Kategoriler

Gümüşhane Haberleri

Tuna, Girişimciler Derneğine konuk oldu

Gümüşhane Vizyon Dergisi İmtiyaz Sahibi, Siyaset Bilimci ve İşadamı Alper Tuna, ‘Ayın Gümüşhanelisi’ olarak Ankara Gümüşhane Girişimciler Derneğinin konuğu oldu.

Gümüşhane Vizyon Dergisi İmtiyaz Sahibi, Siyaset Bilimci ve İşadamı Alper Tuna, ‘Ayın Gümüşhanelisi’ olarak Ankara Gümüşhane Girişimciler Derneğinin konuğu oldu.

Yoğun katılımın olduğu gecede Tuna konuşmasında, Gümüşhane’nin çalışan ve çalışkan insanlar topluluğu olduğunu belirterek, “Yurt içinde olsun yurt dışında olsun, iş aleminin en gözde unsurlarıdır. Dürüstlük gibi bir meziyetimiz, Allah korusun, mahcup olma endişemiz vardır bizim. Bu çalışkan insanlar topluluğunun her bireyini Gümüşhane Vizyon Dergisinde konuk etmek, onlarla tanışmak, onları tanıtmak şeklindeki görevimizi de başarıyla yerine getirmenin kıvancını yaşıyoruz. Bakınız, bu “kıvanç” içi boş bir “böbürlenme” değildir. Şunu söylemek istiyoruz; Gümüşhane Vizyon aracılığıyla tanışan bir çok hemşerimizin iş alanı başta olmak üzere, sosyal, siyasal, kültürel, sanat ve spor gibi hayatın her alanında buluştuklarını, birlikte başarılı işler yaptıklarını duymaktan, görmekten son derece mutluluk duyuyoruz. “Kıvanç” kelimesine böyle bir anlam yüklemiş ve bunu başarmış olmak da bizim liyakatli tutumumuzun bir karşılığıdır diye düşünüyoruz” dedi.

2 yıllık süreçte memnuniyetle gözlemledikleri başka bir hususu da paylaşan Tuna, “Artık bir Gümüşhaneli, iki yıl öncesinde tanıdığı Gümüşhaneli sayısından daha fazla hemşerisi hakkında bilgi sahibidir!.. Siyasette, sanatta, sporda, kültür aktivitelerinde, akademik alanda, sosyal oluşumlarda, sivil toplum kuruluşlarında ve özellikle de iş alanında söz sahibi, hak sahibi bütün hemşerilerimiz -deyimi mazur görmenizi istirham ediyorum- Gümüşhane Vizyon’da “görücüye” çıkmışlardır; yani görülmek, tanınmak, bilinmek istemişlerdir. Bu “insan envanterinin” oluşturulması bile dergimizin bir “kültür varlığı” olmasının başlı başına gerekçesi sayılabilir. Bütün bu emeklerin olgunlaştığı, yorgunlukların son bulduğu mutluluk anı, derginin baskıdan “banta düştüğü” andır. O andan, derginin elinize ulaşması sürecinin adı “dağıtım”, bizim için ise “meşakkat”tir. Zira, her aşamada bizlerin gösterdiği titizlik ve zamana karşı yarış, ne yazık ki dağıtım sürecinde aynı duyarlılıkta işlememekte, bizlerin iradesini de aşan birtakım sıkıntıları düçar olmaktayız. Elbette şikayetçi değiliz; tek endişemiz, sizlere zamanında ulaşamama endişesidir. Maliyetleri “gönüllülük” ve “fedakârlık” esaslarıyla karşılanabilen, “tanıtım” amaçlı bir dergi olması hasebiyle de doğal olarak ücreti mukabili satılmayan bir derginin karşılaştığı mali güçlükler çok da meçhul olmasa gerektir. Hulasa; bu işin “külfetinin” adı birden fazla olsa da, “nimeti” tektir; siz değerli kardeşlerimiz, hemşerilerimizdir” diye konuştu.
 

Ankara Gümüşhaneli Girişimciler Derneğinde gerçekleştirilen programa Ankara Gümüşhane Dernekler Federasyon Başkanı Hamdi Arslan,Federasyon Başkan Yardımcısı ve Etimesgut Dernek Başkanı Ayhan Şahin,15 Temmuz Gazisi Nejmettin Utuş ve yaklaşık 100 kişi katıldı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Duyuru
162 Kez Görüntülendi.
Telekomspor yaz spor okulu açılıyor
Seçim 2018
325 Kez Görüntülendi.
AK Parti’ye geniş katılımlı destek yemeği 
Seçim 2018
73 Kez Görüntülendi.
‘Ekonomik ve sosyal kalkınma atılımını başlatacağız’
Gurbetten
506 Kez Görüntülendi.
Ayhan Ayvaz, İETT Genel Müdür Yardımcısı Oldu 
Gümüşhane
1499 Kez Görüntülendi.
Kürtün’de acı olay
Gümüşhane
299 Kez Görüntülendi.
Gümüşhane Üniversitesinde 11-14 yaş grubuna dil eğitimi verilecek
Gümüşhane
734 Kez Görüntülendi.
Tomara, Sultan Sofrasına kavuştu
Gümüşhane
692 Kez Görüntülendi.
Gümüşhane’de köy muhtarları imar barışı hakkında bilgilendirildi
Gümüşhane
981 Kez Görüntülendi.
Gümüşhane Belediyesi otopark fiyatını 1 lira yaptı
Gümüşhane
651 Kez Görüntülendi.
Evlerini ve gönüllerini Pamuk ve Şahin’e açtılar