Kategoriler

Gümüşhane Haberleri
data-auto-format="rspv" data-full-width>

Şiran Emniyet binası için arsa tahsisi gerçekleştirildi

Gümüşhane İl Genel Meclisi, Şiran ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne yeni hizmet binası yapımı için arsa tahsisini gerçekleştirdi.

Gümüşhane İl Genel Meclisi, Şiran ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne yeni hizmet binası yapımı için arsa tahsisini gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz ay meclis gündemine gelen ve İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen konu İl Genel Meclisi’nin ocak ayı toplantılarının ikinci gününde ele alındı.

İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da katıldığı toplantıda İmar ve Bayındırlık Komisyonu başkanı Hüseyin Güvendi, yaptıkları çalışma sonucunda hazırladıkları raporu meclis üyelerinin bilgisine sundu.

Şiran ilçesi Karaca Mahallesinde bulunan ve mülkiyeti İl Özel İdaresine ait 15 Temmuz Şehitler Yatılı Bölge Ortaokuluna ait atıl durumdaki lojmanlarının bulunduğu alanın İlçe Emniyet Müdürlüğü binası yapılması için Şiran İlçe Emniyet Müdürlüğüne tahsis edilmesiyle ilgili gerekli incelemeleri yaptıklarını kaydeden Güvendi, tahsis konusundaki talebin 3 bin 500 metrekare olduğunu fakat İl Milli Eğitim Müdürlüğü maarif müfettişlerinin inceleme raporu doğrultusunda ilerleyen yıllarda söz konusu alana ihtiyaç olabileceğini belirttiklerini, bu nedenle de 2 bin 500 metrekarelik alana uygun görüş verildiğini hatırlattı.

Yerinde yaptıkları incelemede 15 Temmuz Şehitler Yatılı Bölge Ortaokulunun faaliyette olduğunu tespit ettiklerini dile getiren Güvendi, bu nedenle de maarif müfettişlerinin verdiği rapor doğrultusunda bahse konu 6 bin 956 metrekarelik arsalardan 2 bin 500 metrekarelik kısmının tahsisini uygun gördüklerini söyledi.

Yapılan oylama sonucunda komisyon raporu oy birliğiyle kabul edilerek bahse konu arsa üzerindeki 2 bin 500 metrekarelik alan İlçe Emniyet Müdürlüğüne yeni hizmet binası yapılmak üzere tahsis edildi.
 

data-auto-format="rspv" data-full-width>
Yorumlar

Daha Fazla Haber
Gümüşhane
115 Kez Görüntülendi.
Başkan Çimen okul ziyaretlerini devam ettiriyor
Gümüşhane
113 Kez Görüntülendi.
Prof.Dr. Tozlu, Nurettin Topçu ve eğitim felsefesini anlattı
Gümüşhane
87 Kez Görüntülendi.
Rektör Zeybek, öğrencilerle buluştu
Spor
83 Kez Görüntülendi.
Kale Koçkaya badminton malzemelerine kavuştu
Gümüşhane
148 Kez Görüntülendi.
Akgül Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü bütçesi üzerine konuştu
Gümüşhane
931 Kez Görüntülendi.
Cansız’dan GÜ’ye destek sözü
Gümüşhane
1993 Kez Görüntülendi.
Doktor yazdı, Akgül seslendirdi
Gümüşhane
891 Kez Görüntülendi.
Gümüşhane'de 50 köy yolu ulaşıma kapandı
Gümüşhanespor
229 Kez Görüntülendi.
Gümüş Kastamonu’yu bekliyor
Gümüşhane
345 Kez Görüntülendi.
Öğrenciler milli kültür öğeleri sergisi açtı