banner522

Tanıtım günlerine Eskişehir’den katıldılar

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Yöneticileri, hafta sonu Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde 6.’sı düzenlenen Ankara Gümüşhane Günleri’ne katıldı.

Tanıtım günlerine Eskişehir’den katıldılar

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Yöneticileri, hafta sonu Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde 6.’sı düzenlenen Ankara Gümüşhane Günleri’ne katıldı.

Gümüşhane’nin tarihi, kültürü ve doğal güzelliklerinin tanıtımının yapıldığı ve 5 gün süreyle ziyaretçilerin beğenisine sunulan etkinliğe Dernek Başkan Vekili Hüseyin Turhan, Genel Sekreter Osman Nebioğlu birlikte katıldı.

Alanda kurulan stantları tek tek ziyaret eden dernek yöneticileri hemşerileriyle görüşerek yaptıkları çalışmalar hakkında fikir alış verişinde bulundu.

Programda ayrıca Cumartesi günü Gümüşhane’nin kültürel değerlerini araştırıp “galandar” geleneğini tiyatral gösterimle  sahneye koyan ve izleyenleri yıllar öncesine götüren programın yapımcısı Hakime Zal’a dernek yöneticileri tarafından plaket takdim edildi.

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Başkan Vekili Hüseyin Turhan, Eskişehirdeki dernek faaliyetlerinden bahsettiği konuşmasında şunları söyledi: “Dernek faaliyetlerimizde Eskişehir ve Gümüşhane illerimizin ortak yönlerine değer verip iki kentin ortasından geçen “Porsuk ile Harşitin” kardeşliğini önemsiyoruz. Bizler Anadolu coğrafyasında iki kadim kent olarak aynı topraklarda doğmuş, büyümüş, aynı toplumun kültürünü yaşamış, benimsemiş insanlar olarak tarihimize, kültürümüze sahip çıkılması noktasında faaliyetlerde bulunuyoruz. Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Eskişehir’de sosyal ve kültürel yaşama destek veren programlar yapıyoruz. Bugün her biri birbirinden kıymetli hemşerilerimizle bir aradayız. Herfene bizim Galandar bizim. Kültürel mirasımız bunlar. Galandar etkinliğine katılma imkanımız oldu. Bizleri 30 yıl öncesine göyütdü bu gösteri. Emek verenleri kutluyoruz. Tanıtım günlerini planlayan Valiliğimiz ile Güdef yöneticilerini böyle kültürel programları da önemsediği için teşekkür ediyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica