirsek, arkadaşlarımızın motivasyonlarını iyi bir noktaya taşıyabilirsek ipi göğüslememek için bir sebep yok” dedi.

“Asıl Hedefimiz Onur ve Haysiyetdir”

Antrenman öncesi futbolcular ve teknik heyetle bir araya geldiğini anlatan Çakmak, “Yapmış olduğumuz toplantıda kendilerine söyledim. Şampiyonluk hedefimizdir ama asıl hedefimiz Gümüşhanespor’un onur ve haysiyetidir. Bugüne kadar Gümüşhanespor vermiş olduğu taahhütleri yerine getirmiş bir kulüptür. Sporcusuna ehemmiyet vermiş ve mağdur etmemiş bir kulüptür. Bizim asıl hedefimiz budur. Şehrinin onurlu duruşunu temsil etmektir. Şampiyonluk bugün gelir yarın gidebilir. Bu hedefe giderken değerlerimiz yıpratmaktansa gitmemek daha şereflidir. Onursuz bir başarıdansa onurlu bir başarısızlık daha iyidir” diye konuştu.

“Sorunlar Hedefte Sapmalara Neden Oldu”

Gümüşhanespor’un bireysel olarak ligin çok üstünde yeteneklere sahip oyunculardan kurulu bir takım olduğunu belirten Çakmak, “Anca bu yetenekli kadronun hamur haline getirilip, kenetlenip hedefe götürülmesinde zorluklarımız var. Yaşanan bazı sorunlar, hedefe gitmekte bazı sapmalara neden oldu. Biz artık kredimizi bitirdik. Bundan sonra artısını eksisini hesap edemeyiz daha. Bundan sonra kaybedeceğimiz her puan yarıştan kopma sıkıntısını doğurur” şeklinde konuştu.

“Keşke Bu Kadar Hoca Değiştirmemiş Olsaydık”

Sezona Levent Eriş’le başladıklarını, geçerli hiçbir sebep olmadan hocanın Gümüşhane’den ayrıldığını söyleyen Çakmak, “Keşke başladığımız gibi Levent hoca ile devam ediyor olsaydık. Bu kadar hoca değişikliği yapmamış olsaydık. Levent erişin gitmesiyle birlikte bir boşluk oluştu. Arkasından Ahmet hoca geldi. Ahmet hoca kalite olarak, insan olarak çok iyi bir insandı ama her yiğidin bir yoğurt yemesi var. Oyun anlayışı olarak farklı bir mantaliteye sahipti. Şimdi Güvenç Hoca var. Türk spor kamuoyunun yakından tanıdığı, takdir ettiği bir isim. Hocamız ile birlikte hedefe doğru yürüyoruz. Oyuncularımızla yaptığım görüşmede kendilerine de söyledim. Kendilerinin futbol emekçisi olduğunu belirterek onların işini yapacaklarını, bizim de kendilerine olan taahhütlerimizin arkasında duracağımızı söyledik” ifadelerine yer verdi.

“Bandırma Maçı Dönüm Noktası”

Bandırma maçının kendileri için dönüm noktası niteliğinde bir maç olduğunu dile getiren Çakmak, “Artık Gümüşhanespor’un hata yapma noktasında kredisi bitti.  Lige, sıfırdan başlamış sayıyoruz. Yani lig bizim için yeniden başlamış oluyor. Biz bunu sporcularımıza da telkin ve tavsiye ediyoruz. Teknik heyetimizde bu konudaki hassasiyetimizi söylüyoruz.  Bütün hazırlıklarımız inşallah neticeyi müspete çevirme adına olacak” dedi.

“Davanın Bütünlüğüne İnanalım”

Taraftarlara seslenen Çakmak, açıklamalarını şu ifadeler ile tamamladı; “Bu kulüp hiç kimsenin şahsi malı değildir. Herkes hizmet için burada. Hiç kimsenin ne mirasının peşinde oluruz nede kavga ortamında varız. Bizim dostluklarımız baki. Emeklere de saygımız sonsuz. Böyle bir hesabın peşinde değiliz. Herkes Gümüşhane’nin önemli bir değeri olan Gümüşhanespor’umuza sahip çıkacak. Şahıslara göre insanlar şekillenmemeli. Davanın bütünlüğüne inanarak sahiplenmeli. Özellikle taraftarlarımızdan istirhamım daha büyük arzu ve heyecanla takımına sahip çıkmasıdır. Çünkü bu artık üçüncü yılımız ve artık direkten bir daha dönmeyelim. Bunun için başarılı olmak için elbirliği ve gönül birliği içerisinde müştereken hareket etmemiz lazım. Bandırma maçında alacağımız bir kötü sonuç bizi sıralamanın altına atar ve o moral bozukluğu bunu telaffuz etmek istemiyorum ama play-off şansını bile alır götürür. Kamuoyu bize güvensin. Onları mahcup etmeme adına azami gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olamasın” diye konuştu.

Şahin Öztürk

Haber Kaynağı: Gümüşkoza Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica