Kategoriler

Gümüşhane Haberleri
data-auto-format="rspv" data-full-width>

Astsubayın rus ruleti ölümle sonuçlandı

Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Astsubay Üstçavuş Rıdvan Çetin (28), alayda içtima alırken toplu tabancasıyla rus ruleti oynadı. İlk denemesinde mermi denk gelen astsubay, askerlerinin gözü önünde kafasına isabet eden mermiyle hayatını kaybetti.

Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Astsubay Üstçavuş Rıdvan Çetin (28), alayda içtima alırken toplu tabancasıyla rus ruleti oynadı. İlk denemesinde mermi denk gelen astsubay, askerlerinin gözü önünde kafasına isabet eden mermiyle hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre İl Jandarma Komutanlığı emrinde oto teknisyeni ve bakım astsubayı olarak görev yapan Balıkesir Gönen nüfusuna kayıtlı Astsubay Üstçavuş Çetin, gündüz ilçeleri dolaştıktan sonra akşam saatlerinde Alay komutanlığında çalıştığı ‘kademe’ye geldi.

Burada içtima düzeni alan askerlerinden toplu tabancasını isteten Çetin, tabancadaki mermileri tek mermi kalıncaya kadar boşalttı. Alkollü olduğu belirlenen Çetin, şakağına dayadığı silahla rus ruleti oynarken ilk denemesinde silah ateş aldı.

Ağır yaralanan ve 112 Acil Servis Ambulansıyla Gümüşhane Devlet Hastanesine kaldırılan Çetin, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olaya şahit olan ve fenalık geçirerek askerler ise Acil Serviste tedavi altına alındı.

Astsubay Çetin’in Gümüşhaneli F.Ö ile nişanlı olduğu ve kısa süre içerisinde yıllık izine ayrılmayı planladığı öğrenildi.

Olayı şehit ailelerine verilen yemekte öğrenen ve hemen Gümüşhane Devlet Hastanesine gelen Vali Okay Memiş, İl Jandarma Komutanı Albay Cezayir Danışan, İl Sağlık Müdürü Dr. Engin Pehlivan ve diğer yetkililerden bilgi aldı.

Burada gazetecilerin sorularını cevaplandıran Vali Memiş, çok üzüntülü olduklarını belirterek, “Bu arkadaşımız İl Jandarma Alay Komutanlığında kademe bölümünde daha çok teknik işlerde, araçların bakım onarımıyla ilgili görevi olan bir kardeşimizdi. Gümüşhane’den nişanlı olduğunu biliyoruz. Hatta kendisi komutanlarından yıllık izin alarak yakın geleceğe yönelik bir takım plan ve hedefleri var. İzne çıkacaklar” dedi.

"Bu olayı hem psikososyal yönleriyle hem adli yönleriyle hem de idari yönleriyle araştıracağız"

Konunun adli mercilere intikal ettiğini ve sebebinin araştırıldığını kaydeden Vali Memiş, “Böyle bir davranışta bulunacak arkadaşımız değil. Ama her insanın kendi özel hayatı ve özel dünyası var. Orada neler yaşandığını çok bilmiyoruz. Gümüşhane Jandarma Komutanlığı terörle mücadele konusunda 2017 yılında Nisan ayından beri sürekli operasyonlarda ve gece gündüz görevini 24 saat esasına göre yapan kahraman subaylardan, astsubaylardan ve uzman çavuşlardan oluşuyor. Hakikaten kılı kırk yararak ve Gümüşhaneli hemşehrilerimizin can ve mal emniyetini tesis etmek için gecesini gündüzüne katıyorlar. Uyumlu, huzurlu bir kadromuz var. Olayı hem idari hem de adli yönden mutlaka inceleyeceğiz ve araştıracağız. Bu olaydan psikolojik olarak etkilenen askerlerimiz var. Onlara da sağlık yönünden müdahale ediyoruz. Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağolsun. Gümüşhanemizin, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Jandarmamızın başı sağolsun. İnşallah bundan sonra bu tür olaylarla karşılaşmayız. Ailesine başsağlığı diliyorum. Resmi işlemlerini yapıp yarın cenazesini memleketine göndereceğiz. Anlık bir şey. Bu olay hem psikososyal yönleriyle hem adli yönleriyle hem de idari yönleriyle araştıracağız” şeklinde konuştu.

data-auto-format="rspv" data-full-width>
Yorumlar

Daha Fazla Haber
Gümüşhane
Hem yolları açıyorlar hem de yaban hayatını yemliyorlar
Torul Gençlik
62 Kez Görüntülendi.
Torul Gençlik adım adım Efeler Ligine: 3-0
Gümüşhane
67 Kez Görüntülendi.
‘Gümüşhane olarak turizmden hak ettiğimiz payı almak istiyoruz’
Gümüşhane
78 Kez Görüntülendi.
‘Gençliğin Gelecekteki Perspektifi’ konferansı 
Gümüşhane
143 Kez Görüntülendi.
Zigana dağında kar kalınlığı 80 santimetreye ulaştı, kayak sezonu başladı
Vefat İlanları
312 Kez Görüntülendi.
İlhami AKIN Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur
Gümüşhane
173 Kez Görüntülendi.
Kelkit Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu açıldı
Gümüşhane
224 Kez Görüntülendi.
‘Aile Hekimimizi Erken Tanıyalım’’
Gümüşhane
296 Kez Görüntülendi.
İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Gümüşhane’de
Gümüşhane
268 Kez Görüntülendi.
Rektör Zeybek, ATO’yu ziyaret etti