banner522

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler 15 Şubat’ta şehitleri anacak

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği geleneksel 15 Şubat Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluş günü anısına düzenledikleri geceyi bu yıl Şehitleri anma gecesi olarak gerçekleştirecek.

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler 15 Şubat’ta şehitleri anacak

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği geleneksel 15 Şubat Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluş günü anısına düzenledikleri geceyi bu yıl Şehitleri anma gecesi olarak gerçekleştirecek.

Derneğin Onur ve Danışma Kurulu toplantısı Eskişehir DSİ 3.Bölge Müdürlüğü sosyal tesislerinde yapıldı. Toplantıya Dernek Başkanı Uğur Yücel, yönetim kurulu, Onur ve Danışma kurulu üyeleri ile Kütahya’da ikamet eden Gümüşhaneliler katıldı.

Açılış konuşmasında Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı harekatında kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına başarı ve dua dileklerinde bulunan Dernek Başkanı Uğur Yücel, kurul üyeleriyle bir araya gelerek yıl içerisinde yapılacak sosyal ve kültürel faaliyetlerde istişarede bulunduklarını söyledi.

Ülkenin önemli günlerden geçtiğini, birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günleri aşacaklarına yürekten inandıklarını ifade eden Yücel, “Bugün aramızda Kütahya’dan gelen hemşerilerimiz var. Onlarda bundan böyle danışma kurulu üyemiz oldular. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. Derneğimiz siz kıymetli kurul üyelerimizin desteği, görüş ve önerileriyle geçtiğimiz yıl olduğu gibi içinde bulunduğumuz 2018 yılında da farkındalık oluşturan faaliyetlerine devam edecektir. Bizler Gümüşhaneliler olarak her zaman bu aziz vatanın bekası için devletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Gün bir ve beraber olma günüdür. Ülkemiz terör saldırılarıyla karşı karşıyadır. Yıllardır bir mücadele veriliyor. Vatan sevgisi imandandır. Kahraman Mehmetçiğimiz şuanda sınır ötesinde. Şehit haberleri alıyoruz. Allah ordumuzu muzaffer etsin. Dualarımız Mehmetçiğimiz için.15 Şubat Gümüşhaneliler gecemizi bu yıl “Şehitlerimizi Anma” gecesi olarak tertip edeceğiz. Eğer bugün bizler bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak, faaliyetlerde bulunuyorsak bu şehitlerimizin gazilerimizin sayesindedir. Hepsinin ruhları şad olsun. Onlara layık güzel bir anma gecesi düzenleyeceğiz” dedi.

Dernek Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan da üyelerin desteği ve ilgisi ile 2017 yılı içerisinde farkındalık oluşturan çok sayıda etkinlik yaptıklarını belirterek yapılan faaliyetleri sunu halinde ayrıntılı olarak kurul üyelerinin bilgisine sundu. Öne çıkan faaliyetler arasında Hatıra Ormanı, Çocuk yuvası ziyaretleri, Gümüş Akademi Programı, Öğrencilere Burs verilmesi kurul üyeleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Dernek Başkan Yardımcısı Yadigar Düzgün ve Genel Sekreter Osman Nebioğlu da dernek çalışmaları ve önümüzdeki yıl yapılması planlanan faaliyetler hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Toplantıya katılan onur ve danışma kurulu üyeleri dernek faaliyetleriyle ilgili görüş ve önerilerini dile getirerek yönetim kurulunun yaptığı çalışmalardan ve Eskişehir de oluşturdukları Gümüşhaneliler birlik ve dayanışma ruhundan memnun olduklarını ifade ettiler.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica