‘Sungurlu ve Tuğlu’yu örnek alın’

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği her ayın ilk haftasında Gümüşhaneli Üniversite öğrencilerine yönelik yürüttüğü ‘Gümüş Akademi’ programının bu ayki konuğu Gümüşhanespor Asbaşkanı aynı zamanda bir dönem Adalet Bakanlığı ile Milli Parklar Genel Müdürlüğünde bürokrat olarak görev yapan Mutlu Gürler oldu.

‘Sungurlu ve Tuğlu’yu örnek alın’

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği her ayın ilk haftasında Gümüşhaneli Üniversite öğrencilerine yönelik yürüttüğü ‘Gümüş Akademi’ programının bu ayki konuğu Gümüşhanespor Asbaşkanı aynı zamanda bir dönem Adalet Bakanlığı ile Milli Parklar Genel Müdürlüğünde bürokrat olarak görev yapan Mutlu Gürler oldu.

Dernek lokalinde kahvaltı eşliğinde samimi ortamda geçen programa Ankara’dan katılan Mutlu Gürler, yaşamından kesitler verdiği konuşmasında üniversiteli gençlere önemli açıklamalarda bulundu.

“Bende sizler gibi üniversitede öğrenci iken hem okudum hem de çalıştım” diye seslenen Gürler, “Hiç boş vaktim olmadı. O yıllarda hemşeri dernekleri çok yoktu. Şimdi görüyoruz ki çok ilimizde Gümüşhaneliler derneği var. Yani sizlere sahip çıkan abilik babalık annelik yapan büyükleriniz var. Vakit buldukça mesleğinizle alakalı sivil toplum kuruluşlarına yada meslek odalarına gidin görev alın. Çıkarılan yayınları yakından takip edin. Kendinizi her alanda geliştirin. Herşeyden önce mesleğinizi çok sevin. Severseniz başarılı olursunuz. Staj yerinizi çok önemli. İyi bir staj dönemi mesleğinize başlangıçta çok önemli. Nerede olursanız olun çalıştığınız yere katma değer katın. Farkındalık oluşturun” dedi.

Gençlere beşeri ilişkilerini güçlü tutmalarını tavsiye eden Gürler, sözlerine şöyle devam etti: “Mutlaka bir yabancı dili öğrenin. Kamu sektörünü düşünüyorsanız şimdiden sınavlara hazırlık yapın. Kendinizie model seçin. Hayatınızda bir modeliniz olsun. Gümüşhane örnek insanların şehridir. Mahmut Oltan Sungurlu ismi bizlere iyi bir mirastır. Türk siyasi yaşamında ahlak sorunu olmayan, paraya pula değerlerini değişmeyen, etkin görevlerde iken hiçbir zaman ticaretle uğraşmayan, adaleti elinden hiç bırakmayan düzgün ve namuslu bir Sungurlu’yu her zaman kendime örnek almışımdır. Bir Turan Tuğlu duruşu ve kimliği ile Gümüşhane için değerdir. TRT  repertuarına Hışır Osman’ın bir türküsü girince mutlu oluyorum. Bu değerlerimizin yaşamlarını araştırın inceleyin. Kendinize örnek alın.”

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneğinin çalışmalarını yakından takip ettiğini kaydeden Gürler, “Dernek yöneticilerine bu programı düzenledikleri için çok teşekkür ediyorum. Gümüş akademiyi önemseyin. Bu program çok yerde yok. Kıymetini bilin. Derneğimiz adeta bir köprü vazifesi görerek bizleri bir araya getiriyor. İçerinizde bir çoğunun ailelerini tanıyorum. Sizlerden onların ve bizlerin beklentileri var. Çok başarılı olmak gibi bir zorunluluğunuz var bizlere karşı. Çünkü siz Gümüşhaneli gençlersiniz. İş hayatına başlayınca bu derneklerimizin yöneticileri sizler olacaksınız. Kültürümüzü ve değerlerimizi sizden sonraki kuşaklara aktaracaksınız. Hedefleriniz arasında bunlarda olsun” dedi.

Gümüş akademi çerçevesinde üçüncü programı gerçekleştirdiklerini belirten Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan, Ankara’dan hafta sonu tatilini gençlere ayırarak Eskişehir’e gelip öğrencilere etkili ve verimli bir söyleşi yaptığı için Mutlu Gürler’e yönetim kurulu adına teşekkür etti. Gümüşhane’nin herkesin gönlünde bir sevda olduğunu sözlerine ekleyen Turhan, eğer sevda ve fedakarlık varsa bu programların olabildiğinin altını çizdi.

Her ay farklı konuklarla gençlere vizyon ve ufuk birazda hayata bakış açılarının gelişmesinde dolayısıyla kariyer planlamalarına yardımcı olmak için çalıştıklarını sözlerine ekleyen Turhan, önümüzdeki ay Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden hemşerimiz Prof.Dr. Muzaffer Metintaş’ın söyleşi planlarının olduğunu kaydetti.

Programın sonlarında Bursa’dan üniversitede okuyan oğlu ile birlikte ilk defa derneği ziyarete gelen İlahiyatçı-Eğitimci Mevlüt Yıldırım’da gençler üzerindeki tehlikeli oyunlara dikkat çekerek etkinlik düzenlediği için dernek yönetimine teşekkür etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica