Gümüşhaneli hemşehrimizin fabrikasında büyük yangın

İstanbul Hadımköy Atatürk Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren Gümüşhaneli hemşehrimiz işadamı Erdal Eryılmaz’a ait tekstil fabrikası tamamen yandı.

İstanbul Hadımköy Atatürk Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren Gümüşhaneli hemşehrimiz işadamı Erdal Eryılmaz’a ait tekstil fabrikası tamamen yandı.

Eryılmaz Grup’a ait işyerinde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın saat 10.00 sıralarında başladı. Yaklaşık 5 bin metrekarelik alanda bulunan tesis yangın nedeniyle büyük zarar görürken, en büyük teselli ise can kaybı yaşanmaması oldu.

Helikopter ve 46 itfaiye aracının müdahalesiyle kontrol altına alınabilen yangında fabrikada bulunan tüm makineler ve stoktaki malzemeler yanarken, yoğun dumanlar yükselen fabrikadaki yangına Hadımköy, Arnavutköy, Çatalca, Beylikdüzü, Avcılar, Mimarsinan, Bakırköy, Başakşehir, Şişli, Gazi ve Kocasinan itfaiye ekipleri müdahale etti. 

Soğutma çalışmalarının halen devam ettiği yangınla ilgili bilgi veren İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan'ın yaptığı açıklamada, "Fabrikada 63 çalışan var, can kaybı yok. Dumandan etkilenen işçilere ambulanslarda müdahale edildi. 12 ilçeden 46 itfaiye aracı ve helikopter müdahale etti" dedi.

Aynı zamanda GÜSİAD üyesi olan Eryılmaz Grup'ta çıkan yangını haber alır almak Erdal Eryılmaz ve kardeşi Musa Eryılmaz'ı ziyaret eden Gümüşhane Sanayi ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Genel Başkanı Yüksel Yalçın, tekstil sektörünün en çok ihracat yapan firmalarından birisi olan Eryılmaz Grup yönetici ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini iletti. 
 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica