banner522

Ankara’da 2 gün boyunca Gümüşhane konuşuldu

Ankara Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF), iki gün boyunca Gümüşhane bürokrasini kapsayan geniş katılımlı program dizisi düzenledi.

Ankara’da 2 gün boyunca Gümüşhane konuşuldu

Ankara Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF), iki gün boyunca Gümüşhane bürokrasini kapsayan geniş katılımlı program dizisi düzenledi.

İller Bankası Macunköy sosyal tesislerinde düzenlenen ilk günkü toplantıda Ankara’da bulunan bürokratlar Gümüşhaneli Bürokratlar Derneği’nin de (GÜBDER) katkılarıyla bir araya geldi.

Yaklaşık 4 saat süren istişare toplantısının açılış konuşmasını yapan GÜDEF Başkanı Hamdi Arslan, Ankara-Gümüşhane bürokrasi buluşması toplantısının hayırlara vesile olmasının diledi. GÜBDER Başkanı Erol Tekçe ise toplantıda Gümüşhaneli bürokratlar ile birlikte olmaktan mutlu olduğunu ve bu toplantıların sürekli olması temennisinde bulundu.

Toplantıya katılan Yargıtay, Sayıştay, Danıştay mensupları, Genel Müdürler konuşmalarında Gümüşhaneli hemşeri bürokratları ile birlikte olmaktan mutlu olduklarını ifade ettiler. Bekir Yıldız ve diğer konuşmacı bürokratlar iyi dilek ve temennilerini sundu. Yargıtay üyesi Murat Esen, Sayıştay Daire Başkanı H.Fehmi Ezber, Danıştay Daire Başkanı Aydemir Tunç konuşmalarında bu buluşmadan ziyadesi ile memnun olduklarını dile getirdiler.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Hemşerimiz Nurettin Taş, Gümüşhane'de yapılan projelerde doğasının korunmasına özen gösterildiğini, Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün ise Köse havaalanı başta olmak üzere yapılan ve yapılacak projelerden memnun olduklarını dile getirdi.

Toplantıya katılan Milletvekilleri Gümüşhane’ye yaptıkları ve yapacakları hizmetler hakkında bilgi verirken Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane’yi kendi memleketi gibi gördüğünü ve çok sevdiğini, hizmet etmekten gurur duyduğunu belirterek, Gümüşhane’ye yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdikten sonra Gümüşhaneli bürokratlardan yatırımlar hususunda destek gördüklerini ifade ederek toplantının yapılmasında emeği geçen başta GÜDEF olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.

Toplantıya Gümüşhane Valisi Okay Memiş, TBMM İdari amiri Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, İSGEM Genel Müdürü Dr. Orhan Koç, Seçmen Kütükleri Genel Müdürü Ayhan Okurer, Sayıştay Daire Başkanı H. Fehmi Ezber, Yargıtay üyesi Savcı Murat Esen, Danıştay Daire Başkanı Aydemir Tunç, Başbakan Yardımcısı Danışmanı Muammer Duran, Gümrük ve Ticaret Bakanı Danışmanı Yusuf Özgün, Merkez Bankası Danışmanı (Eski GM. Yard.) Mustafa Aydöner, Ankara Orman Bölge Müdürü Veysel Kodalak, İçişleri Bakanlığı Dernekler Başkanı Yılmaz Doruk, Polis Akademisi Başkan Yard. Prof. Dr. Osman Köse, SGK Daire. Başkanları Adnan Yılmaz ve Mustafa Öztürk, BOTAŞ Daire. Başk. Erol Elmas, Kamu Hastaneleri Daire. Başk. Musa Korkut, Sağlık Bakanlığı Daire. Başk. Yücel Dener, Ankara Sami Ulus Hastanesi Başhekimi Dr. İbrahim Karaman, Çalışma Bakanlığı Daire. Başk. Erol Tekçe, Orman Bakanlığı Müdürlerinden Salih Demirel, Ankara Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Bekir Yıldız, Ankara Büyükşehir Belediyesi Müdürlerinden Fazlı Taşkın ve Muharrem Ertunç ile Milli Eğitim Bakanlığı Daire. Başk. Burak Fettahoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirleri Hasan Gül ve Sebahattin Akgül, Okul Müdürleri Mürsel Meydan, Çetin Gül, Mükerrem Kalkan, Sebahattin Özlü, TPE’den Kemal Nalçacı, TÜİK Basın Müşaviri Enes Olgun, Milli Piyango Baş Müfettişi Savaş Aydın, Gümrük ve Ticaret Bakanlığından Adem Ezber, Merkez Bankasından Eren Cangül, Danıştay-Yargıtay’da görev yapan Hakim ve Savcılar ve kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan müdür ve uzman hemşerilerimiz, Ankara Altındağ AK Parti İlçe başkanı Ahmet Karaca ile birlikte Ankara’da bulunan Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Bahri Bayram, Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, Kelkit-Ünlüpınar Belediye Başkanı Aziz Nas da misafir olarak katıldı.

"Güvenli İnşaat Sempozyumu - Gümüşhaneliler Geleceğimizi Güvenle İnşa Ediyor"

İkinci gün ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı Genel Müdürlüğü (İSGEM) ve GÜDEF işbirliği ile yapılan ‘Güvenli İnşaat Sempozyumu - Gümüşhaneliler Geleceğimizi Güvenle İnşa Ediyor’ sloganıyla gerçekleştirildi. Bu toplantı ile GÜDEF, Türkiye’de STK olarak ilk defa bu tür bir programa öncülük etti.

Programın açılış konuşmasında GÜDEF Başkanı Hamdi Arslan, Gümüşhaneli müteahhitlerin bu tür programlardan faydalanması gerektiğini, GÜDEF olarak her zaman bu ve benzeri konularda vizyonel projelerde sektörde öncü olan hemşerilerimizin her daim yanlarında olacaklarını belirtti. 

Gümüşhaneli hemşerimiz İSGEM Genel Müdürü Dr. Orhan Koç’un görev yaptığı kamu kurum ve kuruluşlarındaki üstün başarılarından dolayı kendilerini tebrik ediyoruz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İSGEM Genel Müdürü hemşerimiz Dr. Orhan Koç ise GÜDEF ile ev sahipliğini yaptığı bu programın faydalarından bahsetti. Koç, İnşaat sektöründe adından övgü ile bahsedilen Gümüşhanelileri kurumu ve etkin bir sivil toplum kuruluşu olan GÜDEF işbirliği ile “Gümüşhaneliler Geleceğimizi Güvenle İnşa Ediyor” konulu bu teknik bilgilendirmeden mutluluk duyduklarını kaydetti.

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya da kurumunun hizmetlerinden bahsederek programa vesile olan GÜDEF ve İSGEM’i kutladı.

Milletvekili Ahmet Gündoğdu da iş güvenliğini Türkiye güvenliği ile birleştirerek hükümetin iş sağlığı ve güvenliği konusundaki çalışmalarından bahsederek hükümetin çalışanlar lehine yararlı bir çok kanun ve düzenlemeler yaptığını kaydetti.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş ise Gümüşhanelilerin insan sağlığı ve hayatına önemli değerler verdiğini gerek Ankara’da gerek Gümüşhane’de yapılan inşaatlar ve sektörün karşılaşacağı bu tür sorunlarda yardımcı olacağını söyledi ve bu toplantının Gümüşhane’de yapılmasını İSGEM Genel Müdürü Dr. Orhan Koç’tan talep etti. Gümüşhaneli müteahhitlerin sektörde daima öncü olduklarını kaydeden Vali Memiş, bu konuda da üzerlerine düşecek görevleri en iyi şekilde yapacaklarına inandığını sözlerine ekledi.

Sempozyum sunumlarında İSGEM Yetkilendirme Daire Başkanı Furkan Yıldız, İnşaatlarda kullanılan güvenli iş ekipmanlarını, İTKB Başmüfettişi Serkan Çetinceli İnşaat sektöründe iş sağlığı ve güvenliği denetimlerini, SGK Hukuk müşaviri Av. Özlem Atılgan ise İş kazalarında Rücu davaları ve işverenin sorumluluğu konularında teknik bilgiler verdi.

Sempozyumda inşaatlarda karşılaşılan sorunlar ile ilgili olarak İMKON Genel başkanı Tahir Tellioğlu sektörün karşılaştığı problemler ve yaşadıkları ile ilgili örnekler verdi.
İnşaat mühendisi Sebahattin Aydın’da inşaat sektöründeki sorunlara değindi.

Plaket törenini müteakiben katılımcılarla ayrı salonda verilen ikramlar boyunca da samimi bir havada sempozyum tamamlandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica