banner522

Ankara'da 'Ayın Gümüşhane Günü' etkinliği

Ankara Gümüşhane İli Musalla Vadisi Köyleri Kültür Yardımlaşma Derneği üyeleri her ayın 29. gününde 'Ayın Gümüşhane Günü' etkinlikleri çerçevesinde bir araya geliyor.

Ankara'da 'Ayın Gümüşhane Günü' etkinliği

Ankara Gümüşhane İli Musalla Vadisi Köyleri Kültür Yardımlaşma Derneği üyeleri her ayın 29. gününde 'Ayın Gümüşhane Günü' etkinlikleri çerçevesinde bir araya geliyor.

Dernek lokalinde Ankara’da bulunan Gümüşhane dernek başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve hemşehrilerimizle bir araya gelinen etkinlik yöresel ikramlarla tatlandırılıyor. Ankara'daki Gümüşhanelilerin beraberliğini daim kılma, daha kalabalık ve etkili olma ve bu konuda yapılması gerekenler hakkında değerlendirmelerde bulunuluyor.

Etkinliğe dernek yönetim kurulu başkanı Emre Aydın ve yönetim kurulu üyeleri, Yalınkavak Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği başkanı Murat Terzi, Demetevler Başkanı Serhat Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, Şiran ilçesi Kırıntı-Yeniköy ve Dilekyolu köyleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Zeynel Aydın ve yönetim kurulu üyeleri, Şiran Kavaklıdere ve Çevre Köyleri Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu üyeleri, Ardıçlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini Başkanı Kemalettin Üçüncü ve yönetim kurulu üyeleri, Etlik Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Hazan Kazancı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda Gümüşhane paydasında hareket edilmeyen her organizasyonun cılız kalması, her ortamda veya makamda daha etkili olması gereken Gümüşhanelilerin gücüne zarar verdiğinden hareketle bu ortak düşüncede birleşen derneklerle topyekün hareket etme kararı alınırken, bir sonraki toplantı için yer-zaman tespiti ve faaliyet konuları ile ilgili kararlar alındı.

Daha güçlü organizasyonlar ve güçlü ''Gümüşhane'' bilincinin gelişmesine fayda sağlamak isteyen tüm dernekler ve hemşehrilerimizle birlikte olmaya devam etmek istediklerini kaydeden dernek başkanı Emre Aydın, “Bize omuz veren tüm hemşehrilerimize, derneklerimiz ve yönetim kurullarına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica