ŞİDEF kuruluyor

İstanbul’da Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) kurucu komisyonu 4.toplantısını İncedere Köyü Derneğinde yaptı. Şiran köy dernek başkanları Esenyurt ilçesinde faaliyet gösteren dernekte bir araya geldi.

ŞİDEF kuruluyor

İstanbul’da Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) kurucu komisyonu 4.toplantısını İncedere Köyü Derneğinde yaptı. Şiran köy dernek başkanları Esenyurt ilçesinde faaliyet gösteren dernekte bir araya geldi.

Dernekteki yemek ikramından sonra başlayan programın açılış konuşmasını yapan İncedere Köyü STK’lardan sorumlu başkan yardımcısı Adem Ekiz, “Şiranımızın kıymetli dernek başkanları ve yöneticileri, değerli hemşerilerimiz derneğimizde ağırlamaktan onur duyduk. Kurulacak olan Şiran Dernekler Federasyonu ilimize ve ilçemize hayırlı olsun. Emek verenleri tebrik ediyor, derneğimize gelen tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.  

İncedere köyü Dernek Başkanı Fevrü Demir ise “Meclis üyemiz, İl dernek başkanımız, köy dernek başkanlarımız ve STK yöneticilerimiz bugünkü 4.ŞİDEF toplantısı için derneğimize hepiniz hoş geldiniz. Bugün çok özel ve anlamlı bir konuya ev sahipliğini yapıyoruz. İnşallah ŞİDEF, Gümüşhanemize ve Şiranımıza güç verecektir. Bizde İncedere köyü olarak üzerimize ne düşüyorsa fazlası ile yapmaya hazırız. ŞİDEF hayırlı olsun” diye konuştu.

ŞİDEF Kurucu komisyon üyesi ve İncedere köylü olan GİYAD Başkanı Serkan Kaya ise “ŞİDEF kuruluşu için bugün kendi köy derneğimizde Şiranlı hemşerilerimizi, il dernek başkanımızı, komşu ilçe ve köy dernek başkanlarını ağırladık. Daha önce yaptığımız 3 toplantı ile tüzüğü büyük oranda gerçekleştirmiştik. Bugünde son rötuşları yaparak tüzüğümüzü netleştirdik. İnşallah Nisan ayı içerisinde evrakları içeri vererek ŞİDEF’i kurmuş olacağız. Sürece katkı veren tüm başkanlarımıza ve hemşerilerimize teşekkür ederim. Bugün gelen misafirlerimizin ayağına sağlık, bugün bizi burada çok güzel şekilde ağırlayan İncedere köyü dernek Başkanımız Fevrü Demir ve yönetim kuruluna canı gönülden teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Programda dernek temsilcileri söz alarak ŞİDEF hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. Yıldız TV genel yayın yönetmeni Suzan hanım dernek başkanlarını 11 Mart yapacakları Yıldız TV açılışına davet etti. 

Toplantıya Sarıyer Belediye Meclis üyesi Nizamettin Günel, ESGÜDER Başkanı Hakkı Akdemir, Çamoluk Kale Mahallesi dernek başkanı Yüksel Küçükarslan, Şiran dernek başkan ve yöneticileri katıldı.
 

Haber Kaynağı: Haber 29 - www.haber29.net

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica