Kategoriler

Gümüşhane Haberleri

Şiran Emniyet binası için arsa tahsisi gerçekleştirildi

Gümüşhane İl Genel Meclisi, Şiran ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne yeni hizmet binası yapımı için arsa tahsisini gerçekleştirdi.

Gümüşhane İl Genel Meclisi, Şiran ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne yeni hizmet binası yapımı için arsa tahsisini gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz ay meclis gündemine gelen ve İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen konu İl Genel Meclisi’nin ocak ayı toplantılarının ikinci gününde ele alındı.

İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da katıldığı toplantıda İmar ve Bayındırlık Komisyonu başkanı Hüseyin Güvendi, yaptıkları çalışma sonucunda hazırladıkları raporu meclis üyelerinin bilgisine sundu.

Şiran ilçesi Karaca Mahallesinde bulunan ve mülkiyeti İl Özel İdaresine ait 15 Temmuz Şehitler Yatılı Bölge Ortaokuluna ait atıl durumdaki lojmanlarının bulunduğu alanın İlçe Emniyet Müdürlüğü binası yapılması için Şiran İlçe Emniyet Müdürlüğüne tahsis edilmesiyle ilgili gerekli incelemeleri yaptıklarını kaydeden Güvendi, tahsis konusundaki talebin 3 bin 500 metrekare olduğunu fakat İl Milli Eğitim Müdürlüğü maarif müfettişlerinin inceleme raporu doğrultusunda ilerleyen yıllarda söz konusu alana ihtiyaç olabileceğini belirttiklerini, bu nedenle de 2 bin 500 metrekarelik alana uygun görüş verildiğini hatırlattı.

Yerinde yaptıkları incelemede 15 Temmuz Şehitler Yatılı Bölge Ortaokulunun faaliyette olduğunu tespit ettiklerini dile getiren Güvendi, bu nedenle de maarif müfettişlerinin verdiği rapor doğrultusunda bahse konu 6 bin 956 metrekarelik arsalardan 2 bin 500 metrekarelik kısmının tahsisini uygun gördüklerini söyledi.

Yapılan oylama sonucunda komisyon raporu oy birliğiyle kabul edilerek bahse konu arsa üzerindeki 2 bin 500 metrekarelik alan İlçe Emniyet Müdürlüğüne yeni hizmet binası yapılmak üzere tahsis edildi.
 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Gümüşhane
642 Kez Görüntülendi.
Olucak köyünde yangın
Seçim 2018
213 Kez Görüntülendi.
‘Bizim milletimiz her şeyin farkında’
Gümüşhane
547 Kez Görüntülendi.
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin Gümüşhane’de  
Spor
451 Kez Görüntülendi.
Fitness ve bilardo salonu açıldı
Gümüşhane
441 Kez Görüntülendi.
Spor Lisesi öğrencilerini bekliyor
Gümüşhane
818 Kez Görüntülendi.
Aydınlıkevler’e neşter vuruldu
Vefat İlanları
265 Kez Görüntülendi.
Kemal YAVUZ Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur
Gurbetten
1880 Kez Görüntülendi.
Soylu’dan Gümüşhane'ye stat sözü
Gümüşhane
2497 Kez Görüntülendi.
Gümüşhane’de trafik kazası: 2 yaralı
Gümüşhane
1884 Kez Görüntülendi.
Gümüşhane'de yangın